Autor Wątek: Jakich żarówek H7 używacie w i30  (Przeczytany 116327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bonieklbn

  • Gość
Żarówka H7 - światło mijania, wymiana
« Odpowiedź #75 dnia: 14 Listopad 2016, 09:20:31 »
Witam! Spaliły mi się dwie żarówki w światłach mijania w moim I30 r.2011, o dziwo z żarówką od strony kierowcy poradziłem sobie bez wyjmowania reflektora. Od strony pasażera według manuali powinien być zbiorniczek po którego wykręceniu (dwie śrubki) mamy łatwy dostęp do gniazda. A u mnie jest skrzyneczka z bezpiecznikami. [/URL][/img]
Poradzicie coś? Wykręcać jakoś tę skrzyneczkę czy po prostu wyciągać reflektor?
Dzięki za odp.

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #76 dnia: 14 Listopad 2016, 10:39:25 »
A ten niebieski koreczek to nie czasem od zbiorniczka? Zbiornik na płyn do szyb.
Ale do niego jest gorszy dostęp niż do śrub od reflektora.
Polecam wyciągnąć reflektor, tylko nie zapomnij o wykręceniu wkrętów z atrapy przedniej.

Bonieklbn

  • Gość
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #77 dnia: 14 Listopad 2016, 11:52:57 »
Jednak udało się bez wyjmowania reflektora. Wymagało to cierpliwości ale jest wykonalne. Skrzyneczka z bezpiecznikami po zdjęciu z plastikowych zaczepów daje przesunąć się parę centymetrów w prawą stronę. Umożliwia to odkręcenie osłony gniazda i dostanie się do niego. Osłonę gniazda po odkręceniu trzeba wyjąć. No i mamy parę centymetrów wolnej przestrzeni i można próbować działać paluchami :P Jedna ręka od spodu ( pod skrzynką z bezpiecznikami), drugą ręką od góry i po chwili żaróweczka była na zewnątrz. Wniosek: w  i30 można wymienić obydwie żarówki świateł mijania bez demontażu reflektorów! :)

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #78 dnia: 14 Listopad 2016, 16:57:42 »
Ja w swoim to wymieniam tak. Patrząc od przody to po stronie kierowcy odkręcam śrubokrętem dekielek i delikatnie operuję rękami żeby wymienić. Od pasażera to odkręcam śruby które trzymają płyn chłodniczy, odstawiam go na bok i elegancko mam dostęp do żarówki H7. Operacja trwa ok 15 min ;)

[ Dodano: 2016-11-14, 16:58 ]
Cytat: "Bonieklbn"
Witam! Spaliły mi się dwie żarówki w światłach mijania w moim I30 r.2011, o dziwo z żarówką od strony kierowcy poradziłem sobie bez wyjmowania reflektora. Od strony pasażera według manuali powinien być zbiorniczek po którego wykręceniu (dwie śrubki) mamy łatwy dostęp do gniazda. A u mnie jest skrzyneczka z bezpiecznikami.
Poradzicie coś? Wykręcać jakoś tę skrzyneczkę czy po prostu wyciągać reflektor?
Dzięki za odp.

1 raz widzę bezpieczniki z tej strony w i30... o_O

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #79 dnia: 14 Listopad 2016, 17:19:57 »
Cytat: "bobekos"
1 raz widzę bezpieczniki z tej strony w i30... o_O


To jest diesel.

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 115
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Listopad 2016, 08:54:25 »
Z racji tego że znowu wymieniłem H7 (6 w tym roku) postanowiłem zakupić ten moduł obniżający na starcie napięcie do żarówek H7 firmy Quasar w cenie 99 zł. Moduł ten nie jest tani, ale jakby rozwiązał problem to chyba warto. Montuje się go w miejscu oryginalnego przekaźnika. Dostałem odpowiedź z firmy że moduł ten jest montowany w serwisach ASO Hyundaia w razie gdy są problemy z częstym przepalaniem się żarówek. Kupię go i dam Wam znać po kilku miesiącach czy rzeczywiście jest to lek na te boleści czy tylko kasa wywalona w błoto.

Paweł Szymański

  • Gość
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Listopad 2016, 13:07:37 »
Możesz podać link do modułu?
Z góry dziękuję.


Offline VitalR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #83 dnia: 30 Listopad 2016, 15:55:03 »
W sobotę przepalila się żarówka. Dzisiaj rano odpalam i druga też nie działa. Mam zapasowe, ale myślałem już nad zmiana barwy swiatel..

Te wynalazki jak h7 6000k badz hid h7  są warte uwagi? Czy lepiej zainwestowac w ledy jak dwóch kolegów wyżej?

Postojowka też mi padła więc od razu dwie wymienić trzeba będzie.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #84 dnia: 30 Listopad 2016, 18:23:12 »
Zmiana barwy świateł, co masz na myśli...? Ja tam wole tradycyjną H7, obecnie mam Tungsrama +90% z którego jestem b.zadowolony. Ile ludzi tyle opinii :)

Offline VitalR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #85 dnia: 30 Listopad 2016, 23:04:48 »
No zwykłe h7 mają barwe żółtawą.. Ja chciałem barwe białą, koło 6000k.

Swoja drogą to wczoraj znalazłem ciekawy dodatek do jazdy w dzień i całkiem ciekawie to wygląda.

Angel eyes

Widziałem pełno opcji z rgb, ale nie mam zamiaru się bawić i jeździć na zielonych ledach.. słoma mi jeszcze nie wystaje z butów. Ciągle jestem przy białej barwie.

Offline Endrju89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #86 dnia: 30 Listopad 2016, 23:18:46 »
Cytat: "VitalR"
Te wynalazki jak h7 6000k badz hid h7  są warte uwagi?


Daj spokój z takimi wynalazkami, te żarówki to się nadają ale na choinkę a nie do samochodu - raz kupiłem - nigdy więcej! nie polecam! Takie żarówki, zwłaszcza jakieś pseudo ksenony H7 + milion % światła to o kant dupska potłuc, bo o ile w lampie wygląda to dość ciekawie to z oświetleniem a zwłaszcza na mokrej nawierzchni nie ma nic wspólnego! dodatkowo żarówka o mocy 100 W ?! chcesz sobie zafundować pożar ? wiesz ile to ciepła emituje ?

Montowanie zestawów HID do samochodów nieprzystosowanych do tego typu oświetlenia jest nielegalne! - takie zestawy nawet nie mają homologacji! w razie jakieś kontroli policyjnej możesz stracić dowód rejestracyjny! dodatkowo jeżeli diagnosta zobaczy że coś było kombinowane przy lampach ( gdzieś musisz upchać przetwornicę ) to przeglądu Ci nie podbije - wniosek ? szkoda zachodu i pieniędzy! lepiej zainwestuj w dobre żarówki H7 typu jakieś Osram Night Breaker, Tungsram megalight ultra czy Philips Racing Vision - White Vision

Cytuj
No zwykłe h7 mają barwe żółtawą.. Ja chciałem barwe białą, koło 6000k.


Nie ma szans aby zwykła jakakolwiek H7 osiągnęła 6000k - a jeżeli znajdziesz takową to uwierz mi że nie ma! to jest tak samo jak te wszystkie +90%/100%/130% więcej światła to tylko chwyt marketingowy! jeszcze 30 no może 40 % się zgodzę ale na pewno nie 100%

Cytat: "VitalR"
Swoja drogą to wczoraj znalazłem ciekawy dodatek do jazdy w dzień i całkiem ciekawie to wygląda.

Angel eyes

Widziałem pełno opcji z rgb, ale nie mam zamiaru się bawić i jeździć na zielonych ledach.. słoma mi jeszcze nie wystaje z butów. Ciągle jestem przy białej barwie.


Po pierwsze wiesz że wiąże się to z rozklejeniem lamp ? po drugie ... odnoszę takie wrażenie ( bez urazy ) jak byś miał 18 lat i Golfa III, bo jak nie zapodajesz jakieś badziewnej jakości żarówki to znowu jakieś HIDy a na koniec angel eye - "bicz plis". Kiedyś też mnie to jarało i kupowałem to badziewie myśląc że będzie super "tjuning" - z biegiem lat dorosłem i do takich rzeczy podchodzę z dystansem a niekiedy to mnie pusty śmiech ogarnia jak czytam opisy na aukcjach że to super produkt, najwyższa jakość, certyfikaty z dupy, milion obrazków, dodatkowo przystępna cena!, tylko głupi by nie kupił - no własnie głupi, bo później okazuje się że to nic niewarty bubel.

Jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości to :

https://www.youtube.com/watch?v=bTnzPjyusJE

i to:

https://www.youtube.com/watch?v=Nf26LL3Xrj8

Offline VitalR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #87 dnia: 01 Grudzień 2016, 02:17:41 »
Cytat: "Endrju89"
Cytat: "VitalR"
Te wynalazki jak h7 6000k badz hid h7  są warte uwagi?


Daj spokój z takimi wynalazkami, te żarówki to się nadają ale na choinkę a nie do samochodu - raz kupiłem - nigdy więcej! nie polecam! Takie żarówki, zwłaszcza jakieś pseudo ksenony H7 + milion % światła to o kant dupska potłuc, bo o ile w lampie wygląda to dość ciekawie to z oświetleniem a zwłaszcza na mokrej nawierzchni nie ma nic wspólnego! dodatkowo żarówka o mocy 100 W ?! chcesz sobie zafundować pożar ? wiesz ile to ciepła emituje ?

Montowanie zestawów HID do samochodów nieprzystosowanych do tego typu oświetlenia jest nielegalne! - takie zestawy nawet nie mają homologacji! w razie jakieś kontroli policyjnej możesz stracić dowód rejestracyjny! dodatkowo jeżeli diagnosta zobaczy że coś było kombinowane przy lampach ( gdzieś musisz upchać przetwornicę ) to przeglądu Ci nie podbije - wniosek ? szkoda zachodu i pieniędzy! lepiej zainwestuj w dobre żarówki H7 typu jakieś Osram Night Breaker, Tungsram megalight ultra czy Philips Racing Vision - White Vision


Dlatego pytam czy ktoś miał z tym do czynienia. Pytam czysto teoretycznie, bo gdybym je chciał to bym już je kupił. Co do 100W to widocznie musiałem zły link dać, bo były i te 55W, ale to bez znaczenia teraz.

O HIDach nie słyszałem stąd dzięki za opinię. ;)

Cytat: "Endrju89"
Cytat: "VitalR"
Swoja drogą to wczoraj znalazłem ciekawy dodatek do jazdy w dzień i całkiem ciekawie to wygląda.

Angel eyes

Widziałem pełno opcji z rgb, ale nie mam zamiaru się bawić i jeździć na zielonych ledach.. słoma mi jeszcze nie wystaje z butów. Ciągle jestem przy białej barwie.


Po pierwsze wiesz że wiąże się to z rozklejeniem lamp ? po drugie ... odnoszę takie wrażenie ( bez urazy ) jak byś miał 18 lat i Golfa III, bo jak nie zapodajesz jakieś badziewnej jakości żarówki to znowu jakieś HIDy a na koniec angel eye - "bicz plis". Kiedyś też mnie to jarało i kupowałem to badziewie myśląc że będzie super "tjuning" - z biegiem lat dorosłem i do takich rzeczy podchodzę z dystansem a niekiedy to mnie pusty śmiech ogarnia jak czytam opisy na aukcjach że to super produkt, najwyższa jakość, certyfikaty z du***, milion obrazków, dodatkowo przystępna cena!, tylko głupi by nie kupił - no własnie głupi, bo później okazuje się że to nic niewarty bubel.


Rozklejeniem lamp? Może jaśniej? Nie interesuję się aż tak samochodami, więc...

Wieku nawet nie będę komentować, a dlaczego? Wróć do odpowiedzi w cytacie wyżej.

Powiedz to tym, którzy projektowali auta dla BMW. Takie światła w X6 to kicz?
Mniejsza, o gustach się nie dyskutuje.

Odnosząc się do tego "z biegiem lat...". Napisałeś tylko i wyłącznie o opisach takich produktów, jakiś certyfikatach i innych duperelach, a o względach estetycznych nic.
Czy aby na pewno trafiłeś w sedno, czyli to o co głównie pytałem?
To, że kiedyś reklama działała jak magnes na Ciebie to nie znaczy, że na mnie tak działa.
Kupujesz telewizor czy auto oglądając obrazki i reklamy auta? Ja nie.

W takiej x6 dobrze to wygląda i jeśli nie wiązałoby się to z żadnymi konsekwencjami to dlaczego nie miałbym tego zrobić w i30 skoro mam taką ochotę? Dlatego pytałem czy ktoś widział na oczy te chińskie zabawki zwane angel eyes, bo z jakością ze wschodu różnie to bywa. Ale jeśli te wspomniane przez Ciebie rozklejenie lamp ma mieć miejsce i to coś złego to nawet jeśli są warte kupna to z tego zrezygnuję z czystego rozsądku. Nie mam w zwyczaju psuć czegokolwiek.

Podsumowując miło by było jakbyś rozwinął wątek rozklejenia.
Z ledami miałeś styczność?

Offline Endrju89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #88 dnia: 01 Grudzień 2016, 02:50:19 »
Cytat: "VitalR"
Rozklejeniem lamp? Może jaśniej? Nie interesuję się aż tak samochodami, więc...


No a jak chcesz tą wiązkę ledową umieścić w lampie nie rozklejając jej ? przecież musisz to jakoś włożyć do środka prawda ?

Cytuj
Powiedz to tym, którzy projektowali auta dla BMW. Takie światła w X6 to kicz?
Mniejsza, o gustach się nie dyskutuje.


Ok, ale co innego auto które ma to montowane fabrycznie a co innego jak takie oczy anioła wkładają byle gdzie, byle jak, byle żeby ...no własnie nie wiem co to ma dać, przecież każdy reflektor samochodowy ma światła postojowe czy dzienne to po jakiego grzyba dodawać jeszcze kolejne świecidełka ?! chcesz mieć choinkę ok Twój wybór - każdy ma inny gust, szczerze to mnie też się kiedyś to podobało, ale dałem sobie z tym spokój bo raz nie chciało mi się własnie bawić w rozklejanie lamp, a dwa szkoda mi było pieniędzy na "oryginalne" lampy z angel eye do swojej Astry - oczywiście jak wspomniałem nie mówię tu o BMW które ma to fabrycznie montowane ale dziś jak widzę takie cuda w 20 letnich trupach, jedyne co mi przychodzi na myśl to pryszczata twarz nastolatka stojącego gdzieś pod remizą, bass na full, bad look, wydech z rynny i spojler z deski ... z resztą nie ważne

Cytuj
Odnosząc się do tego "z biegiem lat...". Napisałeś tylko i wyłącznie o opisach takich produktów, jakiś certyfikatach i innych duperelach, a o względach estetycznych nic.


Chodziło mi o to że takich aukcji sklepów jest pełno, gdzie sprzedają taki szmelc chwaląc się że dany produkt można montować bez obaw, że ma to czy tamto, a później płacz bo ten certyfikat, atest czy Bóg wie co tam jeszcze jakości można sobie w doope wsadzić bo okazuje się że np. lampa zmatowiała, diagnosta nie podbił przeglądu, policja wlepiła mandat itp. itd.
 

Cytuj
Dlatego pytałem czy ktoś widział na oczy te chińskie zabawki zwane angel eyes, bo z jakością ze wschodu różnie to bywa.


A mało to różnej maści Golfów czy Civików jeździ po Polskich drogach z takimi wynalazkami ?

Cytuj
Ale jeśli te wspomniane przez Ciebie rozklejenie lamp ma mieć miejsce i to coś złego to nawet jeśli są warte kupna to z tego zrezygnuję z czystego rozsądku. Nie mam w zwyczaju psuć czegokolwiek.


Jak pisałem wyżej, dodatkowo jeżeli zrobisz to nieumiejętnie to :

*możesz uszkodzić lampę
*będziesz miał wiecznie zaparowane reflektory tudzież woda będzie się do środka

tu masz przykład jak to wygląda :

https://www.youtube.com/watch?v=4_gahiapAno

ps. z tym wiekiem to się nie obrażaj  ;-) to tylko ironia.

Offline VitalR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Jakich żarówek H7 używacie w i30
« Odpowiedź #89 dnia: 01 Grudzień 2016, 13:22:37 »
Cytat: "Endrju89"

No a jak chcesz tą wiązkę ledową umieścić w lampie nie rozklejając jej ? przecież musisz to jakoś włożyć do środka prawda ?


Right.  :oops:

Cytat: "Endrju89"

Ok, ale co innego auto które ma to montowane fabrycznie a co innego jak takie oczy anioła wkładają byle gdzie, byle jak, byle żeby ...no własnie nie wiem co to ma dać, przecież każdy reflektor samochodowy ma światła postojowe czy dzienne to po jakiego grzyba dodawać jeszcze kolejne świecidełka ?! chcesz mieć choinkę ok Twój wybór - każdy ma inny gust, szczerze to mnie też się kiedyś to podobało, ale dałem sobie z tym spokój bo raz nie chciało mi się własnie bawić w rozklejanie lamp, a dwa szkoda mi było pieniędzy na "oryginalne" lampy z angel eye do swojej Astry - oczywiście jak wspomniałem nie mówię tu o BMW które ma to fabrycznie montowane ale dziś jak widzę takie cuda w 20 letnich trupach, jedyne co mi przychodzi na myśl to pryszczata twarz nastolatka stojącego gdzieś pod remizą, bass na full, bad look, wydech z rynny i spojler z deski ... z resztą nie ważne


W tym sęk, by tego nie robić byle jak. Ja nie jestem wyznawcą zrób to na odpier... Jeśli miałbym już coś takiego zrobić to robiłbym to tak długo aż wyszłoby to na miarę moich oczekiwań, a one są daleko od kiczowatości.
Plan był mieć te "świecidełka" w dzień, a jak się już robi ciemniej to odpalić normalne lampy, ale temat trafił już do archiwum (rozklejanie), więcej zachodu niż to tego warte, a czasu nie mam aż tyle na tą chwilę.
Widziałem te oryginalne lampy do i30, ale jestem podobnego zdania jak Ty.
Co do 20-letniego szrota to sam wiesz, moja i30 nie jest jeszcze aż tak stara  :mrgreen:

Swoją drogą nie miałem "przyjemności" zobaczyć takiego widoku. Za daleko mieszkam od wiosek.  ;-)

Cytat: "Endrju89"

Chodziło mi o to że takich aukcji sklepów jest pełno, gdzie sprzedają taki szmelc chwaląc się że dany produkt można montować bez obaw, że ma to czy tamto, a później płacz bo ten certyfikat, atest czy Bóg wie co tam jeszcze jakości można sobie w doope wsadzić bo okazuje się że np. lampa zmatowiała, diagnosta nie podbił przeglądu, policja wlepiła mandat itp. itd.


Większość sprzedawców mało interesuje co się stanie poźniej, to ma się sprzedać w danym przedziale czasowym, a potem będą mieli kolejny "wynalazek" do opychania jako cuda na kiju. Uwierz, że staram się starannie dowiedzieć czegoś na jakiś temat zanim "wyrzucę" kasę w błoto. Stąd mój post i pytania prosto z mostu, i dziękuję za odpowiedzi po których wiem, że to mało opłacalne.
 
Cytat: "Endrju89"

A mało to różnej maści Golfów czy Civików jeździ po Polskich drogach z takimi wynalazkami ?


Hmm, jeżdzą pewnie, ale średnio zwracam uwagę na te "20 letnie" gruchoty z "pryszczatymi" nastolatkami.

Cytat: "Endrju89"

Jak pisałem wyżej, dodatkowo jeżeli zrobisz to nieumiejętnie to :

*możesz uszkodzić lampę
*będziesz miał wiecznie zaparowane reflektory tudzież woda będzie się do środka

tu masz przykład jak to wygląda :

https://www.youtube.com/watch?v=4_gahiapAno

ps. z tym wiekiem to się nie obrażaj  ;-) to tylko ironia.


Nie mam 18 lat by się obrażać o takie coś. :)
Dzięki raz jeszcze o opinie i za filmiki.

Co do ledów to o takie coś mi chodzi o czym pisał np.: rymar71.
Czy jesteś również tego zdania, że to też mało warte? W końcu to można zamontować jak zwykłą h7 ;) Moc też niższa.