Forum > Accent

Trudności z uruchomieniem na zimnym silniku - Accent '00

<< < (14/19) > >>

doman76:
Po zastanowieniu:
Nie jezdzij na gazie jak masz z nim problem, najlepiej zakręć gaz zaworem przy butli.
Zawsze zaczynasz naprawę tak żeby na benzynie chodzilo ok(ja nie dałem rady, ale to wyjątek :-P )
Jak masz gdzieś blisko stacje shella, nalej do możliwie pustego baku vpower racing(koniecznie racing) tak z 10-15l(powinny się troche wtryski przepłukać), jak nie to środek stp do czyszczenia wtrysków. Jeśli będzie poprawa - prawdopodobnie znasz odpowiedź.
Żeby się upewnić że nie bierze lewego powietrza - ściągasz rurki gazowe z kolektora - wkręcasz np. śrubke do środka.
Aktualnie żadnych błędów na kompie nie masz? Bo może tam być podpowiedź.
Cisnienie benzyny rozumiem że sprawdzałeś, świece filtry, kable wn wymienione/napewno są ok.
 Sprawdzali Ci cisnienie benzyny? z tego zo pamiętam powinno być coś koło 3bar.
Odlacz aku(wykasuje pamięć komputera, bo mogła zasyfić się gazem), nie wiem jak przepływomierz(nie mam), przy okazji - dobrze kręci? Może aku poprostu pada. Możesz jeszcze spróbować pogadać tam gdzie montowali Ci LPG co ruszali przy montażu, może coś źle poskładali/poruszyli.
Wolne obroty masz ok? Może silniczek krokowy? Warto przy okazji przeczyścić przepustnice odpowiednim środkiem w sprayu(0 wiedzy, ok 5-10min roboty).
Masz jeszcze jakieś problemy czy tylko to odpalanie? Wcześniej coś było?

Duże tego i troche nie po kolei, ale padniety jestem. Najlepiej sprawdz wszystko, przemyśl, poczytaj na necie, nie sugerując się że masz gaz.
Ja też się sporo męczyłem u siebie zanim doszedłem, przez przypadek, oczywiście sam bo nikt nie miał pomysłu.

kubek:
doman76, dzieki za obfity post...tak powoli wątpie w to, że ktoś to wychwyci...samemu chyba zastaje:(tak jak w twoim przypadku..nie chce zostawic majątku w servisach a na koniec kazdej wizyty ręce rozkładają:)bo to najbardziej wk...wia....narazie własnie czytam po necie, forum i sprawdzam poszczególne elementy.

Co do problemów z autem to jest tylko ten że odpala na zimno za 2-3 razem...na ciepło na dotyk. No i Ewentualnie zauwazylem ze na zimnym silniku na benzynie jeszcze na pierwszym kilometrze jak go rozpędzam to go dławi(a wcale mocno go nie deptam), jak troszkę się rozgrzeje to ok. Może to właśnie ten zawór par paliwa skoro objaw jak przy lewym powietrzu skoro go dławi..ale tylko na zimno?
Swiece ngk 8tyśkm, orgilalne kable tez 8tyś km, silnik na cieło pracuje równo nie telepie się, na zimno też równo ale to jak odpali, przez sekunde zanim nie wejdzie na obroty tak jakby któryś cylinder nie odpalał.
Cisnienie na cylindrach w okolicach 12.12.12. 11.5 wiec ponoć w normie.

Jeśli chodzi o gaz to z nim włsnie nie ma problemu:(,potwierdziły to 2 niezaeżne stacje gazownicze, posprawdzali, powgrywali mapy od nowa itd i nic sie nie zmienia i na gazie jezdzi ok.
Jeśli chodzi o zepsucie bądz przestawienie czgoś przy założeniu gazu to chyba tez odpada bo jeszcze 2 tyg po załozeniu gazu odpalał normalniena zimno.
Przez tydzień jezdziłem tylko na benzynie a z instalacji gazowej był wyciagniety bezpiecznik czyli instalacja nie istniała.(odpalał dalej na zimno za 2-3 razem)


Cisnienia benzyny na pompce czy na listwie jeszcze nie badałem.
Dzis może uda mi się sprawdzic ten zaworek od par paliwa. Z tego co rozumiem to jeśli jest sprawny to ma zasysać dopiero od okolo 2500obr/min a na jałowym nie zasysa?

Na benzynie wyjezdziłem około 20 litrów normalnego paliwa bp 95 przez tydzien i tak jak pisałem nic to nie zmieniło

Jak sprawdze zaworek par paliwa dam znać

Sądze że to jest jakaś mała pierdoła a jak ukryta:)

Dzieki
Kuba

doman76:
Jaki masz przebieg?
Przeczyść sobie przepustnice, koszt znikomy, czasu dużo nie stracisz, spalanie przy okazji może się zmniejszyć.
Skoro tylko na zimno, miałeś sprawdzane czujniki temperatury na zimnym silniku?
Ja bym chyba nie był za tym zaworkiem, w każdym razie spróbuj odpiąć wężyki i wtyczke, wtedy powinno udać się go wysunąć i zobacz czy przepuszcza powietrze - nie powinien.po podlaczeniu pod 12v powinien się otworzyć, no albo przy tych 2500obr.

Paliwo tak jak Ci pisalem, vpower racing albo środek do czyszczenia wtrysków - nie zaszkodzi a zwykle troche mocy wraca..

Poza tym gazu nie montuje się żeby było lepiej tylko żeby było taniej. Z rozmów z wieloma osobami dowiedziałem się tylko tyle że trzeba się pogodzić że na benzynie auto będzie słabsze( w porownaniu do tego co było przed założęniem gazu)

e-gen:
wejdź na hmaservice.com i wbij dla Accenta hasło EVAP...bo ilość paliwa w baku ma znaczenie w przypadku uszkodzenia tego systemu

kubek:
...co do przebiegu tego najstarci indianie pewnie nie wiedzą...auto przywiezione ze Szwajcarii blisko rok temu z przebiegiem 97tyś...auto nie było zajechane wizualnie i mechanicznie wiec przebieg możliwy ale może mieć wiecej bo ksiazki nie ma i po nr vin w servisie nie wychodzi zeby bylo servisowane.
Obecnie licznik wskazuje 112tyś.
Zaworka nie sprawdziłem jeszcze ale wlałem stp do czyszczenie wtrysków do baku i wymienie jeszcze filtr paliwa.

Co do ilości paliwa to teraz jazdrze z pełnym bakiem benzyny i jednak też to nic nie zmieniło z odpalaniem na zimno.

Dzięki za wskazówki

Pozdrawiam
Kuba

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej