Autor Wątek: [Santa Fe CM] Nawiew z kratek środkowego slupka  (Przeczytany 2765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lucjan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[Santa Fe CM] Nawiew z kratek środkowego slupka
« dnia: 11 Listopad 2013, 19:33:45 »
Witam wszystkich userów forum i użytkowników Santa Fe.

Prześledziłem tematy dot. Santka II generacji (czyli CM) i nie znalazłem odpowiedzi na intrygujący mnie problem.

Posiadam wersję amerykańską z 2007 r. z manualna klimatyzacją.
Mimo iż z przednich nawiewów leci ciepłe/gorące powietrze, to przy ustawieniu kierunku nadmuchu twarz/nogi, z nawiewów w środkowych słupkach na tylne siedzenia leci chłodne powietrze.
Według polskiej instrukcji wychodzi, że przy ustawieniu kierunku twarz/nogi powinno z tyłu lecieć także ciepło.
Zatem, czy mam coś uszkodzone, zablokowane że na tył nie leci ciepłe powietrze, czy instrukcja kłamie?

Woj44

  • Gość
[Santa Fe CM] Nawiew z kratek środkowego slupka
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2013, 10:12:59 »
Witam,aby doprowadzić ciepłe powietrze do tylnych kratek należy ustawić nawiew na nogi i twarz oraz pozamykać trzy z czterech kratek w przedniej konsoli (powietrze zawsze wybiera krótszą drogę) tak było u mnie w Santku,metodą prób i błędów doszedłem do zamknięcia kratek z przodu.
Pozdro

Offline lucjan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[Santa Fe CM] Nawiew z kratek środkowego slupka
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2013, 15:57:44 »
Dzięki za obświecenie mnie  :-D
Faktycznie działa. Ale wypróbowałem jeszcze opcję z nawiewem ustawionym na twarz i u mnie z 3. zakrytymi nawiewami z przodu daje więcej powietrza i to cieplejszego aniżeli z ustawieniem twarz-nogi.