Autor Wątek: Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?  (Przeczytany 4098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marek Podlaskie

  • Gość
Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?
« dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:08:16 »
Witam.Jestem zainteresowany kupnem autka Santa Fe . Mysle o benzynie i zalozeniu instalacji LPG.Jak SF reaguje na zmiane paliwa i czy nie ma jakis wiekszych problemow z jazga na gazie(LPG oczywiscie :-) ).Co do diesla to zrazilem sie juz jezdzac Mazda Premacy ,i cenami paliwa ktore juz w niedlugim czasie moze byc nawet 5 zet.Prosze o info na temat instalacji Lpg w Hyundaiu Santa Fe.pozdrowionka

BartBartez

  • Gość
Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:22:13 »
Jeśli dobrze się orientuję to Santa Fe 2,0 ma ten sam silnik co ja w Coupe (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) więc problemów z LPG żadnych.

Marek Podlaskie

  • Gość
Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwiec 2009, 15:31:51 »
I jak sie spisuje autko na LPG.Miales jakies problemy , a jesli nie to jaka instalacje zalozyles i jakie masz spalanie.Pozdrowionka ;-)

BartBartez

  • Gość
Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Czerwiec 2009, 17:22:03 »
To jest moje czwarte auto na LPG BRC. Jedyny problem to uszkodzona wiązka elektryczna od LPG. Wymienione w ramach gwarancji w 1 dzień.
Spalanie masz w moim podpisie ale raczej nieporównywalne z wagą Santa Fe

Marek Podlaskie

  • Gość
Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2009, 15:50:05 »
Sequent Plug & Drive. Witam.Dzis bedac w serwisie montujacym LPG,powiedziano zeby taka instalacje zamontowac do SF,i innych aut.Niby to jedna z lepszych na rynku.Moze jakies opinie.Pozdrowionka :-)

Marek111

  • Gość
Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2009, 09:26:53 »
Witam. Ja posiadam Sante Fe II z 2007 roku. 2700 ccm V6. Założyłem sekwencję Stack 300, z tym że poprosiłem o inne niż standardowo montowane wtryskiwacze Valtek. Więc założyli nieco droższe wtryskiwacze Magic. Według rankingów wtedy najlepsze. Przejechałem 17 tys. km i tak jak na początku tak i teraz nie widzę żadnej różnicy pomiedzy benzyną i gazem. Poza oczywiście spalaniem. Na trasie udało mi się zejść do 12 l. na 100 km. Natomiast zwykle mieszczę się w 14 litrach. Jedyny problem to butla. Ja podwiesiłem 55 l w miejscu na dojazdówkę, którą teraz trzymam w pokrowcu w bagażniku. Ale nie to jest problemem, tylko to, że takie usytuowanie zbiornika nie pozwala na montaż haka. Dla niektórych hak jest ważny. Pozdrawiam.

szumelek

  • Gość
Instalacja LPG do Santa Fe - Jaka?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2009, 01:59:40 »
Witam. I ja myślę o zamontowaniu LPG w moim Santa Fe 2,4 16v. Jedna z polecanych opcji zestawienia to BRC a do tego wtryski Matrix. Co sądzicie na ten temat? Może ktoś ma doświadczenie w temacie i mógłby pomóc w doborze odpowiedniego sprzętu. Pozdrawiam.