Autor Wątek: [ix35 EL] Czujniki parkowania  (Przeczytany 42290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

swistak81

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Marzec 2016, 07:13:28 »
Dzięki Zibi.

Kontaktu z Hyundaiem już próbowałem. Nie pamiętam z kim, ale jakoś na serwis główny mnie chyba skierowano. Chciałem ponarzekać na obsługę "mojego" oddziału.
Otrzymałem informację, że moje auto nie ma czujników przednich (fabrycznych) więc Hyundai nie ma nic do tego. Tylko do serwisu który to instalował mogę mieć pretensje.

Nie mogę się doszukać na ich stronie kontaktu do rzecznika. Albo ślepy jestem albo źle szukam. Możesz wskazać gdzie ten kontakt znalazłeś?

Offline ix35kris1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Czujnik parkowania
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Kwiecień 2016, 23:58:44 »
Witam. Tak jak temat główny czy wmontowanie czujników parkowania do ix35 comfort uda się odblokować ta funkcje i gdzie będzie pokazywać odległości?

Dzióbel

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Kwiecień 2016, 10:15:50 »
Czujniki parkowania nie pokazują odległości ale informują dźwiękowo. Uważam, że radzą sobie wzorowo :) Dźwięki są precyzyjne i parkuje się idealnie :P

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Kwiecień 2016, 15:22:29 »
A maja wyswietlacz osobny?

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35 EL] Identyfikacja czujnika parkowania
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Lipiec 2016, 17:54:51 »
Witam ponownie,

Padł mi czujnik parkowania instalowany przy zakupie jako wyposażenie dilerskie. Nie znam się na nich kompletnie i nie bardzo wiem jak go zidentyfikować aby kupić nowy na wymianę. Pomoże ktoś?


Dzięki z góry
Q

igrek1

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Październik 2016, 04:22:48 »
Cześć,
posiadam u siebie czujniki parkowania z tyłu plus kamerka, super sprawa, chciałem natomiast dorzucić czujniki na przód, najlepiej takie które działają z wyśietlaczem fabrycznym. Możecie coś zaproponować ?  Tylko serwis ?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-11-03, 18:49 ]
Koledzy, dzwoniłem dzisiaj właśnie do ASO celem dowiedzenia się czy jest możliwość dołożenia czujników do oryginalnej instalacji.... i w ASP powiedzieli mi że mogą założyć brzęczyki z allegro nic współpracującego z wyświetlaczem na desce...


Macie jakieś info ??

pete_tomczyk

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Kwiecień 2017, 07:51:42 »
Witam A u mnie jest taki problem iz mam czujniki parkowania, hyundai ix35 kamera cofania Blaupunkt NY800 a przy wrzuceniu wstecznego ciąglę PIka jakby miał przeszkodę przed sobą a na kamerce pokazuję się ciągle napis stop. Tak jakby widział przeszkodę. jakieś pomysły? dziękuję za pomoc.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Kwiecień 2017, 18:58:07 »
Pewnie jeden z czujników umarł. Odłączaj pojedynczo (pewnie jest złączka za zderzakiem kilka cm od czujnika) aż znajdziesz winowajcę i wymień.

Offline JanW

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Styczeń 2018, 11:24:46 »
Witam.
Przestały mi działać czujniki cofania. Po włączeniu wstecznego biegu słychać tylko trzy krótkie podwójne piknięcia i cisza. Zajrzałem pod zderzak i zauważyłem, że przy jednym z czujników przełamany jest jeden z czterech przewodów - w kolorze zielonym.  Czy awaria jednego czujnika wyłącza wszystkie?
Pytam bo do elektryka dopiero w piątek jest miejsce a w ASO jako że samochód sprowadzony z II ręki nie chcą słyszeć aby coś sprawdzili w ramach gwarancji.

Offline JanW

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:30:00 »
Czujniki działają. Awaria jednego czujnika powoduje, ze inne nie działają. Po zakupie nowej wiązki wymieniono wtyczkę i po kłopocie.  Wadą jest brak zabezpieczenia przed błotem i wodą wtyczek czujników w wyniku czego jedna zgniła.

Offline mateo_c1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Kwiecień 2019, 17:16:30 »
Cytat: "igrek1"
Cześć,
posiadam u siebie czujniki parkowania z tyłu plus kamerka, super sprawa, chciałem natomiast dorzucić czujniki na przód, najlepiej takie które działają z wyśietlaczem fabrycznym. Możecie coś zaproponować ?  Tylko serwis ?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-11-03, 18:49 ]
Koledzy, dzwoniłem dzisiaj właśnie do ASO celem dowiedzenia się czy jest możliwość dołożenia czujników do oryginalnej instalacji.... i w ASP powiedzieli mi że mogą założyć brzęczyki z allegro nic współpracującego z wyświetlaczem na desce...


Macie jakieś info ??


Witam, kolego montowałeś może te czujniki z przodu czy odpuściłeś temat?
Ja również przymierzam się do tego manewru - lecz posiadam pewien problem, że mam zamontowane na przodzie oryginalne orurowanie. W serwisie twierdzili niby że aby czujniki działały trzebaby zdemontować rurę. Ja natomiast wpadłem na taki pomysł, że 2 skrajne czujniki zamontowalbym na zderzaku tak jak jest oryginalnie, natomiast te wewnętrzne umieścił bym na tym właśnie akcesoryjnym orurowaniu - wtedy czujniki teoretycznie nie powinny widzieć rur jako przeszkodę. Zaznaczyłem to mniej więcej na zdjęciu. Co myślicie? Czy ktoś montował czujniki na przodzie? Piszą też że muszą być na wysokości minimum 50cm od podłoża, a oryginalnie chyba znajdują się dużo niżej prawda? Pozdrawiam, Mateusz

Offline Pablo85

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Sierpień 2020, 22:23:19 »
Witam. Mam oryginalne czujniki z tyłu, wersja auta Style. Pierwszy problem jest taki, że piszczy ciągłym sygnałem już około 60-50 cm od przeszkody. Wydaje mi sie, że tak powinno być jakbym miał hak, ale go nie mam. Możliwe, że był kiedyś. Czy można to jakoś zmienić, żeby tak szybko nie dawały ciągłego sygnału? W zestawach do samodzielnego montażu jest zawsze przełącznik w zależności czy ma się hak, czy nie. Czy coś takiego jest gdzieś w oryginale?
Druga sprawa, to czasami daje wsteczny, piknie raz jak zawsze przy włączeniu wstecznego, ale na zegarach nie ma autka i kresek pokazujących odległość, a czujniki nie działają wcale, bo mogę cofnąć pod samą przeszkodę i nic nie sygnalizują. Czy ktoś miał podobne problemy?

Offline balldome

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: [ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Sierpień 2020, 22:34:04 »
Witam. Mam oryginalne czujniki z tyłu, wersja auta Style. Pierwszy problem jest taki, że piszczy ciągłym sygnałem już około 60-50 cm od przeszkody. Wydaje mi sie, że tak powinno być jakbym miał hak, ale go nie mam. Możliwe, że był kiedyś. Czy można to jakoś zmienić, żeby tak szybko nie dawały ciągłego sygnału? W zestawach do samodzielnego montażu jest zawsze przełącznik w zależności czy ma się hak, czy nie. Czy coś takiego jest gdzieś w oryginale?
Druga sprawa, to czasami daje wsteczny, piknie raz jak zawsze przy włączeniu wstecznego, ale na zegarach nie ma autka i kresek pokazujących odległość, a czujniki nie działają wcale, bo mogę cofnąć pod samą przeszkodę i nic nie sygnalizują. Czy ktoś miał podobne problemy?

Mialem podobne objawy, okazało się ze jeden czujnik się uszkodził, po wymianie wszystko działało prawidłowo

Offline Pablo85

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Grudzień 2020, 19:38:10 »
Problem u mnie rozwiązany. Na jednym z czujników był taki jakby bąbel, jak gdy rdza pod lakierem się tworzy. Po  wyczyszczeniu powierzchni czujnika do metalu i pomalowaniu na nowo, problem zniknął i czujniki działają poprawnie.