Autor Wątek: [Coupe GK] Nierówna praca silnika  (Przeczytany 5265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paqqqo

  • Gość
[Coupe GK] Nierówna praca silnika
« dnia: 20 Maj 2013, 17:26:48 »
Cześć!

Sprawdzałem ostatnio jak rozpędza się auto. I niestety silnik nie chodzi równo, tj. ma zrywy/przestoje.

Np. Startuje, zmieniam na "dwójkę" i rozpędzając się na jednym (tym samym) biegu występują takie sekundy przestoju, zrywy.

Macie, koleżanki i koledzy pomysły czym to może być spowodowane?

Za pomoc z góry dziękuję!
Pozdrawiam
Paweł

ed. ort w tytule. tekla

pinball

  • Gość
[Coupe GK] Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2013, 21:09:34 »
filtr paliwa / powietrza ??? moze cos z tym

felkner

  • Gość
[Coupe GK] Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2013, 14:03:03 »

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Coupe GK] Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2013, 14:57:09 »
Jeśli mniej więcej w tym samym zakresie obrotów na każdym biegu występują te zrywy i tylko w pewnym zakresie a nie w pełnym to na 99% pompa zdycha.

Offline cobraswiecie

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[Coupe GK] Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2013, 14:59:12 »
Masz takie uczucie jakbyś przez moment miał na haku wielki camping;)?.Możliwe,że zabrudzona przepływka a może sprzęgło się kończy...

paqqqo

  • Gość
[Coupe GK] Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2013, 20:46:17 »
Filtr powietrza jest ok.
Filtr paliwa wymieniałem niecałe 2 tyś km temu na nowy oryginalny.

Mogą to być świece, silnik ostatnio jak dłużej stoi nie chce odpalać na dotyk. Tzn. jeśli często odpalam to zapali na dotyk, ale jak postoi dzień, dwa to potem czasami dopiero za drugim przekręceniem kluczyka odpali.

Cytat: "Złośnik"
Jeśli mniej więcej w tym samym zakresie obrotów na każdym biegu występują te zrywy i tylko w pewnym zakresie a nie w pełnym to na 99% pompa zdycha.


Tak mam, ale myślę że to nie pompa tylko prawdopodobnie mam błędne wskazania poziomu paliwa w baku.
Te próby przyśpieszania robiłem jak wskazówka była lekko nad ostatnią kreską do końca baku. Jak dolałem paliwa to problemów już nie ma, co myślę że oznacza że jak dodawałem porządnie gazu to brakowało mu benzyny...

Jak myślicie?

Dzięki za wszystkie sugestie.

Przy okazji: wg instrukcji bak ma 55litrów. Jak zapala mi się lampka wlewam 20 litrów to pokazuje że jest połowa baku...

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
[Coupe GK] Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad 2013, 12:09:12 »
Witam, mam 2.0 G4GC - też szarpie w zakresie 1600-1800 obrotów i nie wiem co jest przyczyną. Na pewno nie jest to paliwo do mam instalację LPG i na tym paliwie szarpie i na benzynie tez. Przewody zmieniłem teraz świece muszę zmienić to coś niecoś opowiem jaki efekt.