Autor Wątek: Radio i okablowanie  (Przeczytany 1422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzako

  • Gość
Radio i okablowanie
« dnia: 08 Lipiec 2009, 15:36:51 »
Witam
mam problem z radiem ;/ mianowicie raz działa raz nie działa znaczy sie działa ale nie słychać nic w glosnikach ;/
mam takie pytanie czy ma ktos jakies schematy ktory kabelek jest do czego najlepiej po polsku :D i najlepiej prosiłbym o jakieś foto który do czego ewentualnie kolorami :) wszytki kable co są w kieszeni od radia :D to mój mail
dzako20@wp.pl lub piszcie tutaj :D
dzięki

cezary46

  • Gość
Radio i okablowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2009, 20:35:47 »
Czarny-masa
Czerwony- + zasilania
Żółty- podtrzymanie pamięci
Pomarańczowy-elektryczna antena
Brązowy+brązowo czarny-prawy tył
Biały+biało czarny-lewy tył
Zielony+zielono czarny-lewy przód
fioletowy+fioletowo czarny-prawy przód

dzako

  • Gość
Radio i okablowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipiec 2009, 21:52:40 »
:D

Dzięki wielkie :D o to mi chodziło :) mase i zasilanie całe znalazłem :) wszytko niby teraz działa ale to stare radio bo na nowe dopiero zbieram :D i mi sie czasem wyłączy tzn . nic nie słychać w glosnikach ;/ może to być spowodowane zbyt duzej mocy glosnikami ? i radio sie przegrzewa lub cos ? jakies zabezpieczenie nie mam pojęcia ale dzięki za ten opis

harabin

  • Gość
Radio i okablowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2009, 02:04:25 »
Cytat: "dzako"
:D

Dzięki wielkie :D o to mi chodziło :) mase i zasilanie całe znalazłem :) wszytko niby teraz działa ale to stare radio bo na nowe dopiero zbieram :D i mi sie czasem wyłączy tzn . nic nie słychać w glosnikach ;/ może to być spowodowane zbyt duzej mocy glosnikami ? i radio sie przegrzewa lub cos ? jakies zabezpieczenie nie mam pojęcia ale dzięki za ten opis


Być może zabezpieczenie termiczne jak się końcówki mocy przygrzeją, następuje to najczęściej jak łączymy głośniki równolegle(zamiast szeregowo) na kanale, w efekcie czego zmniejszamy opór obwodu z 4OHM do 2OHM itd, takie działanie jest śmiercionośne dla tranzystorów bądź układów końcowych.

dzako

  • Gość
Radio i okablowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2009, 21:22:50 »
właśnie chyba to jest powodem :D dzięki wielkie za info :] aż mi wstyd bo jestem elektronikiem prawie hehe i na dodatek pracowałem do niedawna w branży audio wizualnej ;/ no ale nie zajmowałem sie radiami samochodowymi :roll: odłączyłem przednie głosniki bo i tak są fabryczne i już nieczysto grają i radio działa non stop i nic sie nie wyłączy :D
dzięki jeszcze raz Panowie za pomoc
Pozdrawiam[/quote]