Forum > S-Coupe / Coupe / Veloster

[S-Coupe] spryslkiwacz awaria

<< < (4/4)

kosmos2011:
Ze strony http://doc.hyundai-autoclub.ru/coupe/ pobierz "SCoupe 1993 Shop Manual" i na stronie 959 masz schemat układu wycieraczka-spryskiwacz. Ze schematu wynika że nie ma osobnego przekaźnika tylko całością steruje "magiczne pudełko" (strona 997 obiekt M55) pod siedzenie.

pinball:
no to wypada zajrzeć tam może jakieś zwarcie gdzieś się zrobiło albo coś ;/

gdybym miał miernik to było by trochę łatwiej. :P

T.A.C.U wykręcone odłączone wygląda na to że tam wszystko w porządku.
bezpieczniki jeszcze raz sprawdzone i dalej nic ;/

chyba pozostaje jechać do elektryka bo na zimę warto mieć działający spryskiwacz.

[ Dodano: 2013-11-30, 12:22 ]
ok wiec tak dzisiaj wzięłem sie za to wszystko i miałem pomysł, ale

po przekręceniu stacyjki na spryskiwacz jest puszczany plus i jest on rozłączany za pomocą masy(tak mi sie wydaje, tak byc powinno) wiec masa do karoseri odpada bo działa spryskiwacz cały czas.

Wszystko by było fajnie bo bym zamienił kabelki na pompce ale pompce tez jest to obojętne bo czy tak czy tak to i tak pompka sie kręci.

Ma ktoś pomysł jak to zrobić. TZN rozłączanie masy ???? bo jak się podłączy do karoseri wszystko działa z tym ze spryskiwacz cały czas...

kosmos2011:
Wydaje się że przełącznik od spryskiwaczy i wycieraczek jest uszkodzony bo on steruje masą.

pinball:
w sensie ta wajcha ? da się to gdzieś kupić ? wymienić ?

ale dziwne że wajcha by się popsuła, bo jak pompka jest odłączona to wycieraczki te jak się włącza spryskiwacz działają normalnie.

czyli to normalne ze po włączeniu stacyjki w układzie jest plus a masa dołączana włącza urządzenie ( wycieraczki, spryskiwacze ??)

kosmos2011:
Zrób jeszcze taki eksperyment połącz bezpośrednio pin 1 z kostki M37-2 (pod kierownicą) z pinem 2 kostki E03 (przy zbiorniku na płyn do spryskiwaczy), jeśli  dalej nie będzie poprawy to znaczy że przełącznik przy kierownicy uszkodzony (można rozmontować i sprawdzić czy jakiś styk wymaga "podgięcia). Jeśli wszystko będzie działać prawidłowo to znaczy że przewód niebiesko-żółty jest uszkodzony (na jego drodze za schowkiem pasażera jest kostka EM03) i trzeba sprawdzić w którym miejscu.


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej