Autor Wątek: [Atos] [Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny  (Przeczytany 7849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Żona małża

  • Gość
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« dnia: 14 Styczeń 2014, 21:42:33 »
Mój boski Antoś mnie chyba nie lubi. Po problemach z brakiem mocy teraz pojawił się problem z gaśnięciem silnika. Silnik gaśnie jak jest zimny ( jeszcze gorzej jest po deszczu ) w czasie jazdy najczęściej w momencie gdy wciśnięte jest sprzęgło np. przy redukcji do 2 biegu przy skręcie lub w momencie zmiany na wyższy bieg bez żadnych innych objawów po prostu zapalają się kontrolki i "dziękujemy" a odpalić go po takim numerze jest bardzo ciężko - nie reaguje na pedał gazu w ogóle. Zauważyłam też że jak zapalają się kontroli i puszczę delikatnie sprzęgło to "eureko" jedzie dalej. Forum przeczesałam całe i piszecie tu o silniczku krokowym ale u mnie podobno nie jest podłączony. Czym może mi ktoś powiedzieć czy to jest możliwe? Czy mogła bym prosić o zdjęcie prawidłowo podpiętego krokowca.
Może ktoś poratuje w temacie?? Wiem że łatwiej by było udać się do mechanika ale "małż" też potrafi ale tylko jak się mu wskaże palcem co trzeba zrobić.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:29:38 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2014, 22:28:27 »
Czy pod przepustnicą masz taką część http://www.fox.rzeszow.pl/Regulator-biegu-jalowego(4,967,28459).aspx

Zrób zdjęcie miejsca zaznaczonego poniżej (przy kolektorze ssącym)


Żona małża

  • Gość
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2014, 08:20:12 »
Witam, dziękuję za podpowiedź zdjęcie mam tylko nie mogę go zamieścić muszę zmienić chyba format więc wrzucę później. Ale ta cześć nie jest podpięta.  :-(  Mąż patrzył wczoraj to jest jakiś wolny kabel z kostką ale nie dosięga. Chyba sami jednak nie poradzimy i odwiedzę elektryka.
Fotki już są



[ Dodano: 2014-02-19, 14:46 ]
Witam, chcę tylko napisać że problem rozwiązany winowajczynią okazała się skrzynia biegów - trochę kosztowało  :-( ale już śmiga  :lol:

Żona małża

  • Gość
[Atos] samochód składak???? 1998/2000
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Luty 2014, 09:25:40 »
Witam, chciałam poradzić się w pewniej kwestii. Otóż po ostatnich kłopotach z Antosiem, które zakończyły się wymianą skrzyni biegów samochód już prawie idealnie jeździ. Kłopot sprawia oczywiście bieg jałowy i w tym problem. Jak mechanik wymieniał skrzynie powiedział że silnik na 100% był wcześniej wymieniany (nawet na silniku od boku pokazał nam napis 48 tyś sprawny) normalnie patrząc tego nie widać i tu pojawia się problem bo wynika z tego iż silnik jest z rocznika 2000 lub młodszy a auto jest z 1998 r. stąd mam ten nieszczęsny silniczek krokowy, o którym pisałam wcześniej. Kupiliśmy już Regulator biegu jałowego z naszego rocznika ale of course  :cry:  nie pasuje bo jest na 2 śruby, a krokowy na 4. Obroty falują na biegu jałowym i mechanik powiedział, że opcje są dwie: albo wymienić kolektor dolotowy na taki z 1998 roku i podłączyć do tego ten mój regulator, albo zostawić krokowy i wymienić przewody elektryczne bo przewód jest oczywiście stary i ma inną końcówkę. Nie wiem która opcja lepsza (czyt. mniej będzie kosztowna) bo Antoś pochłonął już kupę kasy. Poratujcie blondynkę pleeeease.

Ed. Jakby co, to korektę w języku angielskim też prowadzę. (; tekla

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Luty 2014, 18:21:08 »
Masz instalację elektryczną pod ten wariant



Silnik w Twoim samochodzie ma taki osprzęt (na pewno jest już z XXI wieku)



Między kolektorem ssącym, a silniczkiem krokowym jest adapter (on mocuje ten gruby wężyk od filtra powietrza do kolektora ssącego) oraz uszczelka

http://hyundai.epcdata.ru/atos-prime/22569/engine/kollektor_vipusknoy_dvigatelya-2828311/kronshteyn_adaptera-35156/

http://hyundai.epcdata.ru/atos-prime/22569/engine/kollektor_vipusknoy_dvigatelya-2828311/adapter_isc_actuator-35160A/

Trzeba sprawdzić czy da się dopasować silniczek krokowy 35150-02500 (taki teraz musisz kupić) zmieniając uszczelkę i adapter.

Była też jeszcze tak wersja gdzie silniczek krokowy był zamontowany na przepustnicy, a kolektor ssący nie miał już na niego otworu.


Żona małża

  • Gość
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2014, 20:20:21 »
Odświeżam temat bo problem dalej jest ale teraz znów muszę jeździć antkiem.
Proszę powiedzcie mi co to za przewód ten zaznaczony na zdjęciu i gdzie go dostanę??

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2014, 21:54:05 »
Tam powinien być zamontowany MAP sensor i do niego powinny być podłączone przewody elektryczne.

Żona małża

  • Gość
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Październik 2014, 22:32:57 »
dzięki już coś chociaż wiem. Generalnie chodzi mi o końcówkę tego przewodu ponieważ to ona jest winna wszystkim zawirowaniom z gaśnięciem samochodu brakiem mocy i wysokim spalaniem (tak twierdzą panowie mechanicy) elektryk przylutował coś tam i chwilę było dobrze ale znów problem powrócił bo kabel w tej końcówce jest tak niefortunnie krótko ułamany że lutowanie nie pomaga wyłamuje się. Potrzebuje nowego przewodu albo chociaż końcówki, ale nigdzie ale to nigdzie nie mogę jej znaleźć (auto złomy wszystkie w okolicy sprawdzone) elektryk już chyba sobie z reszta poradzi.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Październik 2014, 23:07:20 »
Ten typ MAP co w Twoim silniku był montowany także w Coupe, Accent, Getz i od tych samochodów szukaj wtyczki na szrocie.

Żona małża

  • Gość
[Atos] samochód gaśnie na wcisniętym sprzęgle gdy zimny
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad 2014, 19:30:51 »
kosmos2011 moja studnio wiedzy dziękuję efekt po wymianie jest piorunujący: nie słabnie, nie przerywa, nie szarpie nie gaśnie nawet chyba pali mniej. Dzięki.