Autor Wątek: [Grandeur] Wymiana doświadczeń  (Przeczytany 42779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Październik 2016, 14:26:14 »
Gaśnięcie oznaczało zbyt ubogą mieszankę paliwa. Poprawili objawów nie ma ale błąd znów wywaliło jak coś jeszcze mi szarpnie to pojadę do innego warsztatu na ich koszt..
Hamulce przeczyścili - nie było potrzeby zmieniać -- ale i to czasem coś szurnie przy lekkim hamowaniu.
Zbliża się zima :) Wypowiedzcie się na temat rozmiarów opon. Mam na org. felgach 235/55/17 i sie tak zastanawiam czy 225/55/17 nie będzie zmianą na gorsze. Oczywiście w internecie nie piszą mojego rozmiaru nawet jako opcjonalnego.

[ Dodano: 2016-11-01, 15:09 ]
Jednak doszukałem się w necie i 235/55/17 jak najbardziej jest i takie kupiłem.
Czy ktoś przy uruchamiania z rana przy zimnym silniku miał taką przypadłość że jest dużo głośniejsze uruchomienie i jakby zgrzyta/warczy przez pierwsze kilka sekund? Dodatkowo już przy samym włączeniu zapłonu dobiega dziwny dźwięk pracującej maszynki z nadmuchu ale nic poza zapłonu nie jest włączone.. wszystko to ustaje po kilku sekundach od uruchomienia. Podejrzewam rozrusznik albo olej gęstrzy nie dochodzi wszędzie tam gdzie powinien. Może ktoś ma jakieś podejrzenia czy olać  :->

bartezzz

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Grudzień 2016, 10:47:10 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Od września br też jestem posiadaczem i użytkownikiem Hyundai Grandeur. Odnośnie tego ostatniego wpisu kolegi drobny to nie mam zbyt dobrej wiadomości tzn. to co słyszysz z rana lub po dłuższym postoju to koło zmiennych faz rozrządu,  kolejna dobra wiadomość to wszyscy mamy takie 2. Jeśli ktoś chce to chętnie wymienię się doświadczeniami na pw lub mail.
Poza tym przymierzam się do wymiany oleju w asb, będę to robił sam tzn pomoże mi znajomy mechanik mam do was pytanko: Czy ktoś z was sam wymieniał olej/płyn w asb i na jaki?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Grudzień 2016, 18:22:38 »
Twórca tego tematu miał raczej na myśli wymianę doświadczeń na zasadzie: dobrze się prowadzi, twarde zawieszenie, a nie pisanie poradników (np. wymiana oleju w ASB)  w jednym kilkunastostronicowym temacie.

O olej do silnika spytał już w osobnym temacie.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5193&highlight=olej

Procedura dynamicznej wymiany oleju w ASB jest taka sama jak w Sonata, Santa Fe, Tucson, Mitsubishi itp.

Olej pojemność suchego układu 10,9 litra. Olej ATF SP III polecany i sprawdzony to  Castrol ATF MULTIVEHICLE (nie mylić z Castrol ATF DEX III)

Filtr jest we wnętrzu skrzyni i podlega wymianie tylko po demontażu i rozłożeniu ASB.

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudzień 2016, 15:50:10 »
Mogę podzielić się doświadczeniem i dodać że ostatnio dolałem 1L odpowiedniego oleju shella i nic już nie stuka przy odpalaniu na zimno. PRzy zakupie auta poziom oleju był pare mm ponad stan na bagnecie. Po  zrobieniu ok 3-4tyśkm nagle zrobilo sie w połowie(może od tego że nim trochę poszpanowałem) i wtedy były problemy z odpalaniem. Z tego wniosek że oleju w silniku musi być dużo i dobrego aby wszędzie dochodził w trudnych warunkach :)

rothmans

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Grudzień 2016, 20:12:14 »
Witam kolegów mam następujące pytanie.
Jak wygląda konsumpcja, chodzi mi o realne zużycie gazu jak i benzyny w mieście, nie żaden cykl mieszany, tylko jazda ze świateł do świateł oraz korki.
Ktoś może się wypowiedzieć ?

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Styczeń 2017, 14:32:25 »
Dla mnie po mieście pali 17-19L - LPG

orzeł

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Styczeń 2017, 21:13:26 »
Mój grandeur spala max 17l lpg w Warszawie

bartezzz

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Styczeń 2017, 15:51:58 »
dojeżdzam do pracy do miasta 15 km i wychodzi mi pomiedzy 12,7 a 15 lpg

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Styczeń 2017, 21:18:15 »
Dopiero teraz skojarzyłem kolegę Orzeł oby użytkownicy tego forum zyskali na jego obecności tak jak forumowicze http://www.klubsorento.pl/forum/index.php.

orzeł

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Styczeń 2017, 08:25:34 »
Wielki szacunek za spostrzegawczość kolego kosmos2011,ps. obecnie nie posiadam KIA sorento,ale posiadam Hyundai Santa fe CM 2,2 i Hyundai Grandeur TG 3,3

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Luty 2017, 14:17:24 »
Nie wiem co to za jazda musi być że pali w mieście 15lpg gazu jak producent podaje że benzyny pali 15po mieście :D. Ostatnio trasa i średnia prędkość 110-120km w tym z 40km po mieście to spalił z 13-14.

[ Dodano: 2017-02-14, 14:27 ]
Chciałbym sie podzielić doświadczeniem apropo gruchotania krótkiego na zimnym silniku. Pozostawiłem na kilka dni u mechanika specjalizującego sie w japońcach i koreańcach na sprawdzenie i wymiane olejów etc. Pompa paliwa i koło zmiennych faz rozrządu zostało wykluczone. Pan Waldek twierdzi że to kwestia rozrządu. Tłumaczył - rysował - niestety nie odwzoruje tego wszystkiego ale zrozumialem że wydłużenie łańcucha (2-3mm) w połączeniu napinaczem hydraulinczym tworzy jakiś luz.. coś odstawje w napinaczu może od 1do 3cm(nie że akurat u mnie) i to wplywa na to że olej nie zachodzi w pierwszych sekundach tam gdzie powinien. Dodatkowo po 10tyś km olej traci właściwości a ja mialem przejechane z 13-14tyś i to też pogorszało sprawę. Teraz odpala coraz lepiej zgrzytu już nie ma. Niemniej zaleca mi wymienić mi KOMPLETNY rozrząd. Powinno sie to ty robić od 120 do 200tyś z doświadczenia.

orzeł

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Luty 2017, 23:06:03 »
drobny, W tym typie silnika wymieniłem kilkanaście rozrządów.Głównym problemem są nie tyle rozciągające się łańcuchy co napinacze,które w pierwszej fazie produkcji miały trzpień dociskający prowadnicę krótszy o 5 mm niż obecnie stosowane,co skutkowało tym że że napinacz pracował na granicy zakresu pomimo nierozciągniętego łańcucha.Reasumując moje wywody jeżeli nie ma stałego hałasu to nie ruszałbym rozrządu,a najwyżej wymieniłbym napinacze o nr kat 24410-3C100.Pozdrawiam orzeł

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Luty 2017, 15:50:36 »
ORZEŁ dziękuję za ta odpowiedź.  Powiedz czy te grzechotanie poranne może wpłynąć negatywnie na inne podzespoły i zalecasz wymianę napinacza czy można zostawić. Po paru dniach dodam że mi wsumie gorzej odpala czyli częściej gruchocze. Dodatkowo spać nie mogę bo myślę co oni mi tam zalali. .kupiłem 4l +2 po 1l dobrego oleju. W bagażniku zostały 2 po 1l i tylko jeden w połowie ruszony. Oleju jest na max a nie byłoby gdyby zalali 4.5l.. myślę że nieuczciwy pracownik wlal swoją 5l. Potem już nawet nie odbierali.  Masakra.

orzeł

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Luty 2017, 16:17:59 »
Nie wiem,czy to dobry dział na tą dyskusję,ale trudno najwyżej się mody wkurzą.Wiec po kolei napełnienie silnika do 6,4l oleju.Jeżeli osoba wykonująca obsługę użyła wysysarki oleju to niechcący mogła pozostawić nawet 10% starego oleju w silniku.Jeżeli z różnych powodów nie wymieniono filtra oleju,to następne 0,3l.Co do hałasu po porannym odpaleniu,to producent dopuszcza do kilkunastu sekund.Pytanie jaki to dobry olej jaka lepkość? 5W-20,10W-30? I jeszcze jedno rozrząd należy skontrolować i ew.wymienić po 240 000 km Objaw rozciągniętych łańcuchów to stały hałas,który nie ustaje chwilę po odpaleniu.Pozdrawiam orzeł

bartezzz

  • Gość
[Grandeur] Wymiana doświadczeń
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Luty 2017, 22:10:34 »
Orzeł a czy to może być koło zmiennych faz z tym porannym grzechotem, ja mam to samo co drobny i u mnie mechanik stawia właśnie na to. Jakie twoje zdanie bo z tego co piszesz to troche tych silników przerobiłeś.