Autor Wątek: [Tucson] Oleje i filtry Tucson  (Przeczytany 39074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mariusz

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2012, 19:32:58 »
Może ten olej jest super nie przeczę . Jednak na naszym rynku można kupić wszystko . Tak jak tą sól . Superol w bańce Castrola też się pewnie trafia . I taka jest płęta tej sprzeczki . Pozdrawiam .

spry

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2012, 19:43:01 »
Mariusz, w ten sposób moŻna negować WSZYSTKO .Pewne jest ,że do silników z PDF powinno się używać olejów DEDYKOWANYCH do PDF .Ten olej z został mi zalany w serwisie Hyundai na początku eksploatacji, h mmm  twierdzisz ,że strzelają sobie w stopę ,albo w kolano,albo naraz w obie części ciała ,zalewając silnik w/w Castrolem.?Napisałem ,ze jest Ok ,ktoś potwierdza a Ty sugerujesz ,że ktoś w roku 2012 rozlewa  do tysiecy palet ,polej z cystern PGR ?, czy Ty wciąż tkwisz w mentalności z tamtych lat ?

Mariusz

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marzec 2012, 19:49:28 »
Miałem na myśli to,że nie wszystkie oleje na naszym rynku są oryginalne . Ten Castrol który zalali ci w serwisie jest poza podejrzeniem . Pozdrawiam .

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marzec 2012, 20:10:09 »
Cytat: "spry"
polej z cystern PGR

 
no wiesz, jak będziecie polewać z cystern PGR to ja nie pije  ;-)

pitu90

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lipiec 2012, 11:39:33 »
Witam. Również przymierzam się do wymiany oleju i filtra, poprzedni właściciel zalewał auto zgodnie z instrukcją czyli Shell Helix Ultra AX 5w-30, Pytanie czy w dalszym ciągu zalewać tym olejem czy może polecacie cos lepszego ? i jaki filtr oleju wybrać bo czytałem ze musi być odpowiedni do filtra dpf?

zbyh

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lipiec 2012, 13:20:20 »
Ja wlewam ten i jestem zadowolony. Do DPF-a musi mieć oznaczenie C3. A co do filtra oleju nie słyszałem aby był jakiś specjalny do DPF-a, musi być jedynie do danego modelu auta.


milky

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lipiec 2012, 14:00:58 »
Olej lej taki, jaki zaleca producent - tutaj nie ma co zmieniać. Natomiast jeżeli chodzi o filtr to przede wszystkim poleciłbym Ci firmę Knecht, o której nie słyszałem jeszcze złego słowa. Jedynym minusem jest nieco wyższa cena, ale w końcu płaci się za jakość. Oprócz Knechta wart uwagi jest ten filtr paliwa - już nieco tańszy, ale ponoć równie solidny. Ja u siebie mam Knechta i mogę z czystym sumieniem polecić, gdyż problemów najzwyczajniej w świecie - brak.

 :roll:

Offline ZYGID

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Grudzień 2012, 20:03:44 »
Witam
Jak w temacie, ze względu na filtr DPF kombinuje jaki olej zalać, na kartce i w książce serwisowej z Austri mam napisane tylko 5w40, zapomnieli dodać jakiej firmy. Co radzicie CASTROL- jaki? może coś innego, oto jest pytanie, ;-)

zbyh

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Grudzień 2012, 21:10:50 »
Masz zdjęcie dwa posty wyżej :-D

Offline ZYGID

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Grudzień 2012, 22:28:49 »
OK o takim myślałem , tylko z napisem DPF w miejscu C3

sstar

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Grudzień 2016, 09:28:35 »
Lałem Castrola zaleje Millersa, obydwa C3, 5W30.

W Hondzie Jazz droga była inna: Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers 0W20 zresztą CFS;-)

cosmos

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Styczeń 2017, 23:02:10 »
Panie, Panowie. Podłączę się pod temat.

Otóż w moim Tucsonie 2.0 CRDI 140KM producent zaleca olej silnikowy spełniający specyfikację ACEA C3 (lowSAPS).
Natomiast jeżeli poprzedni właściciel "uporał się" z filtrem DPF to czy myślicie, że można zalać olej normalny (ACEA A3/B3/B4)? W końcu problemu DPFa już nie ma, a te oleje są znacznie powszechniej dostępne i mają często lepsze "własciwości" (zgodnie z ich kartami charakterystyk).
Jak to jest na przykład w przypadku silników WGT (112 KM) bez DPF - tam chyba można lać normalne oleje bez normy C3?

Pozdro!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Styczeń 2017, 17:28:17 »
Czy auto posiada Dpf czy nie silnik mechanicznie jest taki sam.

cosmos

  • Gość
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Styczeń 2017, 23:01:33 »
ok, thX!

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Tucson] Oleje i filtry Tucson
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Kwiecień 2017, 09:59:36 »
Panowie wyszukiwarka RAVENOLA znalazła takie oleje,które polecacie wlać do Tucsona 2.0 crdi 2004r 113km??
Postanowiłem spróbować tego Ravenola a SPECOLA(Polska firma) na razie testuje w quadzie:)