Autor Wątek: [Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRD  (Przeczytany 66675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kynios1

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRD
« dnia: 14 Grudzień 2013, 00:39:19 »
Witam
nie dawno zakupiłem takowego SANTA FE 2,2 CRDI 2007R , no i wziąłem się za wymianę rozrządu i oleju filtrów itp . ponieważ nie uznaje pseudo mechaników więc robię wszystko sam . Sedno sprawy :
po wyjęciu starego  filtra oleju i wyczyszczeniu resztek z pojemnika filtra okazuje się że na dnie jest uszczelka , po wyjęciu jej okazało się że jest stara sparciała i poprzyciskana nie fachowym zakładaniem  filtra . Uszczelka działa jak uszczelka ale również działa jako zawór zwrotny żeby olej z obudowy filtra nie spływał z powrotem , pod uszczelką są dziury którymi olej jest pompowany do góry . Proszę sobie wyobrazić jak uszczelka jest popękana i sparciała lub co gorsza wcale jej nie ma ( bo mechanik stwierdził że jest zbędna ) to przy każdym odpalaniu po postoju silnik przez chwilę chodzi bez oleju , i to jest prawdopodobna przyczyna padających silników 2.2 crdi , na domiar złego obsługa , wymiany filtra i oleju była robiona w ASO HYUNDAI we Francji , jest odpowiedni wpis w książce serwisowej . Kolejny chłam jaki wykonali pseudo fachowcy w tym samym ASO  to napinacz paska rozrządu , napinacz ma blokadę i powinien być zablokowany w taki sposób żeby nie mógł się cofnąć , jego zadanie to dociskać pasek a nie się cofać , procedura przy napinaniu paska jest taka że trzeba docisnąć pasek napinaczem zrobić dwa obroty wału i zakręcić blokadę . Moja opinia o stacjach obsługi jest krytyczna , wszystkie te stacje ASO działają w ten sam sposób , wymieniać wszystko aż w końcu się uda a klient i tak zapłaci !!!

Co do uszczelki kosztuje nie całe 10zł w FOX-RZESZÓW i wydaje mi się że warto ją wymienić chociaż co drugą wymianę oleju , koszty żadne a ile można zaoszczędzić na naprawie czy wymianie silnika .

dla zainteresowanych kod uszczelki to 26318 27400 dokładny koszt 9,68zł

 w załączniku jest schemat układu smarowania owa uszczelka zaznaczona jest nr 26347

Mam nadzieję że pomogłem i sprawdzicie te uszczelki i powymieniacie jak trzeba
Pozdrawiam wszystkich użytkowników  SANTA FE

Offline maciaszek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2013, 11:03:46 »
Czy dotyczy to również silników 2,0CRDI ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2015, 22:02:09 »
Nie.



Odpowiedz dla FREESTYLERA16

Miejsce mocowanie filtra oleju.


brave

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2015, 03:46:58 »
Witam. A podpowie ktos jak zmierzyc faktyczne cisnienie oleju,  chodzi mi o to gdzie sie podpiac z cisnieniomierzen? Silnik 2.0 crdi 2002r. Bo mam dziwny objaw zazenia sie kontrolki na wyzszych obrotach 5zn na jalowych jest ok a po dodaniu gazu w okolicach 2 tys. Zaczyna sie palic lampeczka.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2015, 22:23:04 »
Cytat: "brave"
podpowie ktos jak zmierzyc faktyczne cisnienie oleju,  chodzi mi o to gdzie sie podpiac z cisnieniomierzem?


W miejscu mocowania czujnik ciśnienia oleju.


felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Październik 2015, 15:21:19 »

brave

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2015, 11:55:59 »
Z tego co widze t9 do czujnika jest sie ciezko dostac. Jakby ktos sie orientowal jakie cisnienie powinno byc na filtrze oleju to bylbym wdzieczny, mi to sie wydaje ze powinno byc takie same czy sie myle...?

no i ciśnienie zmierzone... a raczej zmierzony brak ciśnienia po zdjęciu miski okazało sie ze nie ma co naprawiać bo wał już zatarty.

do nowego silnika będę musiał pomyśleć nad jakimś dodatkowym czujnikiem ciśnienia najlepiej zegarem i podpiąć go tam w filtr olejowy.

dzięki wszystkim za udzielone odpowiedzi.

Mirek0419

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik 2015, 21:17:32 »
Ciekawostka jest to ,ze kiedy zamówiłem te uszczelke w serwisie Hyundaia w Zielonej Górze to tzw fachowcy nie wiedzieli o co chodzi, dopiero schemat z tego portalu wyjaśnił wątpliwosci i zamówiono uszczelke która odebrałem po tygodniu !!!. Tak sobie mysle że albo tam pracuja debile lub tutaj piszecie nieprawdę, skoro tam w standardzie tego nie wymieniają.
 Ps na wszelki wypadem uszczelkę wymieniłem

Offline Andrzej57

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad 2015, 10:07:39 »
Czy o tej uszczelce pisał kynios  http://www.fox.rzeszow.pl/USZCZELKA-OBUDOWY-FILTRA-OLEJU%284,254495,257633%29.aspx  . Pytam,bo cena jest inna, a przy wymianie oleju chciałbym sprawdzić jej stan i ewentualnie wymienić.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad 2015, 21:31:28 »
Masz rację to ta uszczelka o numerze 26318-27400, a cena cóż  :-D

war3

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopad 2015, 18:01:56 »
Witam , doczepie sie do tematu i zapytam też o uszczelkę ale od korka spóstowego oleju. Na śrube przychodzi miedziana uszczelka czy ktoś wie jaki wymiar wew. ma ta uszczelka dla w/w silnika? Z góry dziękuje.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad 2015, 19:36:41 »
21513-23001  20x14x2

brave

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Listopad 2015, 14:04:18 »
 

Dodano: 2015-11-13, 14:04
Witam Mam do was jeszcze jedno pytanko. Jaka czesc odpowiada za to zeby olej z filtra nie cofal sie do silnika podczas dluzszego postoju?

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Listopad 2015, 07:33:53 »

Mirek0419

  • Gość
[Santa Fe CM] Bardzo ważna uszczelka w filtrze oleju 2.2 CRDI
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Listopad 2015, 12:12:18 »
Niby jedna z najprostszych czynnosci obsługowych samochodu- wymiana oleju. Okazuje sie jednak ze można sporo zepsuc nie zapoznajac sie wcześniej z uwagami dostępnymi na forum. Faceci z serwisu jak podkreślałem wczesniej nic o tym nie wiedzą. Jak im ufać ?