Autor Wątek: [Matrix] Świece Żarowe  (Przeczytany 1616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elektron1979

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Matrix] Świece Żarowe
« dnia: 18 Styczeń 2019, 21:11:16 »
Witam
Przymierzam się do wymiany świec żarowych. Ktoś podpowie jak się do tego zabrać?
Pozdrawiam

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Re: [Matrix] Świece Żarowe
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2019, 16:18:15 »
Odpowiedni zestaw kluczy. Demontaż podszybia i można próbować. Mi osobiście taka operacja się nie udała. Jedna świeca dała się wykręcić, druga ukręcona na tyle że nie idzie jej ani dokręcić ani wykręcić, trzeciej (najgorszy dostęp) nawet już nie ruszałem.  Ogólnie rzecz biorąc jak dla mnie ze względu na problematyczny dostęp, ciężka sprawa. No i duże ryzyko urwania.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1462
[Matrix] Świece Żarowe
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2019, 17:30:41 »
Wymiana samemu raczej tylko teoretycznie możliwa. Świece zazwyczaj się ukręcają i wtedy jest problem. Lepiej od razu jechać do zakładu gdzie to zrobią dobrze ale nie do zwykłego mechanikabo pourywa i tyle.
U mnie znajomemu krzyknęli 800zł za wymianę z 2 ukręconymi przez innego mechanika co próbował wykręcić.

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[Matrix] Świece Żarowe
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2019, 09:03:03 »
Przy odrobinie szczęścia i o ile nie są zbyt mocno zapieczone taka samodzielna wymiana jest jak najbardziej możliwa. U mnie sytuację pogorszył fakt że poprzedni właściciel auta przed sprzedażą umył silnik jakimś żrącym środkiem i to pewnie zaważyło. A jeżeli chodzi o wymianę u prawdziwych mechaników to i oni też przecie nie są jakimiś magami, tak samo urywają zapieczone świece, tylko że oni mają odpowiedni sprzęt do ich usuwania. Oczywiście należy przed oddaniem auta upewnić się że warsztat ma takie narzędzia.

Offline elektron1979

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Matrix] Świece Żarowe
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2019, 15:31:39 »
witam
Pisze odnośnie mojego unieruchomionego hyundaia. Świece żarowe wymienione na nowe a i tak nie możne zapalić na paliwie. Przy użyciu wspomagacza zapala i potem już sobie pracuje. Po uruchomieniu na desce zapala się check. Czy przyczyna usterki może być uszkodzony czujmik wału korbowego? jak tak to jak się do niego dostać.
Pozdrawiam