Forum > Santa Fe SM

[Santa Fe SM] Kontrolka ABS-U

(1/2) > >>

Waldemar:
Witam!
Mam pytanie do starszych użytkowników Hyundai Santków czy przy włączeniu stacyjki zapala Wam się kontrolka ABS-u bo u mnie nie i nie wiem czy jest wszystko ok.Abs działa przy hamowaniu żarówka dobra .Dorwałem instrukcję obsługi po Polsku u nas na forum i tam pisze że powinna się włączać przy zapłonie a po chwili zgasnąć.Jak jest U was ,lub proszę o sugestię co może być przyczyną nie świecenia ;-)  ;-)

Pozdrawiam

IcEpOl:
U mnie kontrolka ABS-u zapala się po przekręceniu kluczyka w stacyjce a później gaśnie.

OlafLarry:
Potwierdzam, zapala się i gaśnie. A przypadłość dziwna - bo jeżeli działoby się coś z ABSem powinna się świecić cały czas.

Hulltay:
Mam taką propozycję: są sprzyjające warunki więc przetestuj działanie ABS'u, jeżeli działa, tzn że układ jest ok tylko ma problem z podaniem sygnału na kontrolkę. Może być też tak że slftest przechodzi pozytywnie co objawia się zapaleniem i po chwili zgaśnięciem kontrolki po przekręceniu stacyjki (przy sprawnym układzie), a błędem rzuci przy pierwszym uruchomieniu systemu ABS i wtedy kontrolka świeci się na stałe do momentu wyłączenia stacyjki. Przerabiałem podobny problem w poprzednim mondeo.

Waldemar:
Problem rozwiązany tak nawiasem mówiąc to 4 lata tak jeżdziłem i nawet nie wiedziałem że ma się zaświecić po włączeniu kluczyka :-D .Sprawdziłem bezpieczniki wszystko było ok ,wypiąłem wtyk abs-u pod maską i spryskałem styki wd i nic dalej,zdemontowałem jeszcze raz zegary i wtyki niby wszystko ok,jest tam na folii napisane abs i wtyk który dociska folie do styków i była ta folia podwinięta, i nie było styku wyjąłem folię popchałem do oporu i spiąłem tą wtyczką i zaświeciło :lol:  :shock:  teraz mucha nie siada,
Dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej