Autor Wątek: Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r  (Przeczytany 3875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wasiu81

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« dnia: 10 Czerwiec 2009, 12:41:28 »
Witam mam Autko z instalacja LPG firmy KME diego3 sekwencja . Nie wiem czy jest to wada fabryczna instalacji czy po prostu zła konfiguracja , Spalanie a 100 km wg. wskaznika gazu butli mam bardzo duze . Butla 37l real po 100km jest w polowie pusta...
Dochodza dziwne odglosy z Butli typu dzwonienie jak by plywak sie urwal i po zatrzymaniu auta obijal sie o ścianki.. Jak macie podobne doswiadczenia prosze o komenty do moejgo tematu... Dzieki :)

Hants

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2009, 02:00:21 »
butla 37 l -20% = 29l

15 litrow na setke prz ciezkim bucie jest bardzo prawdopodobne

wasiu81

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2009, 16:33:01 »
Butla jest 41 l dlatego napisalem :real: .. ... wlasnie dzis mam na liczniku 160 km i jest czerwona rezerwa gazu... Koszmar.... Dla porownania golfem 3 1,4 na 27l gazu robie 300 km... Jestem załamany tym wynikiem ... Dam znac jak sie wyjezdzi do zera gaz i napisze ile spalilo... Ewentualna kontrola w firmie gdzie zakladalem gaz do regulacji...

Hants

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2009, 16:59:41 »
No to wyjezdzil gaz do konca i wtedy marudz ;-)

Jak sobie wymienilem wielozawor z BRC na NLP i uzylem wskaznika halla od STAGa to na rezerwie moglem zrobic.. 90 mil. Laptopk w dłon, interfejs i juz jest cacy. :>

wasiu81

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2009, 18:17:58 »
No małe zaskoczenie... Butla która ma 41 litrow ma realnie 32l. podobno a nie 37 jak to mowili w serwisie , no i oazalo sie ze stacja LPG na korej zalalem butle do pełna ma chyba przekrecone liczniki bo dzis zalalem do pelna na innej i mam 31l max.. a nie 37l jak mi wlali na poprzedniej stacji LPG... Jeśli butla ma 31l to mam spalanie lpg na granicy 11-12l czyli bardzo dobre... Co krok to ciekawiej. Pan mechanik podłączył dziś kompa i stwierdzil ze mam za mala mieszanke , fakt faktem troche szarpie przy przyspieszaniu... Powiedzial ze to wina świec i kabli... Co wy na to ?

Hants

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwiec 2009, 10:29:30 »
Pojemnosc butli masz wystukaną na samej butli i w jej dokumentach (homologacji)- od tego nie ma wyjątków. Od podanej tam wartosci odejmij sobie 20% marginesu bezpieczenstwa i dodaj resztki ktore tam zostają. Najlepiej - to wyjezdzij caly gaz do konca, spusc resztki, zatankuj, wyjezdzij i zatankuj ponownie. Na bank od razu dostrzezesz roznice w ilosci zatankowanego PG.

Popatrz sobie na moje konto w spritmonitorze - w zaleznosci gdzie tankuje, tyle mi sie wlewa "pod korek".

Ty masz butle w kole, moze masz zle umiejscowiony wielozawor - po wyjezdzeniu wszystkiego, sprobuj wlaczyc go ponownie i jechac wolniej przez pewien czas pewnie dasz rade smignac jeszcze kilkanascie kilometrow, a to juz troche wplynie na srednie zuzycie.


Co do "pana Gazika" - to chyba zawsze winne sa kable, swiece, filtr powietrza, silnik krokowy, stary samochod - tylko nigdy sami monterzy.. Ot taka ciekawostka: od momentu gdy wsiadlem za kolko, Raz tylko w zyciu wymienilem kable od swiec i nie zauwazylem ZADNEJ roznicy. Zdjae sobie sprawe, ze z biegiem lat wzrasta im troche opor, izolacja moze sparciec, ale w koniecznosc wymiany kabli bez widocznych uszkodzen fizycznych, badz bez przebic widzianych w nocy na wlaczonym silniku - to po prostu zwykle naciaganie.
Swiece owszem - zmieniaj i kontroluj regularnie.

wasiu81

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwiec 2009, 17:43:56 »
Same babole wychodza z ta instalacja . Teraz mi szarpie przy przyspieszaniu??? i to bardzoej niz przed regulacja . Chyba poszukam sobie okablowania do komputera i sam bede sie bawil... Od czego to moze byc...

Hants

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwiec 2009, 19:58:02 »
No to Ci sie zaczelo..

MSPANC

wasiu81

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Czerwiec 2009, 21:46:07 »
nie ty jeden sie nie mozesz powstrzymac :)

Hants

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec 2009, 09:41:41 »
Dlaczego przed zalozeniem instalacji nie sprawdziles opinii o KME?

wasiu81

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Czerwiec 2009, 15:17:09 »
Madry czlowiek po szkodzie ... powiedz mi gdzie mozna kupic kabel ?

Hants

  • Gość
Instalacja Gazowa KME Deigo 3 Lantra 97r
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Czerwiec 2009, 16:31:25 »
Allegro lub producent. Cos mi sie gdzies przed oczy rzuciło, ze w razie problemow z komunikacja - uzbroi się w hub USB - cos tam z pradami w laptokach jest nie halo (jest za małe napięcie...)