Autor Wątek: za niskie obroty + woda rury wydechowej  (Przeczytany 3073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakson

  • Gość
za niskie obroty + woda rury wydechowej
« dnia: 09 Lipiec 2009, 23:30:42 »
witam,
mam problem z dnia na dzien zrobila mi sie dziwna usterka, mianowicie na gazie obroty spadły poniżej 500 i zaczeło pluć "wodą" (bo chyba to jest woda) z rury wydechowej, na benzynie jest wszystko ok, zero problemów, wczesniej z gazem też nie było ładnie się wkręcał na obroty. Ostatnio z dnia na dzień coś mu odbiło i takie ma objawy... co to może być?? dodam ze ma problem z wkręcaniem się na obroty na gazie teraz...

Za pomoc będę wdzięczny:)
Pozdrawiam

mihu_24

  • Gość
za niskie obroty + woda rury wydechowej
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2009, 10:27:11 »
Sprawdż reduktor - membrana może już do wymiany.

pakson

  • Gość
za niskie obroty + woda rury wydechowej
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2009, 17:04:42 »
siema nie zakładam nowego tematu bo w sumie problem nadal jest, bylem u gazownika , powiedział że na razie tylko wyreguluje i żeby pojeździć i sprawdzić jak się autko zachowuje, po jeździe testowej wszystko było ok... nie zauważyłem nic niepokojącego. Następnego dnia pojechałem w trasę ok. 200km, po przejechaniu 160 km... autko dziwnie zasłabło, zjechałem na pobocze, przełączyłem na benzynę i autko zgasło:( no to ratunek w gazie, odpaliło dojechałem do celu następnego dnia powrót. Po tej trasie zauważyłem że gdy jest zimny to muszę register przestawić a gdy samochód jest już w 90st. to znowu muszę inaczej go ustawić... Zauważyłem też że co jakiś kawałek trasy musiałem do tankować benzynę, czy możliwe jest że mimo iż jechałem na gazie instalacja LPG pobierała benzynę, przecieku na przewodach, przy baku nie mam... i według moich obliczeń auto spaliło 5 litrów gazu na 100km;/ czyli coś jest nie tak...

Samochód Lantra 1.8 rocznik 1994 G4CN instalacja LPG BRC Blitz z emulatorem wtrysków

będę wdzięczny za pomoc i wskazówki...

Hants

  • Gość
za niskie obroty + woda rury wydechowej
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrzesień 2009, 02:04:58 »
BRC podpiera sie benzyna, gdy parownik nie wyrabia. W nim szukaj problemow. Woda w wydechu to normalka - wyzsza temperatura spalania gazu i spalin= kondensacja i czestsze wymiany wydechu.. (Ale nawet przy tych kosztach wciaz na gazie jest o wieeeeele taniej :lol: )

Offline Cliper

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: za niskie obroty + woda rury wydechowej
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2023, 20:57:33 »
 Witam.
 Nie zakladam nowego tematu,bo mam wlasciwie taki jak ten.
 Po montarzu instalacji mam nizsze obroty na jalowym biegu zarowno na LPG jak i na benzynie.Instalator twierdzi ze nie ma wplywu na dzialanie oryginalnego sterownika i probuje sie wymigac.Ogolnie auto jezdzi poprawnie i bylbym zadowolony gdyby nie te wolne obroty ok 650 rpm. Podobno w tych silnikach nie kalibruje sie przepustnicy wiec nie wiem nawet czego sie spodziewac po wizycie w serwisie.Oczywiscie platnej ,bo gwarancja juz nie dziala.Przez tel.powiedzieli ze moga probowac mapowac od nowa sterownik PB,ale bez gwarancji powodzenia.Ma ktos jakas teorie?
Silnik DOHC G4FA
sterownik LPG TECH
wtryski YETI