Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Długość wycieraczek  (Przeczytany 20686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
[Getz TB] Długość wycieraczek
« dnia: 14 Luty 2012, 19:33:34 »
Ostatnio byłem zmuszony zakupić wycieraczki do Gacka, przy tej okazji pomyślałem, że potestuję trochę z długościami, poniżej kilka moich spostrzeżeń:

Oryginalne długości wycieraczek to: 550mm / 350mm (przód) i 350mm(tył)
Mierząc przednie wycieraczki (dokładnie przerwę pomiędzy nimi) wyszło mi ponad 50mm, więc można pokusić się o zwiększenie długości (Lewej lub Prawej) o jeden rozmiar.
Osobiście postawiłem na rozmiar 600mm / 350mm. Uznałem, że kierowca powinien widzieć więcej. Nic nie obciera, wszystko pracuje prawidłowo.

Niestety z tyłem nie było tak łatwo. Według moich teoretycznych obliczeń maksymalny rozmiar jaki można tam wstawić to 430mm. I tak jest w praktyce, trzeba się lekko naszarpać z mocowaniem, ale jest to wykonalne.
Jednak u mnie pojawił się inny problem, spoiler! Osoby które posiadają spoiler mogą zapomnieć o tej długości. Niestety, wycieraczka całkowicie blokuje się na nim.
Ale nie poddawajmy sie tak szybko, sprawdziłem rozmiar mniejszy (410mm). Tutaj jest ciut lepiej. Wycieraczka robi pełny obrót, jednak lekko obciera o spojler. Myślę, że 400mm będzie pracować idealnie.
Jak będzie ciepło, to lekko podpiłuję swoją 410 i mam nadzieje, że będzie pracować bez problemów.

Długości wycieraczek testowałem w Gacku po lifcie. Myślę, że do wersji "przed" też będą pasować.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:02:25 przez Brt »

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2012, 08:15:34 »
Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie, żeby to przetestować, bo oryginalne wymiary zalecane przez Hyundaia nie zawsze łatwo znaleźć. Teraz się już będzie wiedzieć. Dzięki.

Kurako

  • Gość
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2012, 09:46:15 »
a propo wycieraczek, testowaliscie te wycieraczki bardziej wygięte?  bo ja mam jeszcze te standardowe pióra i myślę nad wymianą.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2012, 17:32:28 »
Cytat: "Kurako"
bardziej wygięte
Tzn?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2012, 18:05:09 »
Brt, pewnie chodzi o wycieraczki płaskie.

kosok

  • Gość
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2013, 20:11:37 »
Witam. Mam pytanie czy da się zmienić rozmiar wycieraczek z oryginalnych na np. 550mm / 400mm (przód) , czy jakoś tak, aby też pracowały z jak największą skutecznością oczywiście ;)  Zależało by mi na tym aby nie było takiej przepaści w długości pomiędzy wycieraczką kierowcy, a pasażera. Czy ktoś próbował zakładać taki komplet jak podałem zamiast polecanego przez Brt -600mm / 350mm
Co do tyłu to przyjmuje że rozmiar 400mm będzie idealny ;)
Pozdrawiam.

jmtotaszek

  • Gość
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2013, 20:18:37 »
To ja przy okazji podepnę się pod pytanie - czy takie zmienione wycieraczki nie spotkają się gdzieś na środku przedniej szyby? Nie będą o siebie ocierać, zahaczać?

kosok

  • Gość
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2013, 20:27:26 »
Cytat: "Brt"
Osobiście postawiłem na rozmiar 600mm / 350mm. Uznałem, że kierowca powinien widzieć więcej. Nic nie obciera, wszystko pracuje prawidłowo.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Grudzień 2013, 11:16:28 »
Cytat: "Kurako"
a propo wycieraczek, testowaliscie te wycieraczki bardziej wygięte?  bo ja mam jeszcze te standardowe pióra i myślę nad wymianą.


Chodzi Ci np. o taką jak na tym przykładowym zdjęciu?
http://www.wycieraczkisamochodowe.eu/strona-kierowcy-nf450k-18450mm-hook-id-120.html

Jeśli tak, to ja takich używam (dokładnie Boscha) i powiem tak - to są najlepsze wycieraczki jakie miałem do tej pory. Nie mam z nimi żadnych problemów.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień 2013, 21:53:04 »
Cytat: "Andy"
Jeśli tak, to ja takich używam (dokładnie Boscha) i powiem tak - to są najlepsze wycieraczki jakie miałem do tej pory. Nie mam z nimi żadnych problemów.

Ja też.

BigT

  • Gość
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Styczeń 2014, 18:03:59 »
tzn Bosch aerotwin ?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz TB] Długość wycieraczek
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Styczeń 2014, 18:17:55 »
Tak.