Autor Wątek: [Sonata NF] EGR niezbędny?  (Przeczytany 5240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wichura_79

  • Gość
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« dnia: 17 Styczeń 2014, 21:47:22 »
WITAM :) czy ten EGR jest naprawdę niezbędny zwłaszcza że i tak chodzi na mieszance LPG+NO ?? pytam bo zastanawiam się nad opcją zaślepienia go , po pierwsze robi syf w kolektorach i nie tylko po drugie ostatnio mi go zablokowało i trochę potrwało zanim to naprawili , na szczęście blisko domu padł bo silnik odmówił posłuszeństwa :shock:  a jak by to było 1000 km od domu ??

z góry dzięki za jakąś pomoc  :-D

[ Dodano: 2014-01-23, 10:26 ]
czy naprawdę nikt na tym forum nie jest mi w stanie pomóc ??  :-x

lotharus

  • Gość
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2014, 10:19:01 »
Zaslepienie EGR w Sonacie nie powoduje bledow, kupuje się taka blaszke i tyle.
przed ta operacja lepiej wyczyscic egr.

Jesli to nie pomyłka (ustawione masz ze posiadasz Sonate CRDI)
LPG + ON ? Posiadasz taką instalację jak to się sprawuje?
Zwłaszcza ciekawi mnie umieszczenie butli i spalanie..

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2014, 16:32:16 »
"EGR jest naprawdę niezbędny zwłaszcza że i tak chodzi na mieszance LPG+NO"

Koledze chodziło że przez zawór EGR przepływają spaliny których skladnikiem są m.in  NOx.

lotharus

  • Gość
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2014, 16:54:39 »
Niektórzy montują gaz do diesel-a
ale działa to na innej zasadzie:
ok 20-30% gazu
reszta to nadal ON
wiec i oszczędność mniejsza
a koszt ~4 ~5 tys. do osobowego
kiedy się zwróci?

wichura_79

  • Gość
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2014, 22:06:59 »
ok to tak założyłem tą blache błąd raz jest raz go niema nie widzę jakiejś zależności chyba zależy od kaprysu komputera :)


kosmos2011 piszesz że jest niezbędny ale dlaczego tak uważasz ?? co może się stać ? gaz w deslu dopala NO nie wytwarzają się cząstki stałe poprawia parametry paliwa

koszt instalacji 4200zł pali teraz  4l NO i 3l LPG podobno wydłuża żywotność silnika

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2014, 22:29:55 »
Wichura_79 to jest cytat z Twojego postu
Cytat: "wichura_79"
czy ten EGR jest naprawdę niezbędny zwłaszcza że i tak chodzi na mieszance LPG+NO
a nie moje stwierdzenie. Teraz już nie wiem czy Twój samochód ma zasilanie ON+LPG czy mowa jest tylko o tym co przy spalaniu ON przepływa przez zawór EGR.

wichura_79

  • Gość
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2014, 00:41:29 »
tak jest NO+LPG  ale to niema znaczenia czym jest zasilany chodziło mi o to co może się zepsuć jak zaślepię EGR , miałem problem z EGR ( samochodu nie dało się odpalić bo EGR się zawiesił ) i dlatego go chciałem zaślepić żeby już się nie zawiesił  :->

a jeżeli chodzi o ekologie to NO+LPG bez EGR jest na pewno bardziej ekologiczne niż samo NO nawet z działającym EGRem

rzeczywiści cytat mojego postu :) niedopatrzenie ;)

[ Dodano: 2014-02-12, 20:48 ]
teraz jest kolejne pytanie

czy jest szansa wypiąć EGR w komputerze i jaka była by cena takiej zmiany ? :)

trochę denerwuje ta kontrolka ( sprawdź silnik )

Offline demolyse

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2018, 21:52:03 »
Siemka.

Również mam problem z EGR w Soni i chciałbym ją przeczyścić, więc stąd pytanie - czy demontaż EGRa jest jakiś skomplikowany? Na co powinienem zwrócić uwagę? Jeżeli ktoś może to proszę o mały instruktarz ;)

Dzięki.

Offline Tomasz1222

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwiecień 2019, 21:22:29 »
i tak działa to forum gość by chciał żeby mu ktoś podpowiedział Jak się wyciąga i czyści EGR mamy kwiecień i nikt się nie kwapi do udzielenia porady ja też pytam w innym wątku bo mam problem i tak samo nie ma odpowiedzi piękne jest te forum

EGR znajduje się z tyłu silnika idzie do niego kostka elektryczna
Jest przykręcony chyba 3 śruby nagar można wyskrobać śrubokrętem a reszte umyć zmywaczem bądź benzyną ekstrakcyjną

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień 2019, 21:35:57 »
Tomasz chyba zbyt wiele wymagasz od forum. Może po prostu nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie w tym innym wątku.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] EGR niezbędny?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwiecień 2019, 14:43:37 »
jedna słuszna opcja z tym EGR jest zlikwidowanie go w ECU innej opcji nie ma, jak już wiesz blaszka nie działa tak samo możesz wypiąć i będziesz jeździł. Jedyne co to unikać stałej ekonomicznej jazdy bo po 50s stałej jazdy ECU znajdzie błąd EGR. Z wycięciem z mapy EGRu powinien poradzić sobie każdy kto bawi się z mapami itd.
Co do wyciągnięcia i czyszczenia nic strasznego 3 śrubki na klucz imbus znajduje się po prawej stronie silnika z grubą kostką :-)