Autor Wątek: [Santa Fe SM] Szarpanie Silnika  (Przeczytany 21998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IcEpOl

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« dnia: 18 Styczeń 2012, 01:10:27 »
Posiadam Hyundai Santa fe I r2001 4x4 poj. 2.4 benzyna. Moim problemem jest brak mocy silnika po zmianie biegu z 1 na 2. Po dodaniu gazu strasznie szarpie całym samochodem aż do 1500 obrotów dalej już jest lepiej. Na następnych biegach jest to samo jeśli zejdę na 1900 obrotów.Co dziwnego jeśli jest zimno nie ma takich objawów. Da się jeździć ale zawsze muszę kombinować ruszając z pod świateł zmieniam na 2 bieg i delikatnie dociskam pedał gazu i wtedy powoli się wdrapuje na te 2000 obr. bez szarpania.Ale nie zawsze się tak da bo jadąc pod gore muszę mieć więcej mocy a tu D...  Chciałem się dowiedzieć w czym możne być problem ??  :-|

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2012, 09:20:26 »
W pierwej kolejności sprawdziłbym przepływomierz powietrza, jak jest zafajdany może podawać nieprawidłowe parametry i powodować taki efekt. Nie zaszkodzi również sprawdzenie filtra pow. świec i kabli. A problemów z uruchamianiem nie masz?

IcEpOl

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2012, 13:15:45 »
Uruchamia się dobrze czasem trzeba dłużej zakręcić ale to sporadycznie. Filtr powietrza jest nowy

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2012, 14:38:21 »
Wydaje mi się w takim razie, żeby w pierwszej kolejności zająć się przepływomierzem.

[ Dodano: 2012-01-18, 14:38 ]

IcEpOl

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2012, 19:38:51 »
A gdzie mogę go zlokalizować ?? bo jestem zielony w tych sprawach

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2012, 19:45:34 »
Między filtrem powietrza a kolektorem ssącym. Czyli jeśli masz puszke filtra powietrza po prawej stronie to na przewodzie zasilającym silnik w powietrza z tegoż filtra zaobserwujesz takie o to coś -  http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=8058775

To jest wlasnie przeplywka.. Lecz wątpie żeby czyszczenie coś dało. Jeśli chcesz miec pewnosc i nie wyrzucac pieniążków w błoto podjedź na diagnostyke komputerową.
Lecz jak dla mnie to na 80% przepływka
pzdr  ;-)

Grzech61

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2012, 19:58:59 »
Obawiam się,że skali może mieć rację  :-( przerabiałem podobny problem w seacie.Próba czyszczenia nic nie dała i trzeba było głębiej do kieszeni sięgnąć.Z tego co zasłyszałem jest jeszcze czujnik przepływu,więc tak czy inaczej diagnostyka komputerowa jest wskazana

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2012, 09:11:45 »
Zdecydowanie popieram słowa Przedmówców podjedź na komputer on pokaże co może być nie tak, co do mojej propozycji to miałem taką przypadłość w poprzednim wozidełku i czyszczenie przepływki pomogło.

IcEpOl

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2012, 23:35:31 »
Dziękuje za pomoc i w weekend zabieram się za to chyba ze będzie padał śnieg.

BMsw

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2012, 17:01:00 »
Cytat: "IcEpOl"
Dziękuje za pomoc i w weekend zabieram się za to chyba ze będzie padał śnieg.



Jak, będziesz czyścił to użyj to tego dobrego nitra, żeby nie zatłuścić przepływomierza po zamontowaniu tak dla zasady zresetuj kompa .

zbyh

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Styczeń 2012, 23:12:45 »
Są specjalne srodki do czyszczenia przepływomierza. Kiedyś używałem tego

przepływomierz srodek czyszczący

lorarr

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2012, 17:00:56 »
Tak jak mówili przedmówcy, zabrudzona przepływka może oszukiwać przy ilości zasysanego powietrza a to w konsekwencji wpływa na skład mieszanki i pracę silnika. Przy czyszczeniu przepływki uważaj, bo jest to delikatny element. Jego działanie w skrócie polega na przepływie powietrza przez rozgrzewany prądem drucik który nagrzewa się do określonej temperatury. Przepływające powietrze go schładza przez co układ zmienia przepływający przez niego prąd żeby dogrzać go do zadanej temperatury. Z chwilą kiedy przepustnica jest zamykana i ilość przepływającego powietrza się zmniejsza zmniejsza się prąd potrzebny do grzania drucika przepływomierza. Stąd ECU dalej zarządza ilością paliwa...

HIP

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń 2013, 16:17:28 »
Mam pytanko, czy montując nowy przepływomierz trzeba coś zmieniać w kompie ?
Czy tylko wymieniamy i już.

Grzech61

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2013, 17:24:48 »
Jeśli jest błąd na kompie to należy go skasować.Sama wymiana najprawdopodobniej nie usunie błędu.

HIP

  • Gość
[Santa Fe SM] Szarpanie Silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Styczeń 2013, 18:17:55 »
Czy odłączenie przepływomierza pozwoli mi stwierdzić że jest on uszkodzony, praca silnika wróci do normy ? bo wywala mi check engine po z czytaniu błędu wychodzi że mieszanka jest uboga.
Samochód ma instalacje LPG ale gazownik mi ja wyregulował i z jej strony jest ok.
Natomiast wykrył żę na wysokich obrotach, jak rysował mapę spalania silnik wykonywał dziwny skok i można było odczuć szarpnięcie, jak by się turbina załączała której nie ma.
Zachowanie to można zaobserwować na Bp i na LPG.