Autor Wątek: [ix35 EL] Czujniki parkowania  (Przeczytany 42439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Październik 2013, 22:32:26 »
Racja.. też mam jak Ty :)

Reg III 9. g. Wymazanie cytatu. tekla

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Październik 2013, 08:41:30 »
przecież napisałem, że mój podaje odległość do przeszkody, nie trzeba patrzeć wystarczy słuchać :)

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Październik 2013, 02:00:13 »
Robik - też mam Comfort'a i zainstalowałem w nim takie czujniki . Czujki zamontowane w fabrycznych miejscach na czarnym pasie, w komplecie są 3 zestawy ringów do czujek o różnym kącie badania przestrzeni za pojazdem (niżej/wyżej). Wyświetlacz (niebieski  :-P) przyklejony do szyby przedniej nad lusterkiem wstecznym. Patrzę w lusterko i mogę zerknąć na wyświetlacz, żeby zobaczyć z której strony i jaka przeszkoda - słupek, czy coś większego wzbudza pikanie (wybrałem zamiast info o odległości po angielsku) no i jak daleko do tej przeszkody.
Wyszło niedrogo, estetycznie i skutecznie - przynajmniej jak dla mnie :-P .
Do rozważenia... ;-)

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Październik 2013, 19:22:19 »
gdzie montowałeś i za ile ?

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Październik 2013, 20:22:24 »
Montowałem w ASO Autogala / Kometa na Płowieckiej. Wynegocjowałem 340 ,- za robociznę (pierwotnie miało być ok.500,-)
W punkcie w którym kupowałem czujniki chcieli ok. 250,- za zamontowanie, ale nie chciałem tracić gwarancji ;-) .
Czujniki kupiłem w tym sklepie.

Reg III 9. g. Wymazanie cytatu. tekla

cruel

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Październik 2013, 18:37:36 »
Cytat: "Gringo"
Robik - też mam Comfort'a i zainstalowałem w nim takie czujniki .


U mnie te same mamy z tyłu. Ten ekranik zamontowany po lewej stronie deski rozdzielczej przy szybie. Przednie czujniki także wskaniania na tym ekranie. Z tym, ze do przednich jest wyłącznik u dołu kierownicy, aby je załączać tylko jak jest potrzeba.
Swoją drogą kamera cofania także. Świetna sprawa. Z pewnością więcej widać w niej niż patrząc do tyłu przez tylną szybę.
Brakuje tylko aby te linie skręcały wraz ze skrętem kierownicy i kół, jak to bywa u innych marek.

wieloryb7

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Listopad 2013, 20:55:02 »
Cruel, rozumiem, że też montowałeś w ASO?
Ile kosztował Cię montaż przód+tył? Mi za sam tył proponują ok 450zł (a pełen pakiet z samym buzzerem za 700), a z przodu trzeba czujniki lakierować, prawda?
Tak na oko - to montaż przód+tył w Aso poniżej 900zł nie wyjdzie...

cruel

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Listopad 2013, 20:59:42 »
Nie wiem ile bo było jako "w gratisie". Tylko nikt na początku nie wspomniał, że przód cały czas aktywny jest i podczas jazdy ciągle w zasadzie brzęczał i wariował. Dopiero później na serwisie wspomnieli, że można ten wyłącznik zamontować to chyba 100zł kosztował z robocizną ;]
 Do renault w ASO zmieściłem się w 200zł ze wszystkim.
Tak, z przodu są polakierowane.

wieloryb7

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Listopad 2013, 20:30:51 »
Ja na razie odpuściłem sobie montaż czujników z tyłu. Zobaczę, czy sama kamera wystarczy. Swoją drogą - nie bardzo rozumiem, jak montaż poza ASO (łączny koszt na tył 225 pln) czujników, które są jedynie podpięte pod światła cofania i absolutnie nie łączą się z komputerem itp może spowodować utratę gwarancji.
Ja rozumiem (a przynajmniej się staram), iż ASO musi mieć wyższe stawki, ale kasowanie 4x więcej niż normalna profesjonalna firma (a nie Pan Zdzich po godzinach) to jest dla mnie przesada.
Jeszcze te 450 zł bym odżałował. Ale więcej nie dam i już :)
Wystarczy, że za montaż kamery+fabryczne radio (może do 3h roboty)kasują 600zł (z łaską). Dzwoniłem do innego - poniżej 500 się nie dało.
Chyba wyślę oficjalne pytanie do hyundaia i niech mi wytłumaczą, jak podpięcie pod światła cofania może spowodować utratę gwarancji. Jeszcze bym zrozumiał, że nie uznaliby np uszkodzenia tej lampy. Ale co ma to do reszty auta?  Równie dobrze można zakwestionować gwarancję na podstawie wymiany żarówki w podsufitce na taką, która "nie ma homologacji producenta".

Offline kicek83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Listopad 2014, 19:16:31 »
Koledzy a czy ktoś montował w swoim ixie czujniki z przodu?? Chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda i jak kosztowo u mnie w ASO chcą 700zł za czarne za kolor 900zł(piszczące) a za takie co na ekraniku będzie pokazywać 1100zł. Chyba trochę przesadzone ceny??

Offline balldome

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Listopad 2014, 19:06:42 »
Czy montował ktoś sam czujniki parkowania z tylu? Pytam, ponieważ sam planuje założyć i chce wiedzieć czy trzeba pół auta w środku rozebrać, czy da się jakoś poprowadzić kable bez dużego demontażu.
Jeśli ktoś montował, lub widział jak się montuje w ix35, to proszę o krótką informacje jak to wygląda.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Listopad 2014, 21:35:51 »
montowalem w tychach w firmie proaudio trwalo to sporo czasu jakies 4h calkowity koszt montazu czujnikow z wyswietlaczem 579zl firma amervox moge polecic jestem zadowolony.
Samemu sporo zachodu i rozbierania plastikow jak dla mnie strata czasu lepiej doplacic za profesjonalny montaz

Offline balldome

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Listopad 2014, 14:53:02 »
Ja do mechaników jeżdżę tylko w ostateczności, jak nie mam jakiegoś sprzętu, albo trzeba coś z kanału zrobić.
Wole poświecić nawet cały dzień, ale samemu zrobić coś w aucie :) dlatego zbieram wskazówki

gregori

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Luty 2015, 09:33:21 »
Cytat: "kicek83"
Koledzy a czy ktoś montował w swoim ixie czujniki z przodu?? Chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda i jak kosztowo u mnie w ASO chcą 700zł za czarne za kolor 900zł(piszczące) a za takie co na ekraniku będzie pokazywać 1100zł. Chyba trochę przesadzone ceny??

W ASO w Pile wołają za czujniki z przodu do wersji Comfort kolor lakieru - czarny, 800zł (sam buzzer), 1000zł czujniki z wyświetlaczem montowanym na podszybiu. Jak sprawdza się ten z wyświetlaczem? Warto dokładać? Posiada ktoś fotkę jak to wygląda?

Dzióbel

  • Gość
[ix35 EL] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Marzec 2015, 15:47:40 »
Również jestem zainteresowany montażem czujników z przodu. Mi zaproponowano cenę 1tyś za czujniki lakierowane pod kolor zderzaka.
Byłem strasznie napalony, ale jak usłyszałem cenę, to lekka przesada.
W mojej ocenie rozsądna cena to max 600zł,
Widzę, że niektórym zaproponowano niższą cenę od mojej.
Czy w ogóle sprawdzają się te czujniki na przodzie?