Autor Wątek: [ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnieni  (Przeczytany 38993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Re: Czujnik ciśnienia w oponach - czy można wyłączyć
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Marzec 2014, 05:42:30 »
Cytat: "Ptok"
Witam,
 czy można systemowo zablokować w kompie  wyświetlanie informacji o tej  usterce.



Można.
U mnie tak właśnie jest.

Azool

  • Gość
Re: Czujnik ciśnienia w oponach - czy można wyłączyć
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Marzec 2014, 18:56:04 »
Ciekawe, ja z kolei jak się kiedyś o to pytałem ( w kilku ASO) Otrzymałem informacje, że nie jest to możliwe, gdyż jest to autonomiczny system nie połączony z komputerem. Może trzeba po prostu coś fizycznie wypiąć żeby przestało działać.

Nie cytujemy całości wypowiedzi będącej ostatnim postem w wątku. Usunięcie cytatu. tekla

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Re: Czujnik ciśnienia w oponach - czy można wyłączyć
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Marzec 2014, 20:14:41 »
Mojego IX-a kupiłem delikatnie uszkodzonego. M.in. uwalony był jeden czujnik od ciśnienia w kołach, i facet, który mi to sprzedawał powiedział, że jest to wyłączone. I faktycznie jest wyłączone. Tak samo mam wyłączony system stop and go. A tzw. ASO to nie są serwisanci, tylko montażyści. Coś nie tak z jakimś podzespołem - montujemu nowe. Znam paru z serwisu Fiata, i Renault. Totalna porażka niestety.

Nie cytujemy całości wypowiedzi będącej ostatnim postem w wątku. Usunięcie cytatu. tekla

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnienia opon
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marzec 2014, 20:46:52 »
http://spoti.pl/dokument/10784/fd_tpms_worksheet wiem że w języku angielskim, ale na obrazkach widać jaki jest proces programowania TPMS. Układ jest niezależny od komputera samochodu lecz też można do niego podłączyć komputer kwestia tylko kosztów.

hajp1

  • Gość
Rotacja opon a TPMS
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Styczeń 2015, 19:51:43 »
Witam
W instrukcji obsługi na stronie 513 są 3 schematy rotacji opon :
- dla opon asymetrycznych
- bez koła zapasowego
- z pełnowymiarowym kołem zapasowym

Z lektury różnych opisów znalezionych w internecie wynika że po zamianie miejscami kół czujniki muszą być na nowo programowane czy Wy użytkownicy to potwierdzacie na podstawie swoich doświadczeń praktycznych ? (sam to sprawdzę dopiero wiosną obecnie mam zimówki bez TPMS )
Niemiłe zaskoczenie miałem jesienią - w wyniku "złapania kapcia" założyłem rezerwę i tu zonk kontrolka "TPMS" nie gaśnie sprawdzam co jest grane a tu fabrycznie zamontowany zwykły wentyl gumowy - w pełnowymiarowej oponie rezerwowej .
Zastanawiam się nad dokupieniem 5-go czujnika
na allegro jest takie coś :
TPMS 52933-2S410 SPORTAGE IX35 260zł za 1szt.

na alixpres : 52933-3M000 220916-101 ORIGINAL TPMS Hyundai/kia za 29 dolarów

sklep w Rzeszowie :52933-3M000 ix-35 sportage 529333M000 za 199zł
w ASO wiadomo średnio 500 zł

Więc pytam czy zalecana rotacja ma sens - co zaoszczędzimy  jeżdżąc na 5-ciu oponach (mam na myśli o 1/5 więcej kilometrów przejechanych ) to stracimy na corocznym programowaniu czujników
Gdyby czujniki potrafiły się "odszukać" po rotacji to rozważam zakupienie 5-ciu czujników u Chinoli - alixpres {1 - do rezerwy , 4 do zimówek )

Poprzednio miałem Vectrę i tam było 5 czujników przez pomyłkę zrobiłem rotacje i nic się nie zaświeciło a wskazania były pełne a nie tylko "lampka".
Więc pytam jaka jest wasza opinia ?
Pozdrawiam

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnienia opon
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Styczeń 2015, 18:12:23 »
Z tego co piszesz, to wynika, że należałoby mieć 5 szt. letnich i 5 szt. zimowych. Trochę drogie rozwiązanie.

Osobiście nie ruszałem nigdy zapasu i nie mam tego w planie  - odpukać w niemalowane.

hajp1

  • Gość
[ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnienia opon
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Styczeń 2015, 18:35:05 »
Witam
W międzyczasie poczytałem sobie jeszcze co nieco na temat TPMS i faktycznie żadna rotacja nie wchodzi w rachubę koło zapasowe niech sobie leży (chyba że zniszczę którąś felgę lub opnę to wtedy czujnik idzie do rezerwowej felgi ale w to samo miejsce aby nie dać zarobić ASO   :-P za programowanie
 a ekologię to niech sobie UE wsadzi .... po paru latach będzie kolejna fabrycznie nowa opona do wyzłomowania z powodu rocznika  :cry:
Pozdrawiam

igrek1

  • Gość
[ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnienia opon
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Październik 2016, 04:57:16 »
Mam wersje STYLE jak poznać czy mam czujniki ciśnienia ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnienia opon
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Październik 2016, 17:09:33 »
Poznać można po vin tutaj https://hyundai.afora.ru/eur/

paradoks1

  • Gość
[ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnienia opon
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Październik 2016, 18:14:08 »
do  beam_beer

czy wiesz jak można wyłączyć Czujnik ciśnienia w oponach ?
czy można to zrobić samemu ?

tomek992

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Grudzień 2016, 21:14:05 »
Po zmianie kół na zimowe zapaliła się pomarańczowa kontrolka przedstawiona na obrazku w załączniku. Co ona może oznaczać ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] 2 pytania: blokada kierownicy i kontrolka ciśnienia opon
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Grudzień 2016, 21:18:34 »
TPMS

Jeśli zagubiła się instrukcja strona 306 http://hyundaiklub.pl/forum/dload.php?action=file&id=60