Forum > i20

[i20 PB] Wizyta seryjnym i20 na hamowni i co tego wynikło.

<< < (2/3) > >>

de_assis:
Jeżeli chodzi o "chipowanie" to sa oferty nawet do aut typu Seicento czy Tico, ale w wiekszosci to sa kity wciskane przez naciagaczy oczywiscie :)

ziutek:
Podpis w profilu mam błędny za sprawą forum. Nie mogę w profilu wybrać właściwej wersji silnikowej. Do wyboru jest tylko 1.2 r4 CVVT 57 kW, co jest generalnie nieprawdą , bo takiego silnika w ogóle nie ma. Jest albo 1248ccm oznaczany jako 1.2 57,2 kW(78KM) DOHC, albo 1248 ze zmiennymi fazami rozrządu oznaczany 1.2 CVVT 85 KM. Obecnie do nowej i10 jest stosowany mniejsza wersja silnika kappa 1.2  o pojemności 1197ccm z podwójnym cvvt o mocy 82 KM i 116 Nm.
Pozdro

EDYTA
Co do chiptuningu miałem na myśli poważne firmy i bezpieczne modyfikacje programów łącznie z pomiarami na hamowni. Allegro i powerboxy można sobie śmiało odpuścić(no chyba, że nie zależy nikomu na silniku).
Oprócz wspomnianego v-techa, inne firmy też chipują wolnossącą benzynę.
Przykładowo:
http://www.kreatormocy.pl/przyrost-mocy/249-przyrost-mocy-hyundai

Bardzo ładnie wyszłą na przykład dacia 1.4 8v 75 KM:

http://www.kreatormocy.pl/chiptuning-realizacje/393-chi-tuning-dacia-logan-14-75km

Szperając po necie można znaleźć oferty modyfikacji silnika kappa 1248 w dwóch wersjach:
1.2DOHC 78 KM można podnieść do około 86-88KM i około 129-133Nm,
natomiast 1.2 CVVT 85KM można podnieść do około 94-95 KM i około 133Nm.

V-tech proponuje też eko-tuning związany z mniejszymi przyrostami mocy i obniżeniem paliwa.
Albo na przykład w Czechach:
http://www.autochip.eu/pl/chiptuning/specyfikacje-i-cennik/hyundai/

Jacaw:
A zdradź ile taki test na hamowni Ciebie kosztował ?

ziutek:
Kosztowało mnie to 150zł za 2 pomiary. Czasem są promocje to jest taniej, albo np jak uzbieramy kilka osób chętnych to też są upusty. Widziałem też gdzieś na necie w innym mieście 100zł, ale nie pamiętam gdzie.

vqsoft:
teraz w wawie 16. liściopada jest dyno day. dla autokacika jest 50 pln za 3 pomiary.
pojadę chyba z ciekawości z ixem i i20tka :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej