Autor Wątek: Skrzynia biegów  (Przeczytany 2332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Romcio

  • Gość
Skrzynia biegów
« dnia: 05 Wrzesień 2009, 14:48:16 »
Witam,
Moze ktos z was spotkał sie z czyms takim.
Podczas postoju gdy puszczam sprzegło z podmaski silnika wydobywa sie straszny dzwiek (mataliczny) gdy wcisne sprzegło halas znika, lub dodam delikatnie gazu.
Czy to jest mozliwe aby samochod ktory ma prawie 4 lata mial juz uszkodzona skrzynie biegow. I szukam dobergo serwisu ktory mogłby to naprawic. Przebieg 98000km

Pozdrawiam

rambo_3m

  • Gość
Skrzynia biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2009, 09:55:44 »
Na 99% łożysko sprzęgła do wymiany - ja też musiałem wymieniać przy ok. 100 000 km. Wymieniałem komplet sprzęgła - całe szczęście u mnie nie było w skrzyni koła dwumasowego więc całkiem tanio to wyszło.

Hants

  • Gość
Skrzynia biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2009, 18:14:31 »
Lożysko sprzegla, moze docisk, rzadko kiedy (raz tak mialem) peknieta sprezyna tarczy. Specjalnie sie nie przejmuj - mozesz przejechac jeszcze 4 km, albo 4000 km. Poza tym to czesc eksploatacyjna i ma prawo sie zuzyc.

Romcio

  • Gość
Skrzynia biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2009, 20:26:58 »
Witam
Niestety nie skonczylo sie tylko na wymianie lozyska i sprzegla.
Została wymieniona cala skrzynia biegów.
Samochod ma 3.5 roku a juz skrzynia do wymiany, ciekawe co dalej bedzie.
Hyundai nawet niechcial pokryc czesciowych oplat za skrzynie. Poniewaz to co sie stalo w niej to wada fabryczna.
Wiec na dzien dzisiejszy stawiam duzego minusa dla firmy Hyundai
Niedbaja o klienta, cenniki za naprawe biora z kosmosu. Odebralem samochod i przejechalem 30 km i juz dzwine dzwieki z pompy wspomagania. Cos zle poskładali, rece opadaja. Mysle ze to ostatni samochod jaki kupilem fimy Hyundai. W ciagu roku wydalem juz na niego 8000zł