Autor Wątek: [Atos] Naprawy blacharskie - Zamiana części  (Przeczytany 2123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nash_WDZ

  • Gość
Naprawy blacharskie - Zamiana części
« dnia: 16 Lipiec 2009, 19:06:07 »
Witam, nie wiedziałem w sumie jaki temat podać więc jest taki jaki jest. Mam pytanie do znawców, niestety nasz atosik miał stłuczkę drobną w wyniku czego do wymiany są prawe przednie drzwi i błotnik... znalazłem na allegro takiego samego atosika jak nasz ten sam kolor i rok produkcji i teraz tu się pojawia pytanie czy opłaca się kupić już pomalowane drzwi i błotnik? Czy nie robi się tego z jakiś powodów? bo nie wiem czy jest sens się w to bawić czy kupić nowe zamienniki i dać do lakierowania? Może ktoś miał podobny problem i może coś doradzić. Wiadomo, że kupno już pomalowanych części znacznie zmniejszy mi koszty naprawy tym bardziej że te drzwi są tańsze od nowych niepomalowanych :shock: :lol:
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:52:49 przez Brt »

BartBartez

  • Gość
Naprawy blacharskie - Zamiana części
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec 2009, 09:14:46 »
Zawsze będzie widać różnicę kolorów nawet jeśli będzie to dokładnie ten sam lakier.
Chyba, że masz takie szczęście i wielkiego farta to może Tobie się uda trafić identyczne. Ale wtedy to zostaw atosika i biegnij puścić totka - przy takim szczęściu szóstka gwarantowana :mrgreen:

valdii

  • Gość
Naprawy blacharskie - Zamiana części
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2009, 11:09:45 »
No tak, trzeba by trafić na "sąsiada" z taśmy produkcyjnej :-) żeby było identycznie. Z drugiej strony miałem niejednokrotnie okazję być na składowiskach części blacharskich , tam nikt się patyczkuje, wszystko leży zwalone na kupę, poobijane i porysowane czyli i tak do malowania. No chyba że ktoś sprzedaje swoje auto na części i sukcesywnie demontuje to co komu potrzebne.

Witek

  • Gość
Naprawy blacharskie - Zamiana części
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2009, 10:44:25 »
Cytat: "valdii"
No tak, trzeba by trafić na "sąsiada" z taśmy produkcyjnej :-) żeby było identycznie.


Nie z taśmy, ale dokładnie tak samo użytkowanego. Pamiętajmy, że lakier blaknie od warunków atmosferycznych, mycia na myjni pod dużym ciśnieniem, naciskiem szczotek itd. itd. itd. Nawet ta sama linia nie pomoże :P

Nash_WDZ

  • Gość
Naprawy blacharskie - Zamiana części
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2009, 09:58:03 »
gość sprzedawał auto na części i kupiliśmy od niego to co było potrzebne, szczerze się przyznam że różnicy w kolorze nie zauważyłem, może będzie coś widać już po zamontowaniu :roll: mam nadzieję że nie... inna sprawa to to, że ATOS jest biały i różnica nie będzie się rzucać za bardzo w oczy...

BartBartez

  • Gość
Naprawy blacharskie - Zamiana części
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2009, 13:24:35 »
Cytat: "Nash_WDZ"
ATOS jest biały i różnica nie będzie się rzucać za bardzo w oczy...

Chyba nie wiesz ile jest odcieni białego.... i jak bardzo potrafi to być widoczne

Nash_WDZ

  • Gość
Naprawy blacharskie - Zamiana części
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2009, 01:17:06 »
Zdaję sobie sprawę że odcieni bieli jest wiele, ale akurat tu udało się nam i nie widać było różnicy, przynajmniej jak drzwi i błotnik stały oparte o nasze auto tak więc jestem pełen nadziei, że będzie ok. Jak coś postaram się po wymianie wrzucić link do zdjęcia żeby pokazać jak to wygląda.