Autor Wątek: kupno hyundaia i10, pytania  (Przeczytany 23051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ruphus

  • Gość
kupno hyundaia i10, pytania
« dnia: 06 Czerwiec 2012, 16:32:16 »
Witam serdecznie!

Planuję kupić i10 dla żony, a nawet mam wstępnego kandydata:

http://otomoto.pl/hyundai-i10-diesel-klimatyzacja-C24616912.html

Prywatnie - nie od handlarza. Rozmawiałem z właścicielką, rozmawiało się miło ;) samochód sprowadzony ponad rok temu na własny użytek.

I teraz pytanie, jakie są słabe punkty tego samochodu i o co się mogę jeszcze konkretnie dopytać, albo gdzie zajrzeć?

Te małe crdi są chyba bezproblemowe? Jak i również w takim małym samochodziku chyba mało jest rzeczy które mogą się zepsuć? :)

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
KUPNO - i10
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2012, 19:36:25 »
Skoro taki nowy to dlaczego akumulator nieoryginalny?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - i10
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2012, 20:49:23 »
Za dużo braków i nieoryginalnych  elementów.

ruphus

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2012, 18:47:06 »
Dziękuje za odpowiedz!

Czyli dopytac o akumulator i srubki? Chodzi o to, ze normalnie w tych miejscach nie ma śrubek? Zaslepkę od haka można chyba zgubić? ;)
Korek od chlodnicy (mam nadzieje, ze to właśnie to) tez jest oryginalnie inny?

I co oznacza strzałka na podszybiu?

Dziękuje i pozdrawiam!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - i10
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2012, 21:46:03 »
Cytat: "ruphus"
Dziękuje za odpowiedz!

Czyli dopytac o akumulator i srubki? Chodzi o to, ze normalnie w tych miejscach nie ma śrubek? Zaslepkę od haka można chyba zgubić? ;)
Korek od chlodnicy (mam nadzieje, ze to właśnie to) tez jest oryginalnie inny?

I co oznacza strzałka na podszybiu?

Dziękuje i pozdrawiam!


Śrubki normalnie są na zwykły klucz tu na torx, brak choć śladu kleju po nalepce na pasie przednim,na podszybiu jest otwór, a powinna być zaślepka.Na samochód z 2008 to tych braków jest dużo pozostałe zdjęcia z otwartymi drzwiami nic nie mówią, a pewnie jeszcze coś ukrywają.

Łukasz

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2012, 23:12:25 »
Ze strony Hyundaia wynika, że na i10 jest nawet ponad 10tys. zł. upustu dla modeli z roku 2011. Podstawowa wersja kosztowałaby więc ~22tys. zł.
Sprawdź to bo może lepiej dołożyć te kilka tysięcy i mieć nowe auta. W najsłabszej wersji wyposażeniowej ale jednak nowe.

ruphus

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwiec 2012, 10:19:31 »
Witam,

Zadzwoniłem do Hyundaia z pytaniem o tę promocję. Sprawa nie wygląda tak różowo ;) Obdzwoniłem salony i dowiedziałem się, że samochodów z 2011 już nie ma!, a do tego ten upust to nie był na wersję najtańszą (co mnie w sumie nie dziwi). Dodatkowo ten z otomoto to jest wersja STYLE (obecnie z benzyną 46 tys! :/) .

W związku z tym zadzwoniłem ponownie do Pani dopytać się o szczegóły. Akumulator został wymieniony przez problem z elektryką (wyłącznik światła z bagażniku). Zanim się elektryk zorientował, że to taka pierdoła to akumulator do wymiany.

Przycisnął sprawę przebiegu - usłyszałem zapewnienie, że to widać po wnętrzu - fotelach, kierownicy. Może podjadę zobaczyć jakiegoś z większym przebiegiem i porównam wnetrza? Tylko gdzie ja znajdę w Polsce samochód z wysokim przebiegiem? ;) To chyba aż do Danii będę musiał jechać, żeby takiego znaleźć ;)

Zderzak z przodu był wymieniany po lekkiej stłuczce - lampy są jeszcze oryginalne (jeden zaczep pęknięty) więc nic ponad stłuczkę to nie mogło być?

Zacząłem ogólnie przeglądać ofertę nowych, ale niestety nie chcę wydawać więcej niż 18000zł na samochód bez wspomagania (moja żona to drobna dziewczyna), klimatyzacji. A wtedy to już się robi 40000zł. A do tego nie sprzedają już dieseli, a słyszałem, że CRDi to dobre silniki są. Ktoś w ogóle wie czemu już ich nie robią? ;)

Umówiłem się z Panią na dziś na oględziny. Zobaczymy :)

Dziękuję za odpowiedzi! Sam bym na takie szczegóły nie wpadł ;)
Pozdrawiam.

Łukasz

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwiec 2012, 22:15:47 »
Cytat: "ruphus"
Przycisnął sprawę przebiegu - usłyszałem zapewnienie, że to widać po wnętrzu - fotelach, kierownicy. Może podjadę zobaczyć jakiegoś z większym przebiegiem i porównam wnetrza?


Wg mnie po wnętrzu tego nie ocenisz. Nawet gdyby miał 100tys. km to zużycie wnętrza mogłoby być minimalne. Właściwie to chyba nie ma sposobu na sprawdzenie przebiegu, który byłby w 100% wiarygodny :roll:

Cytat: "ruphus"
Zderzak z przodu był wymieniany po lekkiej stłuczce - lampy są jeszcze oryginalne (jeden zaczep pęknięty) więc nic ponad stłuczkę to nie mogło być?


Ciężko powiedzieć... Może faktycznie tak było a może wcześniej była inna przygoda. Nikt z nas tego auta nie widział nawet, nie znamy tymbardziej jego przeszłości.

Obejrzyj dokładnie co się da. Sprawdź:
- czy elementy są równo spasowane
- czy prowadnice są proste
- obejrzyj ścianę grodziową
- w bagażniku zajrzyj pod podłogę. jeżeli ktoś wjechał dość mocno w tył to ślady napraw mogą być w tym miejscu widoczne ze względu na kształt podłogi
- jeżeli miałbyś do dyspozycji miernik lakieru mógłbyś zmierzyć grubość powłoki na takich elementach jak np. słupki, przednie, środkowe, tylne. Jeżeli słupki były malowane to może to oznaczać nieciekawą przeszłość

W tej chwili nie przychodzi mi do głowy co mógłbyś jeszcze sprawdzić. Obejrzyj je na tyle dokładnie, na ile możesz. Drobne defekty typu ryski, odpryski etc. to nie problem i takimi rzeczami nie ma się co przejmować ale jeśli podłużnice są krzywe albo widać niefabryczne sprawy przy ścianie grodziowej itp. to może to oznaczać, że auto miało nieciekawą przeszłość.

ruphus

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwiec 2012, 09:18:07 »
Witam,

Byłem, obejrzałem, spodobał mi się. Zabrałem go do mechanika, powiedział, że jest dobrze. Powiedział, że nawet filtr kabinowy wygląda świeżo, a to dobrze świadczy o właścicielu ;)

Wziąłem od mechanika miernik lakieru i posprawdzałem słupki - jest ok. Mechanik powiedział, że prowadnice proste. W bagażniku prosto.

Ogólnie nie miał zastrzeżeń. Samochód ma odpryski i ryski, ale nie jest to nic niestandardowego.
Sprawdził zawieszenie i powiedział, że nie ma oznak zużycia. I ogólnie co ciekawe - jedyne co by zrobił to odmalował u lakiernika przedni zderzak, bo ten po wymianie nie był malowany - tylko założony w kolorze i wg niego trochę to widać ( jak żona zauważy to poświęcę te 300 zł na malowanie ;)

Co najważniejsze, cenę powinno się udać obniżyć bardziej niż delikatnie - jak to jest napisane w ogłoszeniu - powiedziałem, że za 18 tys mogę wziąć od ręki (dokładnie tyle mam ;) i właścicielka powiedziała, że się zastanowi do jutra. Ale wyglądała jakby nie chciała szukać kupca dalej ;) więc jestem dobrej myśli. Jeśli powie, ze 18 tys jest ok to biorę żonę po ostateczną zgodę i chyba temat będzie zakończony :) A z tym też nie będzie chyba problemu, kolor ładny ;) a mówiła niedawno, że i10 jej się podoba.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2012-06-19, 19:37 ]
Panowie, strata czasu i pieniędzy. Żona wymyśliła, ze chce toyote iq, albo w najgorszym wypadku citroena c1. I nic do niej nie przemawia. Nagle zmieniła zdanie. rychło w czas, ale jeszcze nad nią pracuje!

Ogólnie z obecnych użytkowników ma ktoś zastrzeżenia do i10?

mirage

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec 2013, 16:52:29 »
Jestem w trakcie załatwiania formalności po zakupie tego modelu.
Co prawda troszkę młodszy egzemplarz ze Stuttgartu sprowadzony (zostawiony w salonie w rozliczeniu, ponoć poprzednia właścicielka przyrysowała prawym nadkolem o jakiś słupek ale firmowy serwis wszystko wymienił i nie ma śladu po tym)

http://otomoto.pl/hyundai-i10-sliczny-czarny-1-1-benzyna-C28305945.html

Wizualnie autko wygląda świetnie, no ale pewnie jak to zwykle bywa wyjdzie w praniu jakie tam jeszcze mankamenty ma na pokładzie.

Będę się dzielił spostrzeżeniami.

edit. tekla

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - i10
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec 2013, 17:52:18 »
Z chwilę link wygaśnie i już nikt nigdy nie zobaczy Twojego i10 ze "Sztótgartó".

JanuszB

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2014, 23:22:20 »
Witam. :lol:
 
Kilka dni temu klamka zapadła :lol:  :!:

W piątek odbieram nowego i10 1.0 MPI 66 KM rok prod 2013

wersja access (pakiet klimatyzacja + radio gratis)

kolor silky beige

Czy ktoś już kupił takie auto, jakie pierwsze wrażenia z jazdy :?:

http://www.hyundai.pl/Samochody/Osobowe/Nowy_i10/

BigT

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2014, 01:06:37 »
Miałem jako zastępczy kiedyś,
ogólnie wrażenia takie jakich można się domyślić :)
Szczególnie - za słaby silnik, który za dużo pali :)

JanuszB

  • Gość
KUPNO - i10
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2014, 07:58:45 »
Kiedyś to znaczy kiedy dokładnie ?
Czy to był na pewno nowy i10 ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1444
KUPNO - i10
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2014, 10:27:47 »
Nie widziałem nowego I10 n żywo ale na tvn Turbo go testowali i nawet dobrze mówili a wygląd podobny do I20. Stare i10 to trgedia i bym czegoś takiego nie kupił ani to wyglądu nie miło a wąskie jak maluch.
Jednak nie wiem ile kosztuje ale wg cennika od 36 tys za samochód z silnikiem 1.0 to dla mnie kosmos. wolałbym nawet fajny jakiś 2-3 letni ix20.
Ciekawe jak będzie spalanie na klimie. U mnie getz ma silnik 1.3 82 kobyły i na klimie czuć spadek mocy a do tego spalanie wzrasta spokojnie o ponad  litr ale gazu i to przy oszczędnym jej używaniu.