Autor Wątek: Wypalanie DPFa  (Przeczytany 2055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dario222

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Wypalanie DPFa
« dnia: 29 Listopad 2019, 13:38:21 »
Witam mam problem z wypaleniem dpfa przez komputer u mechanika.Wypala 5 minut i koniec.Miał ktoś podobny problem?Na komputerze nie pokazuje błędów.A w serwisie twierdzą że nie mogą się połączyć z komputerem.A sprawdzałem u 2 mechaników i połączenie z kompem bez problemu

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Wypalanie DPFa
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2019, 14:33:19 »
A ile pokazuje na kompie sadzy ? I tam są dwa gniazda jedno pod maską a drugie w aucie tam gdzie bezpieczniki , może jedno się posypało ?

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Wypalanie DPFa
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2019, 10:09:56 »
A czy ktoś z was korzysta z takiego rozwiązania jak w podanym linku?https://hyundaitucson.info/dpf-jak-poznac-kiedy-sie-wypala-t353.html. Bo ja kupiłem już nowszy elm i nie widzi mi bank 1 czujnik 2 a znowu bank 1 czujnik 1 widzi ale w minusie.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Wypalanie DPFa
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2019, 11:15:48 »
Chyba wszyscy na forum z tego korzystają :)
U mnie temperatura poprawnie pokazywana jest przez czujnik Cat B1S2, nie wiem po co ciśnienie DPF, EGR też się przydaje

Najlepiej zobacz czy jakiekolwiek czujniki u Ciebie wykazują zainteresowanie pokazywaniem wartości. Może ELM jest trefnięty, albo musiałbyś pogrzebać w bebechach od apki

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Wypalanie DPFa
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2019, 12:01:22 »
No właśnie też tak myślałem ale na b1s2 nic nie widać a na b1s1 pokazuje - 0,2 stopnia. Elm nowy wczoraj dotarł a pokazuje to samo co stary elm a kupiłem nowy bo myślałem że jest walnięty stary. Pokazuje jeszcze dobrze temperatury spalin na obu czujnikach. Wszystko inne pokazuje a tego jak na złość nie. Jeszcze obadam na te same parametry na pistonie i na car scannie oraz inny programach czy też tych czujników nie pokazuje.I dodam że ciśnienie dpf mi pokazuje oraz egr też pokazuje.

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Wypalanie DPFa
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Grudzień 2019, 14:39:50 »
A czy jest ktoś z Sosnowca gdzie ma takiego elm żebym mógł sobie sprawdzić czy mam wszystko ok czy czasami nie ma zepsutego gniazda obd ? Auto mam na gwarancji więc wtedy bym to zgłosił .

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Wypalanie DPFa
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Grudzień 2019, 16:00:39 »
Po świętach podjedz na Środulę sprawdzimy.