Autor Wątek: scoupe zalewa świece  (Przeczytany 4797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twardy11

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lipiec 2009, 14:09:44 »
Nie wiem ile, ale dużo.

wlad

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lipiec 2009, 16:12:44 »
Cytuj
co to jest UPG?

uszczelka pod głowicą

twardy11

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lipiec 2009, 08:18:58 »
raczej nie uszczelka, bo nie bierze płynu chłodniczego

norton91

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Lipiec 2009, 10:07:23 »
Nie musi brac płynu, moze miec przedmuchy miedzy cylindrami .
A sprawdzałes kompresje na cylindrach??? Bo jak bierze olej to albo uszczelniaczami zaworowymi, pierscieniami albo turbina. I trzeba wykluczac kazda rzecz krok po kroku.

twardy11

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Lipiec 2009, 10:42:02 »
uszcelniacze dopiero co wymienione, a turbiny nie mam.

adriano10

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Lipiec 2009, 12:41:52 »
Mi tez zalewa świece.natomiast komputer pokazuje ze awaria 1wtrysku.zalewa mi wszystkie wiec zapewne wszystkie do wymiany.Mam pytanie lepiej kupic same wtryskiwacze czy odrazu wtryski z listwa.Czy wtryski z turbo będą pasowały do zwykłego 1.5 ? I czy jest ogromną różnica pomiędzy wtrys.z 8 zaworowego silnika a 12?

Tigersoft

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lipiec 2009, 14:18:44 »
z turbo pasują wtryski bez problemu, kumpel nawet wsadzil od jakiegos opla 2,5 litra bo wtryskują 4 dziurkami i ma niezłego kopa :) zwykłe żółte mają 1 dziurkę a potem białe wyszły i mają już 2 dziurki do wtrysku :) wiec wtryski LS czy GT pasują noproblem :) lepiej znalezc te białe :)

adriano10

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lipiec 2009, 14:37:50 »
A jak uważacie skoro błąd wyskakuje na pierwszym wtrysku a zalewa mi wszystkie to kupic jeden czy pokusić sie o wszystkie.a moze pomyśleć o wtryskach odrazu z listwa ?

adriano10

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Lipiec 2009, 16:34:26 »
istanieje mozliwosc ze jesli blad na kompie wysyakuje ze walniety 1 wtryskiwacz to przez to pozostale szwankują ?

harabin

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lipiec 2009, 23:33:10 »
Cytat: "Tigersoft"
z turbo pasują wtryski bez problemu, kumpel nawet wsadzil od jakiegos opla 2,5 litra bo wtryskują 4 dziurkami i ma niezłego kopa :) zwykłe żółte mają 1 dziurkę a potem białe wyszły i mają już 2 dziurki do wtrysku :) wiec wtryski LS czy GT pasują noproblem :) lepiej znalezc te białe :)



Nie wiesz Tigersoft przypadkiem czy jak by dał wtryskiwacze od fiata coupe, to by miał troszkę więcej mocy, chodzi mi głównie o dość wysokie obroty żeby mocy nie tracił :D

Cendra

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lipiec 2009, 09:40:48 »
to przy okazji zmień pompę paliwa, bo nie wyrobi podawać ;)

harabin

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lipiec 2009, 11:04:20 »
Cytat: "Cendra"
to przy okazji zmień pompę paliwa, bo nie wyrobi podawać ;)


wyrobi, al o zmianie warto pomyśleć.

norton91

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lipiec 2009, 11:51:32 »
Cytuj
czy jak by dał wtryskiwacze od fiata coupe, to by miał troszkę więcej mocy


Jak dasz wiecej paliwa to musisz dac i wiecej powietrza bo bedziesz miał zły skład mieszanki co powoduje błedy w ECU.

Cytuj
to przy okazji zmień pompę paliwa, bo nie wyrobi podawać ;)


Wyrobi.

harabin

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lipiec 2009, 13:55:12 »
Cytat: "norton91"
czy jak by dał wtryskiwacze od fiata coupe, to by miał troszkę więcej mocy


Jak dasz wiecej paliwa to musisz dac i wiecej powietrza bo bedziesz miał zły skład mieszanki co powoduje błedy w ECU.


A od czego jest przepływomierz :D Wystarczy reset kompa i tyle. Komputer daje taką mieszankę aby nie występowało spalanie stukowe, poza tym on sam się uczy jak dawkować paliwo.

P.S.
Przy turbo powietrza by mu brakowało ?? :D :D :D

norton91

  • Gość
scoupe zalewa świece
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lipiec 2009, 19:00:15 »
Przepływomierz jest przystosowany do seryjnych wtrysków i komputer jest przystosowany do seryjnych gratów, jak załozysz wieksze wtryski to bedzie go zalewac. Z czego pamietam seria scoupe ma 190cc, a od fiata maja cos kolo 250cc wiec roznica jest znaczna. Wiec jak wszystko by było takie łatwe to po co sa swinki takie jak smt czy ecumaster...