Autor Wątek: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne  (Przeczytany 217835 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #390 dnia: 11 Listopad 2017, 11:52:03 »
Cytat: "Dider"
Jak już pewnie znalazłeś moje posty odnośnie mojego ix20 i obecnie.Vengi. W mojej ocenia oba auta są bardzo podobne, ale nie identyczne. Hyundai bardziej dopracowany / doroślejszy i brakuje mi słowa jak to określić.


No właśnie. Hyundai aspiruje do marek premium, ale chyba zbyt wcześnie. Szczególnie w Polsce, gdzie nadal króluje kult VW i tu cen tych aut raczej się nie komentuje i nie kwestionuje, a w przypadku Hyundai`a  głównie to się podkreśla , niemalże jako „wadę” tej marki. A to niesprawiedliwie. Według mnie oczywiście. Sam aktualnie użytkuje i20 z 2011 roku i w porównaniu do aktualnie oferowanej wersji skok jakościowy jest ogromny, a ceny katalogowe praktycznie te same tylko z tą różnicą, że Hyundai nie daje już tak dużych upustów . Dodam, że w prasie motoryzacyjnej również podkreślane jest to, że Hyundai w porównaniu z rodzimą marką KIA stara się budować auta zupełnie inne, w domyśle lepszej jakości niż mógłby  to sugerować chociażby design, czy bryła auta. To stwierdzenie szczególnie odnosi się do nowych modeli w wachlarzu obu marek, czyli do KONA i STONIC, co też częściowo powinno usprawiedliwiać różnicę w cenie. A jak jest naprawdę, to czas to zweryfikuje.

Wracając do ofert obu marek, to KIA dała mi ofertę dla Vengi motor 1.4 benzyna z pakietem wyposażenia „M” plus dodatkowo w gratisie czujniki parkowania i bluetooth, za kwotę niższą prawie o 3 tys. PLN od ceny katalogowej dla wyprzedaży rocznika 2017. Czekam jeszcze na ofertę Hyundai`a.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #391 dnia: 11 Listopad 2017, 14:22:17 »
Cytat: "Kudłaty_1975"


No właśnie. Hyundai aspiruje do marek premium, ale chyba zbyt wcześnie.  

Premium? To do jaguarów, mercedesów czy maserati aspiruje?

Cytat: "Kudłaty_1975"
Czekam jeszcze na ofertę Hyundai`a.

Hyundaia (apostrof niepotrzebny).

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #392 dnia: 11 Listopad 2017, 18:19:20 »
A propo, Stonic i Kona, to zupełnie inne auta, inna płyta podłogowa, inne silniki. Stąd taka różnica w cenie.

[ Dodano: 2017-11-12, 08:30 ]
Nawet kona ma 2 wersje zawieszenia tylnego, tanie modele belkę, droższe z napędem na 4 koła wahacz.

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #393 dnia: 13 Listopad 2017, 14:23:29 »
Kudłaty, ale źle mnie zrozumiałeś. Miałem IX20 przed FL. Potem chciałem nowego, jednak wtedy był już po FL, rak jak i Venga. Vengą przed FL nie jezdziłem, tylko w niej siedziałem, jednak wtedy się tak tym autom nie przyglądałem, ale jakość była podobna tylko z zewnątrz Venga mi się nie podobała a Hyundai tak. A po lifcie Venga wyładniała z zewnątrz. No i jakoś po lifcie między w środku oba auta wygladały bardzo podobnie jakościowo i (na tamtą chwilę) nic nie uzasadniało różnicy w cenie (nawet 10 tys. zł) na niekorzyść Hyundaia - jakość plastików, czy tapicerki, wykończenie bagażnika itp. No po prostu wszystko przemawiało za Vengą i dlatego ją kupiłem i jestem zadowolony - nie żałuję.
Co do zmieniania cen przez Hyundaia z powodu lepszej jakości , to tak do końca nie jest, bo jak w 2014 brałem ix20, to w cenniku pomiedzy comfort i premium była wersja style (taka Venga wersja L plus pakiet fun) i kosztowała 64,8 tyś zł (1,4 benz.) a comfort 59,3 tyś zł a po FL comfort kosztowała 64,7 tyś zł a wersja style znikła z cennika a do wersjii comfort nie dołożono wyposażenia jakie było w wersji style poza czujnikami cofania, które wtedy kosztowały równy tysiąc (np. system bezkluczykowy, brązowa skóra, 16' alusy,). Do wszystkich wersji dołożyli bluedrive, ale aż tyle to chyba nie kosztuje. A wersja premium przed liftem 71,9 tyś zł a po FL 79 tyś zł, a skoku jakościowego nie było co by tłumaczyło taki wzrost cen - przynajmniej ja nie zauważyłem (nawet pod względem zawieszenia, może przez to, że moj ix20 był z końca produkcji wersji przed FL). I to są ceny przed upustami, bo w styczniu 2015 upust na ix20 6 tyś zł a w 2016 2 tyś zł. Nie

P. S. Nie piszę tego z powietrza - mam stare cenniki i specjalnie sprawdziłem.

Ed a co do jakości materiałów we wnętrzu, to między classic plus a comfort już jest inna tapicerka, czy kierownica z plastiku vs z plastikowej krowy, także takich wersji miedzy sobą nie porównuję, tylko tak samo wyposażone.
A jak na premium u hyundaia, to dziwne, że nie idzie ix20 doposażyć w tempomat (jedynie w werji premium jest) a takiej Vengi można dołożyć już w wersji L (coś a la comfort w hyundaiu) a jest jeszcze BL i XL.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #394 dnia: 14 Listopad 2017, 10:07:38 »
Ja za wersje comfort, zapłaciłem w 2011 roku 53.000 zł, teraz to cena z kosmosu, a poza wymaganiami narzuconymi przez unię, nic się nie zmieniło.
Boli brak tempomatu, którego dołożenie nie jest tak kosztowne. Inne oprogramowanie w liczniku, i pedał gazu, w większości reszta i tak jest montowana. Dostępne w najdroższej wersji, gdzie w inny modelach tempomat w wersji podstawowej jest już dostępny. Na teraz z upustem (7.000) to 63.000 zł, doszło jedynie czujki kół i felgi alu.

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #395 dnia: 14 Listopad 2017, 12:56:06 »
Hyundai w podnoszeniu cen nie jest tutaj żadnym wyjątkiem ponieważ inne marki robią dokładnie to samo.
Obecnie w promocji za 61tys mamy ix20 w wersji comfort z silnikiem benzynowym 1.6 i posiada ona wszystko co potrzebne jest kierowcy w codziennym użytkowaniu.
Jeżeli chcemy więcej bajerów czyli tempomat, kamerę cofania i skórzaną tapicerkę kupujemy w promocji blizniaczą Kia Vengę 1.6 w wersji Business line za 62 tys.Dodatkowo zarówno u Hyundaia jak i u Kii mamy kolor biały bez dopłaty.
W tych cenach i z takim wyposażeniem nie kupimy żadnego innego minivana na naszym rynku bo konkurencja jest o wiele droższa ;-)
Kupując np. Skodę Fabię musimy już na starcie dopłacić za dojazdowe koło zapasowe,alarm czy biały kolor niezależnie od wersji.
Następny duży plus dla ix20 i Vengi daję za czterocylindrowe niezawodne silniki MPI ,które są dzisiaj wielką rzadkością zastępowane przez 3 cylindrowce z turbo :-D

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #396 dnia: 14 Listopad 2017, 13:25:46 »
Mówimy o modelu, który ma już swoje lata, w nowych modelach, są już inne silniki. Ja porównywałem cenę zakupu kilka lat temu, do ceny na dziś. A jest to ponad 10.000 więcej.

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #397 dnia: 15 Listopad 2017, 14:02:42 »
Mans,  to "potanieli" bo jak rok temu szukałem, to upustu mniej było i po wszystkich rabatach nie było szans zmieścić  było się w 60 tyś zł z "gołym" comfortem 1,6. A Venga BL w cenniku nie miała tempomatu. Ja zamiast skóry, bezkluczykowego dostępu i ledowych tylnych lamp, wolałem L i dobrać podgrzewaną kierownicę, fotele, tempomat, i multimedia z navi i kamerą cofania (żona sobie zażyczyła) i wyszło taniej cenowo. Co do skody, może i lepsze wrażenie sprawia jakość materiałów, ale (fabia) jest ciasniejsza, wysoki i szeroki tunel środkowy (w ix20 i Vendze nie ma, jest płasko). Na plus Skody, były przeglądy w cenie auta przez chyba 3 lata, jak dobrze pamiętam, ale cena i tak powyżej 61 tyś zł. Hyundai ma za to niższe oprocentowanie do ubezpieczenia, nie wiele, ale jednak parę stówek taniej na pakiecie wychodzi.
Ciekawostka - cenników na stronach kii nie można obejrzeć, serwer coś tam nie teges. Czyżby zmiana cen była :)?
Kri$, dokładnie a jakoś specjalnie nic nie poprawili, nie dodali, no chyba, że adaptacja oprogramowania z euro 5 na 6 jest taka droga. Dodaj jeszcze blue drive i chyba inne radio (nowsza wersja). Co ciekawe moja Venga 1,6 bez start/stop a ma euro 6 wbite w dowód.

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #398 dnia: 15 Listopad 2017, 18:43:31 »
Hyundai przeważnie w połowie roku daje dość spore upusty.Podejrzewam, że na początku 2018 roku będzie jeszcze większy upust na ix20 ale czas pokaże czy miałem rację.Ten model teoretycznie ma być produkowany do końca tego roku.Jak będzie w rzeczywistości pożyjemy zobaczymy ;-)
http://moto.onet.pl/aktualnosci/hyundai-ix20-moze-byc-produkowany-do-konca-2017-r/0fppgy
Podobna sytuacja jest z Vengą.
Aktualny cennik Vengi jest tutaj do pobrania
https://www.kia.com/pl/katalogi-i-cenniki.9902be82-2f66-47aa-8df2-fb7b1989256d/#/Dzi%C4%99kujemy
A co do Fabii to dałem ją jako pierwszy lepszy przykład z brzegu,trochę w innym kontekście i jest to zdecydowanie ciaśniejszy model niż Hyundai czy Kia o wiele gorszym komforcie jazdy nie wspominając.Wiadomo inny segment.
Bezpośrednią konkurencją dla ix20 i Vengi jest np. Renault Captur czy nowość Opel Crossland X.
Do sprzedaży weszły także Seat Arona,Hyundai Kona czy Kia Stonic, także jest w czym wybierać.
Jednak na razie ceny są jak dla mnie z kosmosu wiadomo nowość :-)

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #399 dnia: 15 Listopad 2017, 19:25:11 »
Właśnie dowiedziałem się, że ix20 ma być robiony do połowy 2018 roku, z możliwością przedłużenia, w zależności od zapotrzebowania. Produkcja nie została wstrzymana, w związku, że minivanów nie ma już na rynku.

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #400 dnia: 15 Listopad 2017, 20:01:47 »
Okazuje się ,że blizniak Kia Venga  pomimo upływu lat sprzedaje się całkiem dobrze.Do pazdziernika sprzedano w Polsce 1415 sztuk.
https://www.samar.pl/__/3/3.a/96104/TOP30-modeli-dla-Kowalskiego--Hyundai-Tucson-atakuje-podium.html?locale=pl_PL
Z Hyundaiem ix20 nie jest już tak dobrze i w rankingu brak tego modelu.Myślę jednak, że to dobry ruch że będzie on nadal produkowany.

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #401 dnia: 15 Listopad 2017, 21:31:28 »
Też myślę, że dobrze robią, że nie kończą z produkcją obu modeli. Jak rok temu pytałem o Venge i ix20 i o rabatyna wyprzedaż rocznika, to w obu przypadkach usłyszałem, żebym na zbyt wielki rabat nie liczył bo sprzedaż modelu przekracza zaplanowaną produkcję - wiecej sprzedali w ciągu roku (a to był dopiero październik) niż na początku roku planowali sprzedać i jak w przypadku mojej Vengi, ostatnia dostawa to już podobno była produkcja ponad plan i zarazem ostatnia w tamtym roku rocznika 2016 (początek listopada skończyli), pozniej zaczynali już produkcję nowego rocznika z dostawami do dilerów dopiero od połowy lutego. O rabatach na ten model dopiero diler mnie poinformował w ostatnim tygodniu grudnia, kiedy na inne modele (sportage, rio) już w listopadzie reklamy leciały a później tylko te rabaty zwiększyli o 1 tyś zł i rabat na Venge był porownywalny z tym na Rio.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #402 dnia: 14 Grudzień 2017, 22:03:48 »
Cytat: "rekin323i"
Kosmos

chodziło mi o system BlueDrive +2000zł auto co prawda mniej pali ale jest tam akumulator AGM występował często w wersji Comfort  -napięcie niższe niż w normalnym akumulatorze więc elektryka może wariować. :shock:  
A zapalanie na przycisk w wersji Comfort i Style kosztowało 2500zł jako dodatek



Musimy poczekać aż serwis rozwikła zagadkę, bo faktycznie pierwszy ix20 z takimi dziwnymi objawami.


Zagadka rozwiązana - trzeba było wymienić pływak
Pozdrawiam Rekinie

Offline rekin323i

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #403 dnia: 15 Grudzień 2017, 14:53:36 »
Cześć Maolma,

Z jednej strony cieszy fakt że zagadka rozwiązana, przez Aso prozaiczna rzecz - pływak, ale diagnoza widoczna jak tankujesz, a tej operacji ASO rzadko wykonują na rzecz klienta stąd długie poszukiwania
Grunt że auto naprawione, teraz tylko wypada się spotkać może jeszcze w 2017 na kawę, przyjadę swoim :) to porównamy w końcu te osiągi 1.4 vs 1.6 ;-)

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #404 dnia: 16 Grudzień 2017, 14:27:18 »
A gdzie się  będziesz porównywać i z kim rekin?