Autor Wątek: [Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?  (Przeczytany 41253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Kwiecień 2012, 01:07:34 »
Zbyszek, pamiętam, że jak rodzice kupywali Accenta to chcieli zostawić radioodtwarzacz z poprzedniego auta. Niestety nie pasował. Kieszeń na radio jest standardowych rozmiarów ale otwór w panelu już nie. W salonie wówczas było kilka radioodtwarzaczy do wyboru i tylko jeden czy dwa pasowały do Accenta bez kombinowania.

Z poprzedniego Forum pamiętam, że ktoś montował radio i przedni panel się nie zmieścił więc zamontował radio lekko wysunięte tak, że panel był przed konsolą.

Wydaje mi się więc, że może być problem z założeniem typowego radioodtwarzacza w standardowy sposób (by nic nie wystawało) bez ruszania panela ale może się mylę.

Poczekajmy, może autor tematu nam opisze po zabiegu jak to u Niego wyglądało :-)

doman76

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Kwiecień 2012, 02:00:55 »
W LC nic nie trzeba piłować. Wyciągasz oryginalną kieszeń montażową (chyba na 2 albo 4 śrubach które są pod konsolą środkową) i zakładasz nową półkieszeń mocując go o samą konsolę środkową.
Żeby wyciągnąć konsole musisz zdemontować radio, 2 śrubki pod uchwytami na napoje oraz 3 cięgna (jedno za schowkiem, dwa w okolicach górnej części pedału gazu więc na pierwszy raz pomocne jest ściągnięcie tego plastiku pod kierownicą)

tre_k

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Kwiecień 2012, 11:57:45 »
Rozmiary w tylnej półce :otwór 14,5 cm, rozstaw śrub 16 cm, .
Rozumiem ze 16 cm czy 16.5 cm srednicy głośnik wejdzie;>?

Łukasz

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Kwiecień 2012, 12:23:31 »
Cytat: "doman76"
W LC nic nie trzeba piłować. Wyciągasz oryginalną kieszeń montażową (chyba na 2 albo 4 śrubach które są pod konsolą środkową) i zakładasz nową półkieszeń mocując go o samą konsolę środkową.


Kieszeń jest standardowych rozmiarów ale otwór na radio w panelu środkowym już raczej nie ;-)

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Kwiecień 2012, 14:50:25 »
To co? ja miałem inną ramkę skoro nie trzeba było jej zdejmować :?:

Łukasz, szkoda że nie wrzuciłeś zdjęcia.

Łukasz

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwiecień 2012, 00:04:51 »
Cytat: "Zbyszek"
To co? ja miałem inną ramkę skoro nie trzeba było jej zdejmować :?:


Sam już nie wiem :roll: Tzn. radio może i da się wyciągnąć bez zdejmowania panelu jeśli ma nietypowy (węższy) panel ale nowe już niekoniecznie się zmieści.

Mam nadzieję, że autor tematu da znać jak to w praktyce u niego wygląda. Byłbym miło zaskoczony gdybym się mylił i typowe radio pasowało bez kombinowania.

Musiałoby to oznaczać, że to jednak radio z poprzedniego auta, które miało u nas kiedyś zostać i radioodtwarzacz jednego z użytkowników na poprzednim Forum (który zamontowany był tak, że wystawał trochę z panelu) były nietypowe a nie panel ;-)

Dobrze by było bo w lato pewnie zabiorę się za wymianę radioodtwarzacza u siebie i cały czas byłem przekonany, że będę musiał nieco powiększyć otwór w panelu.

[ Dodano: 2012-04-10, 00:06 ]
Cytat: "Zbyszek"
Łukasz, szkoda że nie wrzuciłeś zdjęcia.


Zdjęcia panelu? Nie wydaje mi się by były różne wersje.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Kwiecień 2012, 00:20:39 »
U mnie wyglądało to tak:


doman76

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Kwiecień 2012, 00:24:28 »
Panel mam dokładnie taki sam. Radio na 90% wyjdzie. Oczywiście trzeba mieć do tego odpowiednie klucze. Sam montowałem radio i bez problemu  było, nawet powiedziałbym że otwór jest minimalnie za duży.

Łukasz

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Kwiecień 2012, 21:24:07 »
Cytat: "Zbyszek"
U mnie wyglądało to tak:


U mnie tak samo, mogę wrzucić zdjęcie ale to chyba zbędne. Dzisiaj wpadłem na pomysł by sprawdzić jak to w końcu z tym jest. Wyciągnąłem panel z innego radioodtwarzacza i przymierzyłem.
Na szczęście myliłem się co do wymiarów tego otworu! :-D
Panel pasuje bez problemów. Macie racje ;-)

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-04-14, 21:37 ]
Cieszę się, że rozwiązałeś problem.

zombek

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Listopad 2012, 13:49:22 »
ponawiam pytanie proszę o jasną konkretną odpowiedź:
JAKIE GŁOŚNIKI NALEŻY ZAKUPIĆ (przód, tył) , KTÓRE BĘDĄ PASOWAŁY DO ORYGINALNYCH OTWORÓW W SEDANIE.

Proszę również o podpowiedź jak zdemontować tylną półkę (bez odsyłania na ruskie strony) pomoże to przyszłym forumowiczom

ROTHMANS

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Listopad 2012, 17:26:51 »
zombek,  proszę bez capsa
Wiesz co po prostu wydaje mi się że nie chce Ci się poszukać i czekasz na gotowca, chwile poszukałem na Google i to co znalazłem Drzwi 16,5cm, tylna półka 13,5cm.
Co do tylnej półki podobno banalnie się ja demontuje, ale to może ktoś Ci podpowie albo sam sobie znajdziesz.

zombek

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Listopad 2012, 08:27:40 »
Cytat: "ROTHMANS"
zombek,  proszę bez capsa
Wiesz co po prostu wydaje mi się że nie chce Ci się poszukać i czekasz na gotowca, chwile poszukałem na Google i to co znalazłem Drzwi 16,5cm, tylna półka 13,5cm.
Co do tylnej półki podobno banalnie się ja demontuje, ale to może ktoś Ci podpowie albo sam sobie znajdziesz.


Kolego sympatyczny napisałem wyraźnie że chodzi o sedana, proszę czytać ze zrozumieniem. cieszę się że umiesz szukać w google ale informacje które zamieściłeś dotyczą wersji hatchback.
Ponawiam pytanie do posiadaczy Sedana, którzy przerobili ten temat.
Jaki rozmiar głośników pasują w tylnej półce.

ROTHMANS

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Listopad 2012, 09:36:11 »
zombek,  prosze mi tu nie kolegować, nie przypominam sobie abym pił z Tobą wódkę to na przyszłość
Czytam ze zrozumieniem i wychodzi mi ze takie same głośniki są do sedana
Zresztą nie wiem jak to jest w Ciebie, ale jak wsadzisz głowę do bagażnika to nie widać tych głośników zabudowane są czy jak?

Erebus

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Listopad 2012, 22:08:49 »
W sedanie i hatchbacku są dokładnie takie same głośniki. Montowałem u siebie i u kolegi który ma sedana. Tak więc pod tym względem nie ma żadnych różnic.
Powiem więcej ja miałem akurat drugi komplet 16,5 i takie zamontowałem z tyłu ( jedno mocowanie  dorobiłem z poxyliny). Działało to ładnie przez 5 lat i podejrzewam, że będzie działało dalej.
Jedyne o czym trzeba pamiętać jeśli chodzi o przód to to, żeby nowe głośniki nie były za głębokie, ja musiałem dodać dystanse z mdf-u bo inaczej nie można było spuszczać szyb.

KISIEL2000

  • Gość
[Accent LC] Jakie głosniki? Jak wstawić radio?
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Maj 2013, 10:39:02 »
Cytat: "Erebus"
W sedanie i hatchbacku są dokładnie takie same głośniki. Montowałem u siebie i u kolegi który ma sedana. Tak więc pod tym względem nie ma żadnych różnic.


To w końcu w sedanie w przednich drzwiach są 16,5cm czy 13cm jak opisują forumowicze na początku tematu?
Co do głośników z tyłu w sedanie w półce siedzą 13cm - sprawdziłem - w nast tyg będę zmieniać. Nie wiem tylko jaką głębokość mogę zastosować - mam na oku gość głębokie 58mm.  :-)