Autor Wątek: [Getz] liście w dmuchawie  (Przeczytany 2645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

getzrobert

  • Gość
liście w dmuchawie
« dnia: 06 Czerwiec 2009, 08:54:21 »
Witam czy posiadacze Getzow mają problemy z liśćmi w dmuchawie .Ja co pewien czas wyciągam po kilka z przed filtra kabinowego -jakim sposobem one zaciągają się do środka dmuchawy skoro kratownica jest dość gęsta na potszybiu a liście wyciągam o sporych rozmiarach ?? a może dzieś mam luke ?? czy macie też takie przygody
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:10:27 przez Brt »

BartBartez

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2009, 09:36:56 »
To norma w każdym aucie.
Cytat: "getzrobert"
jakim sposobem one zaciągają się do środka dmuchawy skoro kratownica jest dość gęsta

A jak wytłumaczysz to, że z samej dmuchawy wyjąłem patyk dłuższy niż średnica wirników dmuchawy? :roll:

Hants

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2009, 09:49:51 »
Montowali na swiezym powietrzu :-)

termos

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec 2009, 13:58:23 »
Getz ma niezabezpieczony wlot powietrza. Jest dziura w podszybiu w pionowej płaszczyźnie. Może zassać wszystko co się pod maskę dostanie, czy to z góry, czy z dołu.

Witek

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec 2009, 23:03:08 »
Cytat: "termos"
Getz ma niezabezpieczony wlot powietrza. Jest dziura w podszybiu w pionowej płaszczyźnie. Może zassać wszystko co się pod maskę dostanie, czy to z góry, czy z dołu.


W Atosie jest tak samo.

traczyq

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2009, 11:47:22 »
witam mam pytanie zwiazane z liscmi za kratkami wylotowymi powietrza czy moglby ktos napisac jak sie je wymontowuje bo chcialbym usunac odkurzaczem wszystkie liscie znajdujace sie za nimi. Chyba ze ktos zna lepszy pomysl na ich usuniecie? Prosze o odpowiedz jak dla kompletnego laika bo auto mam niedlugo i za bardzo nie wiem co i jak;] z goryu dzieki za pomoc;]

traczyq

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień 2009, 11:50:12 »
aha i jeszcze gdzie jest ten filtr kabinowy to tez stamtad powyciagam;;]

traczyq

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień 2009, 13:04:14 »
jeszcze raz ja;] wyjąłem schowek i mam tam takie duze urządzonko po prawej stronie i taka niby tube podłączoną do niego troche glebiej z od prawej strony. Kiedy włączam dmuchawę to przy ustawieniu mocy na 3 i 4 słychać że coś jest w środku. Auto mam na gwarancji i nie wiem czy jak nie pojade do serwisu to mnie nie skasują dlatego chcę sam usunąć to ustrojstwo z dmuchawy. Może ktoś podpowiedzieć jak się dostać do środka dmuchawy bo po zdjęciu tego schowka nie mam pojęcia co dalej robić.

Brt85

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2009, 15:42:41 »
1) Używaj opcji "edytuj"
2) spójrz na tą "tubę" od spodu. Tam są 2 czy 3 śruby, które musisz odkręcić aby się dostać do środka. Nie musisz schowka demontować. Możesz podjechać do ASO aby ci to zrobili. Ale nie wiem czy jest sens na 5 min roboty...
Miałem podobnie, pewnie jakiś liść się tam zaplątał...

getzrobert

  • Gość
liście w dmuchawie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sierpień 2009, 11:50:40 »
1. otwierasz schowek 2 zatrzaski
2.dostajesz się do filtra kabinowego demontujesz z zatrzasku poinową listwę ,wyciągasz 2 szt filtra
3. zał na max dmuchawę i cześć liści sama wylatuje resztę odkurzaczem i po problemie
 lub jest opcja pojechania do ASO ja za pierwszym razem skorzystałem- tam mi to zrobili bez problemu i pokazali ,powiedzieli jak to samemu zrobić usługa bezpłatna auto na gwaracji a w dmuchawie coś mi lata a nie powinno :) od tego jest gwaracja