Autor Wątek: Hyundai i30 nadmierny halas  (Przeczytany 12029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TOMEKLAD

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maj 2009, 19:10:38 »
Cytat: "Mieszko"
Zgadza się kazdy dodatkowy "ruchomy element" będzie generował jakieś "dodatkowe" dzwięki. Ale zawieszenie nie jest przesadnie głośne ;-)

pozdro


przedtem jeździłem toyotą corollą zawieszenie było zdecydowanie cichsze
dlatego trudno mi się przyzwyczaić

iwanicki_sylwes

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lipiec 2009, 00:25:29 »
ja z nexi przesiadłem się do i30 i wrażenie jest naprawdę ogromne na plus. poprzednim samochodem jeździłem z żonka 2 lata bo od ojca go dostałem. i30 mam mam dopiero tydzień fakt faktem silnik przy 3500 słychać go ale można moim zdaniem do tego się przyzwyczaić, włączyć radio i wsłuchać sie w głośniki a nie w dźwięk silnika, a jeśli coś wam przeszkadza w tym samochodu to można było by kupić inny samochód nie zawsze hyundaia ale cena za to wyposażenie jest o wiele droższe więc nie ma co ludzie narzeka ze na i30



pozdrawiam

jery1944

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Lipiec 2009, 19:47:16 »
Moja pierwsza wypowiedz dotyczyla ,nie glosnosci silnika a odglosow dochodzacych z zawieszenia przy jezdzie po nierownosciach,

grzech

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lipiec 2009, 10:19:30 »
hmmm....
nie miałem jeszcze okazji jechać innym i30 niż swoim.
W moim pojeździe nie ma żadnych stuków, hałasów itp. innych niż szum opon i silnika.
A przy nierównościach autko podskakuje wraz z pasażerami lecz odgłosów z konstrukcji auta nie ma.

iwanicki_sylwes

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Lipiec 2009, 22:05:56 »
http://www.sztukawyciszania.pl/?id=kontakt


zapraszam na tą stronę firma wycisza cały samochód i można tez wyciszyć komorę silnika ja jutro zadzwonię i się zorientuje w cenach

iwanicki_sylwes

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Lipiec 2009, 22:31:14 »
wyciszenie kosztuje 3300 cały samochód za dopłata 1900 komory ściany oddzielającej silnik a kabinę wyciszenie w wersji EXCLUSIVE

Kuba

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lipiec 2009, 19:09:01 »
jestem posiadaczem Hyundai'a i30 cw z silnikiem diesla i oprócz mruczenia silnika (co jest normalne) nie odebrałam jakiś dodatkowych niedogodności.. dwa razy tylko miałem jakieś zgrzyty przy wrzucaniu 2, ale nie jestem pewny czy dobrze wcześniej wcisnąłem sprzęgło, więc na razie uważam, że to moja wina:)

Marek

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lipiec 2009, 19:25:50 »
witam
to samo zjawisko u mnie, mam crdi w kombiaku wiec zakres dzwiekow jest jeszcze bogatszy,bo jak wiadomo kombiak jest "z urzedu" glosniejszy gdyz dochodza dodatkowe dzwieki z bagaznika. to typowe zjawisko w i30, glosne zawieszenie,szczegolnie tyl.
auto bylo projektowane na normalne drogi,a nie na polski poligon,ale zeby byc sprawiedliwym, to po doswiadczeniach z elantrą i krotkim na razie obcowaniu z i30 musze powiedziec,ze zawieszenie(dzwieki jakie dochodza) i skrzynia biegow to piety achillesowe hyundaia.w i30 jest poprawa,ale od europejskiej konkurencji chyba jeszcze odstaje.
podczas jazd probnych testowalem tez octavie tdi,tam zawieszenie duzo cichsze,o pracy skrzyni nie wspomne, ale za to pompowtryskiwacze pod maska nadrabiaja z nawiazką za reszte :lol:
po jazdach testowych stwierdzilem,ze auto idealne to i30 z silnikiem crdi+zawieszenie od focusa+skrzynia ze stajni vw :mrgreen:
dzis wygluszylem podloge w bagazniku matami bitumicznymi, zadne cuda, zwykle kupione na allegro, zuzylem 10 sztuk, jeszcze nie jezdzilem po tym zabiegu ,ale jak tylko sie przejade, napisze czy operacja cos dala i czy odglosy zawieszenia sie wyciszyly

Kuba

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Lipiec 2009, 20:58:48 »
podeślij link do tych mat

Marek

  • Gość
Hyundai i30 nadmierny halas
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Lipiec 2009, 21:12:31 »
witam

juz po jezdzie probnej :-)
moja SUBIEKTYWNA (mocny nacisk na to słowo :mrgreen: ) opinia jest taka,ze JEST CISZEJ !!!!!!!!!!!
wciaz wprawdzie dochodzi charakterystyczny dzwięk głuchego uderzenia przy przejezdzaniu przez poprzeczne nierownosci,ale jego intensywnosc jest o wiele mniejsza, tak wiec uwazam,ze maty czesciowo pomogly.biorac pod uwage,ze cala inwestycja kosztowala niecale 60 zl i pol godziny pracy,oplacalo sie.dzwiek jest slyszalny,ale mniej intensywny,nie ma juz takiego gwaltownego uderzenia,a to znaczy,ze maty izolują dzwiek,czyli spalniaja swoja role.
zaznaczam,ze wykleilem tylko podloge, moge sie tylko domyslac,ze demontaz tapicerki na bokach bagaznika i wyklejenie bokow,oraz nadkoli da jeszcze lepszy efekt,ale ja nie mam na to ani czasu ani ochoty.

Kuba, to sa zwykle bitumiczne maty dostepne masowo na allegro, w cenie od 4 zl za sztuke, tutaj masz link, na ktorych sa maty bardzo podobne,jesli nie identyczne do tych,ktorych uzyłem
http://www.allegro.pl/item692488164_wygluszajaca_mata_bitumiczna_standard_boll.html