Autor Wątek: [Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?  (Przeczytany 41355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Jakie głośniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Lipiec 2013, 20:57:03 »
Jak wymontować tylne głośniki w sedanie?
Nie znalazłem odpowiedzi a mam problem ze zdjęciem maskownicy (prawie bym ja połamał).
Same głosniki widać są na wkręty od góry - tylko maskownica stoi mi na drodze.

Ed: tytuł. tekla


Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lipiec 2013, 00:42:54 »
Jak zwykle wielkie dzieki   :-)

maja198958

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Lipiec 2013, 20:02:57 »
Witam
Może mi ktoś podać link do dystansów do przednich drzwi ? nie wiem jakie na allegro zamówić... bardzo dziękuje

EDIT.
NIKT NIE WIE ?

MateuszR_86

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Wrzesień 2013, 23:13:51 »
Witam
mam problem bo poprzedni właściciel potraktował kable i kostkę nożem zostawiając mi tylko 6 cm kikuty. Kostkę udało mi się zdobyć tylko kolory kabli są inne niż te które u mnie zostały.  Wydaje mi się że czegoś tam brakuję ale może się mylę.

http://allegro.pl/kostka-iso-hyundai-accent-amica-atos-coupe-elantra-i3528301660.html

tą czarną część podłączam do radia, ale nie mam do czego podłączyć tej białej.

wohoow

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Wrzesień 2013, 09:25:43 »
Ta biała kostka to oryginał montowany przez koreanców, pasuje tylko do radia fabrycznego. U mnie poprzedni właściciel popisał się i kupił normalne przejście z koreańca na ISO. Jak żadna dobra dusza nie pomoże to jutro wyciągnę radio i pstryknę ci fotki.

MateuszR_86

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Wrzesień 2013, 09:55:02 »
Był bym bardzo wdzięczny bo nie uśmiecha mi się jechać teraz 70 km na szrot i wycinać ją.

KISIEL2000

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Wrzesień 2013, 09:58:41 »
Cytat: "MateuszR_86"
Witam
mam problem bo poprzedni właściciel potraktował kable i kostkę nożem zostawiając mi tylko 6 cm kikuty. Kostkę udało mi się zdobyć tylko kolory kabli są inne niż te które u mnie zostały. Wydaje mi się że czegoś tam brakuję ale może się mylę.


Przewody powinny być opisane, tzn są kable od zasilania i sterowania oraz 4 pary na głośniki.
w systemie ISO:
Jedna czarna kostka jest od zasilania (chyba 3 przewody),
Druga kostka od głośników (8 przewodów).

Ta biała to jak kolega MateuszR_86 pisał oryginał od koreańców - tam w jednej wtyczce masz zasilanie i głośniki.

Poszukaj w necie schematów aby wiedzieć co gdzie wpiąć lub zrób analogicznie z tego adapetera, który zamówileś na aukcji.
Kup same kostki ISO (2szt) i konektory (małe rurki do zarobienia końcówek przewodów do wpięcia w kostki.
Przewody podłącz jak te czarne w adapterze - powinno śmigać :D

hyun

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Wrzesień 2013, 11:27:48 »
X3





MateuszR_86

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Październik 2013, 22:24:58 »
Radyjko zamontowane i nawet nieźle ciapie, ale wyszło że głośnik w prawych drzwiach to skwarka, a prawy tył tez już niedługo padnie. Trzeba zatem coś ogarnąć :)

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Październik 2013, 06:19:08 »
Ja planuje na wiosnę wymienę głośników w LC- te co mam oryginały to jakaś porazka - mój telefon ma lepszy dzwięk.

rafreality

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Kwiecień 2014, 22:39:24 »
Dobry temat, niestety trochę niepełny. Na rosyjskich forach można zobaczyć, jak nasi sąsiedzi rozwiązują problemy z montażem dobrego audio, tu u nas trochę tego mało jeżeli chodzi o markę Hyundai. Zamierzam założyć 165mm głośniki w drzwiach do LC i zakupiłem w tym celu dystanse 36mm. Jeżeli kupiłbym 20mm pewnie nie miałbym problemu z montażem, niestety teraz muszę przyciąć dystanse z 40mm do 20mm, jednak najpierw spróbuję przyciąć je pod kontem 40 stopni, w taki kształt, jaki są oryginalne dystanse montowane fabrycznie w drzwiach. Do tego zamierzam wygłuszyć drzwi matami i zrobić odpowiednią osłonę przed zalaniem głośnika od środka poprzez spływającą wodę w drzwiach. Zobaczymy jak to wyjdzie, może komuś się przyda, więc pisać, fotki jakieś porobię i w późniejszym terminie wrzucę.
Problem mam jeszcze taki, ponieważ mam ręcznie regulowane lusterka i nie wiem gdzie zamontować gwizdki. Ktoś ma jakiś pomysł?

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Maj 2014, 17:05:56 »
rafreality,  zrób manual i daj na forum - będę ci bardzo wdzięczny.

maja198958

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Czerwiec 2014, 20:23:36 »
Panowie jakie dystanse podejda na przod LC ? moze ktos zdjeciem poratowac albo linkiem do aukcji ?

rafreality

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Lipiec 2014, 22:17:26 »
Mam sporo zdjęć z montażu audio. Coś powrzucam.
Dystansy 2 cm.
Chyba tutka wrzucę na youtube, bo tu ciężko z dodawaniem zdjęć.