Autor Wątek: [Getz TB] niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1  (Przeczytany 6188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marasbydg

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« dnia: 24 Sierpień 2009, 10:41:28 »
witam szanownych forumowiczów. Od 2 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem getz-a 1.1 z 2008 roku. Autko ma przejechane 15tys i własciwie zachowuje się i wyglada jak nowe..Jednak po lekturze ksiązki obsługi, mam pewne pytania.
1. Czy kontrolka temp. silnika- ta niebieska powinna się zapalac rano jak odpalam czy nie? U mnie ona się nie pali....:(
2. Kiedy zmieniacie bieg na wyższy?? przy jakich prędkościach?? przy jakich obrotach?? - wdł ksiązki np. z 2 na 3 bieg przy 40km/h, jednak silniczek doskonale sobie daje rade kiedy zmieniam bieg z 2 na 3 przy 30 km/h - czy to ok??
3. Predkości mx - czy to są przekłamania licznika?? - ostatnio na autostradzie 165km/h - i jeszcze lekki zapas.....
4 Stuki z tyłu - wiem że już temat był poruszany na forum - jednak czy macie jakies pomysły na wyeliminowanie ich??? - zawieszenie było sprawdzane na dwóch stacjach - i wszysko jest idealnie wdł pomiarów...

Z góry dziękuję za odpowiedzi....pozdrawiam MT
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:16:59 przez Brt »

jergar

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2009, 14:51:10 »
Witam ja na autostradzie w Niemczech na liczniku miałem 170km/godz.

marekityle

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2009, 15:53:25 »
Cytat: "marasbydg"
ostatnio na autostradzie 165km/h

 :mrgreen: to mój tylko o 5km/h jeździ na 4 biegu

Kilg

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2009, 16:50:46 »
moj max, rownież u sąsiadów na autostradzie 180, ale hałas zabijał.

marasbydg

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2009, 17:02:37 »
ok, w sprawie v-max już coś wiem, a jak wyglada u forumowiczów ta niebieska kontrolka temp silnika??? zapala się jak jest zimny czy nie???

RADTUS

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpień 2009, 17:54:27 »
Ciekawość, mnie zżera i będę kibicował temu tematowi!
Niebieskiej kontrolki od temp silnika to jeszcze nie widziałem, ale zgodnie z zasadą nie widziało się jeszcze wszystkiego - poczekam na odpowiedzi.

marekityle

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpień 2009, 18:24:46 »
O kontrolce już gdzieś czytałem, ale nie pamiętam gdzie :-? , u mnie jest i pali się zawsze gdy silnik jest zimny (tak jak chyba jest w instrukcji do około 60°C), i z tego co pamiętam to kontrolka występuje w zależności od tego z której fabryki pochodzi autko :mrgreen:
i o ile się nie mylę to te bez kontrolki składane były w Korei a z kontrolką w Indiach.

Brt85

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpień 2009, 21:12:48 »
Co do kontrolki,marekityle, potwierdzam. Kiedyś pytałem o to w ASO. Odpowiedzili mi, że jest odpowiedzialna za niedogrzenie silnika. I była montowana w autach przeznaczonych na rynek indyjski. Można to sprawdzić po VIN'ie.
Niestety nie mam takiej u siebie, wieć nie wiem jak to działa...

krzyhan

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpień 2009, 12:20:27 »
1,1 2006r u mnie jest tak - nie mam wskaźnika temperatury płynu chłodzącego tylko dwie kontrolki niebieską i czerwoną - niebieska świeci chwile - po uzyskaniu odpowiedniej temp. gaśnie a czerwona gdy temp. przekracza optymalną

Panzer

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpień 2009, 13:30:36 »
Mam Gacka z końca 2008 i kontrolka niebieska tem.silnika jest.
Co do przechodzenia na kolejne biegi to silnik jest bardzo elastyczny i dozwala na szeroką gamą obrotów/prędkości jazdy.
Z tyłu auta też mam delikatne stuki ale to tablica rejestracyjna, można jednak wytrzymać.

 Pozdrawiam

d_slaski

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpień 2009, 20:45:37 »
Miałem Getza 1,1 kupionego w 2008 i też nie paliła mi się niebieska kontrolka. Zapytałem się o nią w ASO i odpowiedziano mi, że powinna się palić i umówili się ze mną na serwis. Po rozebraniu deski - kierownik serwisu powiedział, że ucząc się na moim samochodzie sprawdzili, że w Getzach z Korei nie jest aktywna niebieska kontrolka. :evil: I30 u nich już nie kupiłem.
Co do stuków z tyłu - też takie miałem. Podkleiłem dodatkowo tablicę rejestarcyjną. Podwozie było sprawdzone na przeglądzie i było wszystko w porządku. Stuki dochodziły od plastików. Trochę podociskałem je i pomogło.
Co do Vmax - jechałem nim maksymalnie 160km/h, więcej już nie cisłem chociaż jeszcze troszeczkę było miejsca pod pedałem gazu. Silnik 1,1 jak na swoje możliwości, chodził dosyć kulturalnie, biegi zmieniałem przy ok. 3 tys. obrotów. Jednak nie to przyszpiesznie.

marasbydg

  • Gość
niebieska kontrolka temperatury silnika GETZ 1.1
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Sierpień 2009, 11:25:12 »
dziekuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi...:) szczególnie "d_slaski " pozdrawiam wszystkich użytkowników myśle tych wciąz nie docenionych w kraju samochodów...:)