Autor Wątek: hyundai Scoupe GT olej, turbina  (Przeczytany 10258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harabin

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Czerwiec 2009, 01:02:00 »
Cytat: "Tigersoft"
a mi jak pokazywał w sklepie kopułkę od GT i od LS to inaczej miała wyjścia, choc moze pasuje, ale wolał bym do GT jednak :)


Bo chodzi od rurę do kolektora co od turbo leci żeby kable WN miały inne ułożenie.


Cytat: "adam2701"
A gdzie mogę szukać przyczyn, gry drgania z silnika przechodzą mi na kierownice czuje drgania na kierownicy ??
Jeszcze jedno a czy turbo można wymontować ?? bo rozebrałem i zobaczyłem że jest trochę oleju w turbo na tych gumach ?? i jak palę go jak jest zimny to kopci później już przestaje :P


Przyczyn odczuwania drgania silnika czyli zbyt niskich obrotów może być wiele. Może to być zawór PCV(z odmy silnika), krokowiec, przepływomierz, świece itp. Lub poprostu źle ustawione obroty, jak je ustawić było gdzieś na forum pt. Rady Krzyżaka czy jakoś tak. U mnie też na biegu jałowym drga lekko kierownica. Spróbuj z zaworem PCV pokombinować, zatkaj tą część co biegnie od strony kolektora(ściśnij mocno wężyk za zaworkiem kombinerkami), jeśli obroty wzrosną wiesz już jaka będzie przyczyna.


adam2701

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Czerwiec 2009, 19:08:08 »
No to zamierzam kupić jak na razie ten o to olej polecał mi go tutaj kolega z forum :
http://moto.allegro.pl/it...awa_okazja.html
a jaki filtr polecacie do GT turbo
i czy dam radę sam wymienić olej???
a jak kopci jak się go odpali i to nawet dużo później jak się go rozgrzeje to już nie tak co to może być ??

harabin

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:23:48 »
Cytat: "adam2701"

a jak kopci jak się go odpali i to nawet dużo później jak się go rozgrzeje to już nie tak co to może być ??


Nie kopci później, na pewno??A przygazówkę dałeś, zobaczysz wtedy jak ci kopci :D

Oleju sam nie wymienisz <glupek2> , dla chcącego nic trudnego :D

Tigersoft

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Czerwiec 2009, 01:03:22 »
nic prostszego jak wymiana oleju - do scoupe wchodzi równo 3 litry :)

filtr kupisz wszędzie :)

adam2701

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Czerwiec 2009, 20:41:56 »
Dzisiaj właśnie sprawdzałem czy kopci i kopci tak na jasno biały kolor i woda się jakby z tłumika kapała może to od tego kopci pomóżcie mi bo ja nie wiem w czym tkwi problem ??
A zamierzam ten olej wymienić a tam nie trzeba żadnego klucza aby ten filtr odkręcić ?? bo zamierzam ten na olej na allegro zamówić bo nie wiem czy go w sklepie dostane bo kolega tutaj mi go polecał co sądzicie o tym ??
http://moto.allegro.pl/item662738333_valvoline_turbo_15w_40_15w40_4l_warszawa_okazja.html
i ten filtr?
http://moto.allegro.pl/item664502105_filtr_oleju_honda_hyundai_kia_mazda_rover_warszawa.html
a wiecie może wymiary tego filtru to jest Turbo żebym nie kupił nie pasującego ??

maspex

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Czerwiec 2009, 09:56:39 »
Jak na bialo to dobrze,woda osadza sie w tlumiku i paruje,czasami tez kapie. Jezeli za to ubywa plynu w zbiorniczku wyrownawczym..to masz uszczelke pod glowica do wymiany. Valvoline dobry olej,jak chcesz minerala lac.....ja bym i tak zaryzykowalam polsyntetyka,nawet jakbym nie bym pewiem co wczesniej lane bylo. Filtr mozesz nawet przebic wkretakiem i odkrecic,przykreca sie go reka. Czy filtr pasuje napisz do sklepu,czasami jest niby napisane ze do mazdy czy mitsu,a pasuje do hyundaia.

adam2701

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Czerwiec 2009, 15:39:37 »
Spoko a ile kosztuje wymiana uszczelki pod głowica????

maspex

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Czerwiec 2009, 16:20:15 »
Moge tylko powiedziec ile kosztuje to u mnie. 300zl samo zdjecie glowicy, 50zl planowanie i 190zl orginalna uszczelka Hyundaia...niezle koszty co ?

BartBartez

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Czerwiec 2009, 16:42:16 »
maspex, zapomniałeś o uszczelniaczach zaworowych, uszczelkach pod kolektory, pokrywę zaworów, simeringach, rozrządzie itp. :mrgreen:

adam2701

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwiec 2009, 16:43:47 »
A nie da się wymienić tylko tej uszczelki bo kurde nie mam kasy a hyundai moc ma ale chyba wpieprza wodę z chłodnicy trochę ???

BartBartez

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Czerwiec 2009, 09:34:24 »
Cytat: "adam2701"
A nie da się wymienić tylko tej uszczelki

To tak jakbyś miał rozwalone buty i kupił tylko nowe wkładki aby stopy Ci nie mokły ;-)

adam2701

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwiec 2009, 15:27:35 »
No ale myśle żę głowica jest dobra bo hyundai chodzi cicho ładnie się zbiera itd?? to co mam wraz z uszczelka wymienic?

Cendra

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwiec 2009, 17:50:55 »
stary zaoszczędzisz to pojeździsz krócej, zrób tak jak zalecaBartBartez w jakimś dobrym warsztacie i będzie auto śmigać jeszcze wiele latek

adam2701

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwiec 2009, 23:20:12 »
Mozę podacie przykładowe ceny tego wszystkiego tych uszczelek itd?? i jeszcze jedno nie działają mi spryskiwacze i czy przegub zewnętrzny ten kolo kola będzie pasował z LS do GT ??

Tigersoft

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Czerwiec 2009, 13:50:44 »
przeguby są takie same :)

jak sciągniesz głowice to jeszcze zaworki dotrzyj :)