Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 1  (Przeczytany 15450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

strzelec34

  • Gość
Witam, niedawno kupilem Atosa Prime z 2004 r i mam problem: auto gasnie, dzis na drodze zgasł mi z 5 razy, zdarzalo sie to pare dni temu, wiec pojechałem na komputer i nic nie wykazało, wymieniłem świece, kable, paski i dalej to samo. Nie dosc ze gasnie, to nie ma mocy. Najwiecej, ile wyciąga to 120. Ma ktos jakies rozwiazanie? Prosze o pomoc.

Int, ort. tekla
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:28:09 przez Brt »

potom

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2013, 09:01:29 »
czy gaśnie na wolnych obrotach czy podczas jazdy

strzelec34

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2013, 19:11:02 »
a wiec to jest tak zaświeca sie kontrolka check i szarpie podczas jazdy,a nieraz całkiem sie silnik wyłacza,jesli chodzi o wolne obroty to ma tak ze raz trzyma dobrze a nieraz gasnie,mało tego nie pojedzie wiecej jak 120km na h

Grzech61

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień 2013, 19:21:05 »
Zdiagnozować jaki błąd wywala. Tak chyba najprościej. Jeśli ciągnie tylko do 120, to najprawdopodobniej działa tylko w trybie awaryjnym.

strzelec34

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień 2013, 19:26:55 »
bylem z nim na komputerze i nic nie wykryło,malo tego byłem dwa razy  bo myslałem ze sie gosc pomylil ale drugi powiedzial to samo ze wszystko ok  jesli chodzi o komputer,gdyby nie to ze auto stoi 50 km od Krakowa to problemu by nie było,a ze gasnie podczas jazdy i wtedy brak hamulca to strach tym jechac

Nie cytujemy wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnią w wątku.
Kasuję cytat, leci warn. tekla

Grzech61

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2013, 19:30:56 »
Dziwne, ze kontrolka się zapala, a nie pokazuje błędu  :roll: . Diagnosta profesionalista, czy kolega amator?

strzelec34

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień 2013, 19:36:33 »
2 x po 130 zaplacilem to raczej nie kolega, tym bardziej ze dorabialem klucz do imobilajzera i myslałem ze tam cos gosc sknocil, ale bledów brak

Nie cytujemy wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnią w wątku.
Kasuję cytat. tekla

Grzech61

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2013, 19:54:16 »
Moim zdaniem, jeśli zapalił się check to powinien się zdiagnozować. Możliwe jest również to, że poprzedni właściciel "grzebał" w mapie i jest wyłączona funkcja zapisu błędu. Nie jestem specem od mechaniki ani elektroniki samochodowej, ale słyszałem o takich możliwościach różnych speców.

strzelec34

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrzesień 2013, 19:59:34 »
no wlasnie trudno wyczuc ,auto sprowadzone z Niemiec z przebiegiem 67tysi ksiazka serwisowa, juz sam nie wiem co robic bo kazda wizyta u mechanika to koszta rosna

Nie cytujemy wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnią w wątku.
Kasuję cytat. tekla

Grzech61

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2013, 20:20:51 »
Rocznik 2004, przebieg 67 tys. km to daje ok. 7,5 tys/rok. Bardzo mały przebieg. Zakładając, ze niemiec ( specjalnie pisze z małej litery, by wrogów Narodu przynajmniej w ten sposób upodlić) jeździł tylko do meczetu i Aldika , to albo rzadko się modlił albo nie stać go było na zakupy w markowym sklepie. Wracając do tematu - osobiście sprawdziłbym u innego diagnosty. Nie płać jak nie ma błędu. Check się świeci, auto gaśnie, błędu brak - 130 za podpięcie kabli i :?:

Offline jendrzej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2013, 20:27:50 »
Czasem bywa tak, że komputer nie wykazuje błędów, ale to nie oznacza, że jest ok. Wtedy jedynym wyjściem jest diagnostyka silnika według parametrów.

strzelec34

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2013, 20:31:53 »
Grzech61, normalnie to tesknie za była sierra 200 tys za 5 lat bezawaryjnie (oczywiscie robilem to co potrzeba) miala 22 lata, umarla z przebiegiem 320ale wracajac do tematu poto  ten post ze może ktos cos doradzi,juz mnie szlag trafia jakjak tylko pomysle o hyundaiu---- tak gwoli wyjasnienia to ten check nie swieci sie cały czas tylko jak mu cos zaleci podczas jazdy i szarpie,lub zgasnie calkiem silnik

Nie cytujemy wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnią w wątku.
Kasuję cytat. tekla

Grzech61

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień 2013, 20:42:28 »
Cytat: "jendrzej"
...komputer nie wykazuje błędów, ale to nie oznacza, że jest ok...

W moim przypadku zawsze pokazywał jak mu coś dolegało. Auto ciągnie na świecącym się checku do 120 i dalej nie. Moim zdaniem działa w trybie awaryjnym, ale tak jak pisałem wcześniej nie jestem specem i mogę się mylić

Offline jendrzej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2013, 21:13:02 »
Grzech61, może być tak jak piszesz. Kolega, który naprawia samochody, ma niemało takich przypadków. Check świeci, a błędu nie pokazuje. Dopiero sprawdzenie wg parametrów doprowadzało do znalezienia usterki. Oczywiście wszyscy ci klienci byli wcześniej na komputerach w serwisach. A tam żadnych błędów nie pokazało.

R4ZOR

  • Gość
[Atos Prime] Silnik gaśnie po parę razy, ciężko przejechać 10 kilometrów
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2013, 20:06:17 »
Sprawdz poprawność działania sondy lambda -podepnij pod multimetr i zobacz czy oscyluje