Autor Wątek: [Elantra MD] [Elantra MD] Temat zbiorczy - eksploatacja Elantra MD 2011+  (Przeczytany 40302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[Elantra MD] Temat zbiorczy - eksploatacja Elantra MD 2011+
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Czerwiec 2015, 21:25:15 »
Witam ostatnio wymieniłem wycieraczki na Bosch aerotwin są super ciche i super zbierają wodę niestety komplet nowych prawie 100zł.,  co do samej Elantry samochód bardzo dobrze się sprawuję choć jak większość użytkowników piszę samochód bardzo niespokojny przy wyższych prędkościach i nierównych drogach.  Co do minusów to przy wyższych temperaturach trzeszczące plastiki i uszczelki szyb (problem rozwiązany) a na samym początku po zakupie i wojnie z ASO ws. głośnych przednich klocków hamulcowych (wymiana na nowe- problem rozwiązany) to jak na razie super wygodne podróżowanie.

Kuki

  • Gość
Odbiór auta.
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Lipiec 2015, 10:55:47 »
Witam.
W środę 29.07.2015 odbieram autko. :->  Nie mogę się doczekać.  :->  Na pewno podzielę się wrażeniami na forum. Czy macie dla mnie jakieś wskazówki,  na co mam zwracać uwagę podczas odbioru i sprawdzania samochodu? Udanego weekendowego wypoczynku. Pozdrawiam, Kuki.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Re: Odbiór auta.
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Lipiec 2015, 14:03:39 »
Jeżeli serwis ci coś domontowywał np.czujniki, stację multimedialną itp. to sprawdź czy wszystko działa i jest dobrze zmontowane, a tak to ogólnie pooglądaj czy gdzieś nie jest przytarty czy obity.
A tak to raczej nie ma jakiś specjalnych porad musisz parę dni pojeździć i wtedy wyczujesz co jest super a co mogłoby być lepsze  :-D  na pewno będziesz musiał się tego auta "nauczyć" bo jest specyficzny.
Miłego frajdy z jazdy Elą  :mrgreen:

Kuki

  • Gość
Re: Odbiór auta.
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Lipiec 2015, 14:49:41 »
Dziękuje za radę. Najbardziej obawiam się o osiągi i spalanie. Wiem, że wybraliśmy auto większe a nie sportowe, bo rodzina powiększy się niebawem, ale będzie mi brakowało mojej poprzedniej "rakiety".

Nie omieszkam podzielić się plusami i plusami Elantry, jak tylko wsiądę "za kółko"  :mrgreen:

Żeby nie życzyć Wam w kółko czegoś, to tym razem nie życzę Wam komarów! Pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-04-03, 19:57 ]
Witam, przejechałem na dzień dzisiejszy 4990km :) Jazda po mieście to za mało żeby coś więcej napisać. W wakację po dłuższej trasie podzielę się wrażeniami.

A teraz dwa pytania do Was.

Jak włączam nawiew na szybę lub szybę i nogi, to załącza mi się AC. Wam też? Musi tak być, czy u mnie jest coś nie tak?

I teraz pytanie najważniejsze!
Czy felgi o wymiarach ET 35, 18x7J zmieszczą się do Elantry?

Według tej tabelki  zgadza się tylko 7J :( Ktoś z Was zakładał już 18"?

Dzięki za opdpowiedzi, pozdrawiam.

Mario30

  • Gość
[Elantra MD] Temat zbiorczy - eksploatacja Elantra MD 2011+
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Listopad 2016, 08:45:56 »
Witam. Mam pytanie do użytkowników Eli, w moim egzemplarzu podczas manewrowania na parkingu dochodzi dziwny dźwięk z okolicy deski rozdzielczej takie trrrrr jestem już umówiony do serwisu po zostało cztery miechy gwarancji więc trzeba korzystać ale teraz do sedna mojego może dziwnego pytania czy w czasie jazdy podczas skręcania powiedzmy w jakąś uliczkę, przy obracaniu kierownicą słychać u was takie  tyk, tyk, tyk ale tylko przy włączonym kierunkowskazie, do tej pory nie zwracałem na to uwagi ale teraz  gdy pojawił się ten problem przy manewrowaniu baczniej wsłuchiwałem się w pracę kierownicy i teraz nie wiem czy to tykanie ma być czy też to jakaś anomalia, nie wiem czy też to zgłaszać na wizycie.
Pozdrawiam.

Kuki

  • Gość
[Elantra MD] Temat zbiorczy - eksploatacja Elantra MD 2011+
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Listopad 2016, 00:38:55 »
Hej. Nie chce być niemiły, ale czemu pytasz o takie rzeczy? To tak jakbyś poprosił w sklepie o kawałek mięsa, sprzedawca Ci zapakował, a Ty za godzinę w domu zauważyłbyś pleśń. Zjadłbyś to, czy zapytał na forum czy jeść dalej, czy może iść do sklepu to zgłosić?
Przepraszam, ale czasami trzeba nami potrząsnąć aby do Nas dotarło, ze musimy walczyć o swoje! Zgłaszasz
 wszystko! Zapłaciłeś za nowe auto niemałe pieniądze, w cenie była gwarancja. W aucie ma być słychać obroty silnika jak się wysoko kręci i radio samochodowe. Nic więcej.  Jak będą robić problemy, to do tvn turbo kamera i się nie cackaj!
Ja mam dopiero 7733km przebiegu po 16miesiącach, auto jest jak nowe. Zero dziwnych hałasów. Ale pamietam, że kiedyś jakieś dziecko wrzuciło mi kamyk w felgę od przyczepki i ona hałasowała podczas jazdy  tak jakby auto miało sie rozpaść. Ale Ty raczej nie masz takiego problemu z kamykiem :-P

Niech moc będzie z Tobą! Pozdrawiam!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra MD] Temat zbiorczy - eksploatacja Elantra MD 2011+
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Listopad 2016, 18:59:09 »
Kuki na górnej belce forum jest profil tam możesz zmienić typ silnika. Przy rejestracji na forum podałeś G4FD (GDI), a w rzeczywistości posiadasz G4FG (MPI).

Mario30

  • Gość
[Elantra MD] Temat zbiorczy - eksploatacja Elantra MD 2011+
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Listopad 2016, 20:50:15 »
Kuki źle zrozumiałeś moje pytanie, nie chodziło Mi ogólnie o to że terkocze w czasie manewrowania na parkingu i pytam się  forumowiczów co z tym zrobić  bo to oczywiste że to zgłosiłem i umówiłem się na serwis, miałem na myśli takie tykanie w czasie pełnego obrotu kierownicy w czasie normalnej jazdy, nie chciałem żeby mnie zbyli bo może to normalne, wcześniej nie zwracałem na to uwagi dopiero jak zaczęły się
problemy przy manewrowaniu.
Wracając do mojego problemu, niestety podczas wizyty w serwisie samochód jak na złość sprawował się ku mojemu zdziwieniu cicho, pewnie dlatego że zrobiło się ciepło, już widziałem sceptycyzm na twarzy pracownika co do występowania problemu ale poratowałem się nagraniem na komórce więc postanowił zostawić auto do sprawdzenia.
Niestety nie mogli zdiagnozować usterki ponieważ samochód podczas kolejnych prób nie wydawał żadnych dźwięków więc mi go oddali po dwóch dniach dokręcając jedynie osłonę na katatalizatorze. Przy odbiorze samochodu pomanewrowałem jeszcze na placu przed serwisem ale nic cisza, słychac tylko normalną pracę wspomagania, oczywiście gdy zajechałem  pod dom mój ukochany samochód znowu się odezwał znanym mi chociaż cichszym terkotaniem :evil: więc pewnie przy ochłodzeniu problem powroci . Poczekam teraz na lepsze mrozy i wybiorę się jeszcze raz, bo niestety do serwisu mam 70 km trudno mi podjechać w każdej chwili gdy terkocze.

Pozdrawiam.


Mario30

  • Gość
[Elantra MD] Temat zbiorczy - eksploatacja Elantra MD 2011+
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Listopad 2016, 22:17:21 »
Nie umiem wrzucać  filmików na forum więc wrzucę linka, u mnie to brzmi tak