Autor Wątek: Ogrzewanie Tylnej szyby  (Przeczytany 2849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tajniaczek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« dnia: 17 Wrzesień 2008, 16:37:49 »
Witam dzisiaj padło mi ogrzewanie tylnej szyby.
Bezpiecznik w skrzynce koło drzwi kierowcy ok
Przełącznik ok miałem zapasowy
Nitki na tylnej szybie ok
Obecności Skrzynki pod siedzeniami z bezpiecznikami nie stwierdziłem :(
Tak było na starym forum że tam jest takie coś
Jeżeli chodzi o przekaźnik nie namierzyłem go w bagażniku.
Poradzcie coś Bo w Maluchu sięgałem do tylnej szyby irchą <lol2> i było ok ten jest za duży <pomocy>

Jarek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2008, 17:20:19 »
Sprawdź kablami na krótko czy ta szyba w ogóle grzeje, jeśli tak to po nitce do kłębka (raczej po kablach :mrgreen: ). Szyba pobiera dość duży prąd, może coś przez lata się sfajczyło?

Tajniaczek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2008, 17:30:01 »
Jarek a czy wymiana kostki z bezpiecznikiem przy klemie plusowej alternatora i naprawa rozrusznika może mieć wpływ na ogrzewanie Tylnej szyby ?? A możesz mi powiedzieć jak to sprawdzić Jestem z wykształcenia Leśnikiem <co?> a nie elektro mechanikiem i niechce nic spartolić :oops: Dzieki za rady czekam na wiecej

Roman_d

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrzesień 2008, 17:48:04 »
Jak dasz rady dojechać na zlot to coś wymyślimy :mrgreen:
Mały serwis pod gołym niebem i w blasku latarek. :D

Tajniaczek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Wrzesień 2008, 17:57:25 »
Dzięki Romek za propozycje ale ogrzewanie Padło mi w Lantrze a na Zlocik Jadziemy Elantrą ale mam nadzieje że Elę podłączymy pod kompa ?? Sorki następnym razem bede pisał dokładnie :D

Jarek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Wrzesień 2008, 18:17:07 »
Cytat: "Tajniaczek"
jak to sprawdzić

Ze styków szyby zdejmij kable, jakimkolwiek woltomierzem (z marketu za 17zł) zmierz czy dochodzi napięcie do końcówek kabli zasilających, od tego zacznij - tak będzie najprościej.
Obstawiam że ten prąd nie dochodzi bo nawet jeśli grzałka szyby jest uszkodzona to nigdy nie padają od razu wszystkie nitki grzewcze.

roofus

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrzesień 2008, 18:45:25 »
u mnie byl problem z wtyczkami przy szybie (zasniedzialy) przeczyscilem i gra
Tak jak Jarek pisze sprawc tam woltomierzem czy dochodzi prad.

Ogolnie malo uzywam ogrzewania tylnej szyby (no chyba ze pcham samochod to mam cieplo w rece) ale po tej awarii przelecialem chyba po wszystkich stykach i poki co jest dobrze

Tajniaczek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Październik 2008, 00:01:09 »
Odświeżam sprawe <czytaj>
Prąd niedochodzi do styków, włączniki są wporządku. Jak siegnąłem pamięcią w stecz to pamietamm że na chwile się włączało po czym wyłączało. Natomiast przekaźnika nie mogłem namierzyć ani ja <cfaniak> ani magik <glupek2> (swoją drogą nie najlepszych lotów) zaczyna mnie to już irytować bo wszędzie w autach te przekaźniki są a u mnie Amba Fatima Było a Nima <co?> Macie jakieś Pomysły ??

LukaszMix

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Październik 2008, 13:03:57 »
wez ta sprawe po prostu na sluch klikaj i sluchaj ktory zaskakuje

Jarek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Październik 2008, 15:41:04 »
Cytat: "Tajniaczek"
włączniki są wporządku

Mam rozumieć że prąd do wyłącznika dochodzi prawidłowo?
Cytat: "Tajniaczek"
pamietamm że na chwile się włączało po czym wyłączało

Może czasówkę masz walniętą albo przekaźnik?

roofus

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Październik 2008, 23:57:22 »
robie up-a
Zima idzie muszisz szybko zrobic te ogrzewanie szyby zebys mial cieplo w rece jak bedziesz auto pchal ;)

Tajniaczek

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2008, 12:54:38 »
Wczoraj Pobyt u innego magika Podswietlenie przełącznika działa :lol: , zlokalizowany przekaźnik :-D pod dźwignia ręcznego prąd do przełącznika nie dochodzi :-( po 3h kolejny magik odpuścił. :evil: Ale mam inny problem potrzebuje Znaleźć poduszke Silnika przednią do Lantry 1.5 1992 rok G4DJ :!: namierzyłem w ASO ale cena mnie poraziła 170zł :roll:A więć poduszke metodą prób i błędów zdobyłem za 55 zł w Intercarsie jest to poduszka według katalogu intenetowego do Sontay dla zainteresowanych numer wklepie jutro Pozdrawiam Taj

bodhi1985

  • Gość
Ogrzewanie Tylnej szyby
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2008, 15:52:05 »
Witam,
jestem nowicjuszem, w swiecie motoryzacji a takze w kontakcie z Lantrą, którą nabyłem tydzien temu. Nie działa ogrzewanie tylniej szyby. Sprawdziłem napiecie przy koncowkach przy szybie - brak. Nie wiem, ktory bezpiecznik jest odpowiedzialny za ogrzewanie - moze ktos dac jakas wskazowke?
Jezeli uszkodzony jest przekaznik, to nalezy go wymienic, czy mozna naprawic w jakis sposob? Jaka jest cena zakupu/naprawy?

Pozdrawiam,
Tom