Autor Wątek: [Grandeur] Wymiana doświadczeń  (Przeczytany 42753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

orzeł

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Luty 2017, 22:48:14 »
bartezzz, Powiem szczerze,że jeszcze nigdy nie miałem potrzeby wymieniać w/w kół.Natomiast sprawdziłbym zawór w filtrze oleju bo być może jest uszkodzony i opada olej co skutkuje chwilowy brak podtrzymania ciśnienia oleju

Offline Czukwa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Marzec 2017, 11:27:28 »
Cześć wszystkim. Pod koniec lutego nabyłem drogą kupna Grandeura, w rzadzszej wydaje się wersji silnikowej 2.2 CRDI. Dotychczas przejechałem 1kkm, a przesiadłem się ze starego Suzuki Baleno - dość dramatyczna różnica w doświadczeniu  ;-) Auto ma przejechane 146kkm, i w perspektywie kilkunastu tysięcy rozrząd do roboty. Chętnie odpowiem na pytania ciekawskich lub/i przeczytam wszystkie Wasze porady.

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Maj 2017, 14:48:42 »
Mam pytanie.. Mój Grandeur to 2006r. model - w kierownicy niestety nie mam regulacji radia... mam okazje nabyć taką samą z modelu 2008r gdzie regulacja jest. Pytanie czy to będzie kompatybilne czy stratą czasu ? :)

orzeł

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Maj 2017, 20:52:59 »
Jeżeli kierownica jest taka sama,to na 100% wszystko pasuje.Ja kupiłem kierownice i przełożyłem przyciski oraz kabelki łączące przyciski tempomatu z przyciskami radia i wszystko działa prawidłowo.Pozdrawiam i powodzenia życze

Offline Pele83

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Czerwiec 2017, 19:52:34 »
Cześć przymierzam się do zakupu grandura mam już upatrzonego w gazie  tylko brak osłony górnej silnika. Czy jest to spowodowane brakiem miejsca z powodu wtryskiwaczy gazu?

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Czerwiec 2017, 11:50:13 »
CZeść, U mnie osłona jest z gazem normalnie. Może to jakiś stary gaz na jakiś listwach grubych i dlatego sie nie mieściło z osłoną.. Albo przyczyna jest zupełnie inna

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Styczeń 2018, 13:41:32 »
TAkie doświadczenie: Lpg nie chce sie przełączyć na benzyne - sprawdzam pod maską - wywaliło sporo płynu z pod korka chłodnicy. Dolewam płynu do zbiornika  wyrównawczego z 0,5l i reszte tyle samo pod korkiem chlodnicy. Jadę 50m dalej a on nagle dostaje temperatury. Zatrzymuje się - po 10min włączam i na postoju temp jest normalna ale w wężu do silnika  nie ma płynu- czyli sie zapowietrzył - dojezdżam delikatnie okolo 500-600m do mechanika- temperatura szybko rośniej około 3/4 i wyżej- między czasie gaszę na światłach żeby temp spadła. OK- mechanik nastpnego dnia odpowietrzył, Odpalił to poszły kłęby dymu bialego.. poźniej już wszystko normalnie. - sprawdzam codziennie żadnych mazi czy bąbelków w płynach. Nie wiem jak było wcześniej ale wąż jest twardy - nie jak kamień ale dość twardo. Rok temu głupi mechanik nie potrzebnie tak mi czyścił nagrzewnice że nie wiadomo gdzie zaczęło dużo płynu ubywać - dosypałem proszku do chłodnicy- jak ręką odjął - teraz znowu problemy. Miedzy czasie mialem reduktor na wykończeniu - gazwonicy wczoraj go zrobili i powiedzieli ze co2 jest w układzie i węże twarde więc... Ale wierzyć nie chcę -
. CZy to możliwe że przy tak małym przebiegu 172tyś trzeba wymieniać uszczelke pod głowicą? ? ?
   Już byłem umówiony na  wymianę napinaczy ale muszę się wstrzymać. . . obserwuję ale nie wiem czy znow proszku lub Blue Devil nie wlać do chłodnicy..

bartezzz

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Marzec 2018, 00:11:00 »
Witam, u mnie osłona silnika też jest normalnie a gazu prawie nie widać. Drobny daj znać co u Ciebie z autem wyszło.

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Czerwiec 2018, 12:57:33 »
Auto śmiga dobrze nawet lepiej od zmiany oleju. Dosypalem troche proszku do chłodnicy i płyn przestał znikać. Gazownicy mówili ze uszczelka a 2 mechników że raczej nie uszczelka i obserwować. Póki co jest ok.
 ;-) Chłopaki kumate pomóżcie mi z przewodami hamulcowymi. Normalnie Nigdzie nie idzie ich zakupić w ipartach itp...chyba że z fox 3tyg. dostwy- 290zl za sztuke to wiadomo można samemu importować :).
Może poradzicie jakieś pasujące dobre zamienniki z innych aut ???
 Ewentualnie wychaczyłem z rockauto.us przewody firmy Sunsong ale to ostateczność bo jakieś chinole - ale 50$ z przesyłka komplet wiec różnica kolosalna. :mrgreen:

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Luty 2019, 16:09:43 »
Witajcie Proszę o pomoc.
Pilot przestał otwierać zamki centralne. Z kluczyka działa prawidłowo wszystkie drzwi otwiera i zamyka. Pilot nie udaje się zakodowac. Sygnał z niego idzie. Zaopatrzylem się w nowy oryginalny pilot do grandeur oraz sterownik Bcm który jest połączony z jakimś drugim Tilt - tele . Nie  był on umiejscowiony na środku za kokpitem gdzieś za zapalniczka jak wskazują posty z sonaty A jest on nad pedalami hamulca po zdemontowaniu osłonek .  Wymiana modułów nic nie pomogła i nadal żadnego pilota nie udało się zakodować A jestem Przekonany że pilot i ten modół jest sprawny. Teraz z eletrykiem stanęło na pytaniu gdzie  jest odbiornik sygnalu pilota bo w tym module bcm raczej nie ma. Podejrzenie że w bagażniku lub pod tunelem środkowym. Albo jak to inaczej rozwiązać?

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Luty 2019, 13:21:43 »
Już wiem. Odbiornik nie jest tak jak w Sonacie w module BCM. Jest gdzieś w tunelu pod łokietnikiem 8-)
Nie każdy w ASO nawet to wie. Może komuś się przyda 954703L100  ;-)