Autor Wątek: [Accent LC] Brak możliwości otwarcia bagażnika  (Przeczytany 905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Brak możliwości otwarcia bagażnika
« dnia: 25 Grudzień 2022, 21:50:29 »
Witam

 Wczoraj jak na złość zablokowała się klapa bagażnika /od kilku dni słychać było przy zamykaniu klapy jakby turlający się plastik/.
Nie można otworzyć za pomocą dźwigni zlokalizowanej obok fotela jak i z kluczyka, tak jakby coś blokowało, a nie chcę robić tego siłowo.
Sprawdziłem i tylnego plastiku raczej nie da się odkręcić przy zamkniętej klapie. 
Da się jakimś cienkim prętem, śrubokrętem otworzyć ten zamek, jeśli tak to może jakieś wskazówki?

piejar

  • Gość
Odp: Brak możliwości otwarcia bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2022, 07:42:10 »
Zwyczajowo (np u mnie w i30) w pobliżu zamka jest malutka klapka/zaślepka którą można zdemontować i wtedy odblokować zamek - wejdź przez odchylone tylne siedzenia i sprawdź

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Brak możliwości otwarcia bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2022, 20:11:11 »
W Accencie oczywiście jest klapka, ale oddalona jest 15 cm od zamka  i pod nią jest blacha oraz wzmocnienia.

Wystarczyło odkręcić 3 śruby od zamka i można było otworzyć tylną klapę. Okazało się, że zsunąl się plastik od blokady cięgna.

Po naprawie wszystko działa jak należy.

piejar

  • Gość
Odp: Brak możliwości otwarcia bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień 2022, 05:01:03 »
Brawo Ty  :). Jak już jest dziurka to na necie można znaleźć wygląd samego zamka z jego "czułymi punktami" i przygotować odpowiednio uformowany "drucik". No ale jak widać był prostszy sposób.