Autor Wątek: Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D  (Przeczytany 2218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maspex

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« dnia: 17 Czerwiec 2009, 22:56:22 »
Witam,
w koncu(niestety) moj Scoupe po 2 latach od zakupu i kolo 22tys km zaczal stukac.
Bylem na darmowym przegladzie Hyundaia i powiedzieli,ze oslona przegubu do wymiany, a tak ok. Na zwyklym przegladzie tez wyszlo ok. Ale jak wjezdzam na jakas nierownosc to z przodu auto stuka. Czy to moze byc przez oslone przegubu,ze sie uszkodzilo? Oslona sworznia wachacza tez do wymiany jest,wydaje mi sie nawet,ze tam to juz hardkor w srodku jest,bo cala oslona pekla i smar na wierzchu jest pod tym sworzniem. Myslicie,ze to ten sworzen puka? Czu obstawiacie stabilizatory czy cos? Z przodu sa do wymiany jakasie gumowe tuleje? Bo z tylu to wiem. Pozdrawiam

on86

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2009, 04:07:02 »
Powodem stukań może być uszkodzony sworzeń wahacza, uszkodzony może być łącznik stabilizatora (u mnie coś stukało i okazało się, że to łącznik-choć może to być wyjątek), uszkodzeniu mogła ulec również tuleja gumowo-metalowa wahacza.
Cytat: "maspex"
Oslona sworznia wachacza tez do wymiany jest,wydaje mi sie nawet,ze tam to juz hardkor w srodku jest,bo cala oslona pekla i smar na wierzchu jest pod tym sworzniem
A da się samą osłonę wymienić ?? :-? <co?> Nie lepiej ten sworzeń po prostu wymienić, a nie samą osłonę.

wachers

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:04:00 »
u mnie również było stukanie wymieniłem łożysko koła przedniego i jest ok tylko jeszcze czeka mnie wymiana poduszek mocujących skrzynie biegów. Pozdrawiam.

maspex

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:28:30 »
wachers, wlasnie mi tez troche kola szumia,wiec moze to lozyska...wolalbym wymieniac gumki niz lozyska,ale coz. On86 oczywiscie caly sworzen do wymiany,nie oslona :)


AAaaa i jeszcze jedno, na przegladzie hamulce wyszly ok,ale jak ostro hamuje to sciaga w prawo troche...

wachers

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2009, 11:09:35 »
możesz mieć źle wyważone koła i za to ściąga lub luz na którymś kole więc sprawdz luzy pokiwaj kołem.

on86

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2009, 14:03:39 »
Cytat: "maspex"
wlasnie mi tez troche kola szumia
Cytat: "maspex"
jak ostro hamuje to sciaga w prawo troche...
obstawiam łożysko

ziarno_1984

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2009, 21:28:55 »
witam mam tez problem z kolem ze zwiekszeniem predkosci coraz bardziej szumi czy to moze byc lozysko kola ?

bartezr

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2009, 21:53:33 »
u mnie tez szumi tak jakby to przyczyna mialy byc lozyska lecz pojechalem do znajomego ktory mi je sprawdzil dokladnie i z lozyskami wszystko jest ok. a jaka przyczyna jest tego szumu to nie mam pojecia. A jesli chodzi o stuki to od jakiegos czasu zaczelo mi stukac tylne zawieszenie. przy ugieciu zawieszenia (kiedy wjezdzam w wieksza nierownosc) dochodzi do pojedynczych stukow. wie ktos jaka moze byc tego przyczyna??

ociec

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Czerwiec 2009, 01:08:49 »
bartezr, u mnie też tak stuka ale ja mam na pewno rozwulkanizowane dolne tuleje amortyzatorów, co do szumów spróbuj założyć inne opony/koła - niektóre bieżniki potrafią generować taki hałas jakby się łożysko rozsypało.

bartezr

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Czerwiec 2009, 09:43:16 »
wlasnie o to chodzi ze to nie amortyzatory bo wymienilem je na nowe i dalej tak jest...

BartBartez

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Czerwiec 2009, 10:52:14 »
bartezr,
Jeszcze zostały gumy tylnej belki. Koszt części około 100zł w ASO

bartezr

  • Gość
Stuki, puki, trzaski w zawieszeniu :D
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień 2009, 13:43:02 »
znalazlem przyczyne tych stukow. przyczyna byla banalna gdyz w swoim s-coupe mialem zalozone sprezyny obnizajace jamex i przez nie bylo slychac te stuki. przy ugieciu zawieszenia na nierownosciach jeden zwoj uderzal i drugi