Autor Wątek: Nagły brak ogrzewania w Tucsonie  (Przeczytany 20252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MMotors

  • Gość
Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Grudzień 2019, 17:42:40 »
Sprawdze to dzis bo strasznie mnie to denerwuje ..... zauwazylem tez ze majac 4 stopnie na zewnatrz i wlaczony nawiew tylko na szybe zalacza mi sie klimatyzacja ..... to normalne przy klimatroniku jednostrefowym ?

Online Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 994
Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Grudzień 2019, 17:53:11 »
Tak. Tak się to włącza.
Daj większą temperaturę czy tam mniejszą to nie będzie się załączać.

MMotors

  • Gość
Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Grudzień 2019, 18:38:07 »
Jest na najwyzszej , wyzszej sie juz nie da bo dziad nie grzeje ...... probuje to rozwiazac ale kiepsko to idzie

Online Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 994
Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Grudzień 2019, 20:52:37 »
Nie chce mi się iść i sprawdzać,ale jak masz ustawiony nawiew na przednią szybę to klima będzie się sama włączać.
Daj inna pozycję i zobacz.

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Grudzień 2019, 00:39:24 »
Chłodne powietrze prawie natychmiast przy nadmuchu na szybę likwiduje zaparowanie - dlatego włącza się klima przy ustawieniu przełącznika w tym położeniu - tak powinno być  :-)

MMotors

  • Gość
Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Grudzień 2019, 10:50:24 »
Rozumiem , zauwazylem ze nie zawsze to sie dzieje ale to szczegol . Glownie chodzi mi o ogrzewanie ,  sprawdziłem już wszystko termostat pompę odpowie czyłem go kolejny raz wyjąłem klimatronik sprawdzając ten silniczek za tymi małymi kratęczkami i nadal mi dmucha zimne powietrze mimo sprawdzenia również wszystkich sterowników które zostały opisane W Internecie oraz Forum i nadal nie mogę znaleźć żadnej przyczyny czemu dlucha chłodne powietrze , Jedyna rzecz która została to nagrzewnica Którą może najpierw od kamienie czy od razu ją wyciągać bo juz zwatpilem ....

Offline sonicja

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Styczeń 2023, 23:42:07 »
Może się to komuś przydać. Dlatego opiszę. Ale także jak bym zapomniałbym co robiłem, żeby ten problem rozwiązać.
U mnie winny był sterownik klimatronik - a raczej silniczek. Podczas uruchomienia silnika działał ale po jakimś czasie przestawał. I mimo, że w samochodzie było zimno czujnik nie był owiewany bo silniczek stawał - robiło się ciepło na czujniku - jak to pod deską rozdzielczą. Klimatronik biorąc temperaturę z czujnika temperatury nie owiewanego powietrzem zmieniał ustawienie nagrzewnicy (od strony pasażera) na coraz zimniejsze. Ogrzewanie działało tylko przy temperaturze ustawionej na max - bo wtedy chyba jest odcięcie czujnika lub nie branie go pod uwagę. Oczywiście trzeba było ustawiać temperaturę raz na max po czym troszkę chłodniej i robić to coraz częściej w miarę jak się jechało w dłuższą trasę. Kupiłem używany sterownik ze sprawnym silniczkiem, zamieniłem i od tamtej pory jest wszystko jak należy. Gdzieś na rosyjskim forum znalazłem jak ktoś wstawiał zamiast tego silniczka, mały wentylator. I chyba to był dobry pomysł bo wentylator zasysał więcej powietrza i czujnik częściej musiał podawać klimatronikowi temperaturę w środku samochodu.

Online Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 994
Odp: Nagły brak ogrzewania w Tucsonie
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Styczeń 2023, 21:08:13 »
Dzięki za poradę. U mnie jest ok,ale nigdy nie wiadomo 👍