Autor Wątek: Tucson zalety i wady tego modelu  (Przeczytany 16541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marek Podlaskie

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« dnia: 07 Lipiec 2009, 19:56:59 »
Witam.Nowy temat zalozoney zeby sie dowiedziec czegos wiecej na temat Tucsona.Nie ma zbyt duzo informacji na temat tego auta ,wiec z pewnoscia kazdy ma cos do dodania w tym temacie.Pozdrawiam Marek :-)

Marek Podlaskie

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2009, 20:46:35 »
Ludzie czy macie cos do powiedzenia na temat Tucsona.Te forum umiera smiercia naturalna.Help

makako

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2009, 09:15:11 »
Tucson dla mnie jest super żadnych wad zero problemów mam go już 8 miesięcy zrobione 17 tys. km nigdy mnie nie zawiódł i na śniegu i na deszczu 150KM w 4 osoby idzie jak burza 160km/h - jedyna wada o ile to wada to mały bagażnik no ale mi on jest potrzebny 2 razy do roku i tak zakładam boxa na dach za tydzień lece nim z rodzinką na Chorwację 1500km , to po powrocie dam zanć jak się sprawował ale jestem pewien że to dla niego pestka

Marek Podlaskie

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2009, 20:24:06 »
Super ze odpisales .Moze cos sie ruszy w tym temacie i kazdy cos napisze jak sie Tucson sprawuje.Teraz wakacje wiec moze mniej ludzi na forum.Pozdrawiam i napisz jak sie autko spisywalo w trasie na Chorwacje.Pozdrawiam Marek :-)

jacki31

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2009, 17:48:18 »
Też mam Tucsona od 8-misięcy i przejechane 11tys.km. Jak narazie bez problemów. Miszkam na wsi, więc jeżdżę dużo po słabych drogach i spisuje się bardzo dobrze, zwłaszcza zimą(4WD). Zawiszenie nie jest twarde jak w innych suv-ach, co dla mnie jest zaletą. Jest bardzo zwrotny i widoczność we wszystkich kierunkach jest znakomita. Bagażnik po wyjęciu rolety robi się już niemały. Na pochwałę zasługuje też silnik CRDi. Ciągnie ochoczo nizależnie od obciążenia, także z przczepą. Ja jestem z Tucsona zadowolony, oby tak dalej się spisywał.

Tajniaczek

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2009, 20:19:49 »
Witam serdecznie Cieszy mnie że pojawił się ten temat :mrgreen: Jesten na etapie namawiania mojego Taty na powrót do korzeni i zakup Tuscona 4WD 8-). Proszę o opinie na temat Tego modelu i ewentualnych kosztów eksploatacji. Serdecznie Pozdrawiam Taj

rambo_3m

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipiec 2009, 15:02:15 »
Zalety - sporo - przede wszystkim niezły napęd 4WD jak na SUVa, przystępna cena, spora ilość dla pasażerów z tyłu a z wad to jednak za duże spalanie na na diesla i skromna przestrzeń w bagażniku.

seboc

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lipiec 2009, 06:02:09 »
jeżdżę benzynowym od października ur.,
większych wad nie zauważyłem,
duże i wygodne auto (jak już pisano - nie dotyczy bagażnika),

jak na auto w cenie vw golfa - IMO rewelka, polecam

S.

autorus

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lipiec 2009, 16:41:19 »
Wiec tak, juz prawie rok 4WD 2.0 TDI

- ogólnie pali ok 10l, i to niezależnie od prędkości :(
- Standardowe zawieszenie dla mnie za miękkie, za bardzo buja przy wyższych prędkościach.
- Jeszcze nie podkręcałem, ale trochę wolny wiec by wypadało.
- w środku sporo miejsca jest ok, wygodne kładzenie tylnych foteli pod katem
- bagażnik bardzo mały, ale podnoszona szyba z tyłu to dobry patent.
- nie ma automatycznego podnoszenia szyb :( kiszka.
- Nie ma do niego xenonów, choć jest sporo fajnych dodatków tj lusterka z kierunkowskazami itd.

To tak na szybko :)

Autorus

gdybym teraz kupił to dopłaciłbym pewnie do kia sorento, ale fakt ze tucson był naprawde tani. No i jeżdzi nim moja zona. Ja mam octavię 163km :)

kml

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lipiec 2009, 17:56:39 »
rambo_3m, to jest full 4x4 czy tylko taki dołączany?

seboc

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lipiec 2009, 19:31:45 »
odpowiem za Rambo :-)

- napęd na tył jest dołączany i jest to najprostsze rozwiązanie tego typu, tzn. sprzęgło wiskotyczne,
- fajnie toto działa na jednolicie śliskiej nawierzchni (jak ośnieżony parking),
- włącza się toto z opóźnieniem jakiejś 0,5 sekundy (na śniegu),
- na zakręcie podczas deszczu potrafi zadziałać zaskakująco (dla mnie zaskakująco, jeździłem przedtem tylko autami z napędem na przód) - czuć szarpnięcie kiedy włącza się tył,
- podjazd pod górkę na zaśnieżonej drodze to jest frajda - ma się wrażenie, że samochód się przykleił do śniegu :-)

mając ograniczony budżet i wybór między 2wd diesel i 4wd benzyna, uważam, że napęd na 4 koła warto mieć

makako

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpień 2009, 15:01:59 »
odnośnie xenonów
jak nie mam jak są sam mam te
http://www.well-done.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,48/category_id,12/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,4/

Bixenon H4 ruchomy (magnetic)
mam od 6 miesięcy rewelacja w nocy i na śniegu polecam



jak już sie chwalić :) to jeszcze rurki no i oczywiście naklejka z tyłu :)


Brt85

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpień 2009, 16:30:30 »
makako, Zachęcam jednak do prezentacji swojego auta w dziale "Nasze Hyundaie". Tutaj trochę nie pasuje.

Poza tym używaj opcji edytuj!

makako

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sierpień 2009, 16:39:04 »
ok sorki

seboc

  • Gość
Tucson zalety i wady tego modelu
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień 2009, 07:07:02 »
Cytat: "makako"

mam od 6 miesięcy rewelacja w nocy i na śniegu polecam


a ja odradzam,
tucson ma świetne standardowe światła,

pomyśl o kierowcach spotykających taką latarnię morską
na drodze naprzeciw Ciebie,

w deszczową pogodę to już jest zupełna masakra,

stanowisz duże zagrożenie,
S.