Forum > i30 FD
[i30] i30 1.6 CRDI dużo pali
Nabuknedasar:
Ja pierwsze słyszę żeby poziom paliwa miał jakikolwiek wpływ na wypalanie DPF. No chyba że rezerwa się już świeci, to wtedy może być. Co do spalania to jakiś kosmos co mówicie. Mnie średnie spalanie 7l przekroczyło tylko jeden raz w życiu przy średniej prędkości 170km/h. Tak jak ktoś pisał - lewe powietrze, ewentualnie zawieszona kierownica na turbo, może też jakiś czujnik np sonda na wydechu, czujnik temperatury itp
Chrabo:
Też pierwsze słyszę żeby pół baku musiało być do wypalania. A sam już ponad rok jeżdżę i wypalam i czy jest pełny czy przy rezerwie to jak mu się zachce to wypala i przebiega to tak samo jak i przy pełnym.
markar74:
Obserwuję u siebie coraz większe spalanie. Komputer pokazuje 8,8l/100km czyli po przeliczeniu będzie jeszcze więcej. To chyba trochę za dużo!
Nawigacja