Autor Wątek: Sportowy wydech w Scoupe  (Przeczytany 1498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartezr

  • Gość
Sportowy wydech w Scoupe
« dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:32:37 »
Chcialbym w swoim Scoupe zamontowac jakis tlumik sportowy. Interesuje mnie jakis z podwojna koncowka tylko mam problem jaki by pasowal najlepiej zeby duzo nie przerabiac. Wie ktos moze jaki bylby dobry??

harabin

  • Gość
Sportowy wydech w Scoupe
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2009, 23:50:42 »
Ja wiem czy to ci sie podoba czy nie ale jest rzekomo dedykowany.

http://allegro.pl/item643951052_wydech_remus_dedykowany_do_scoupe.html

Jak już robisz wydech to wytnij katalizator-tzn, wybebesz i wstaw rurkę do środka, bo wątpię żeby spełniał swoje zadanie po kilkunastu latach, nie będzie przeszkadzał spalinom chociaż.

A jeżeli chodzi o inne to zadużego wyboru na Allegro nie widzę praktycznie tylko 2 modele. Przy S-coupe ładnie wygląda owalny tłumik-Tigersoft ma chyba takiego i nawet fajnie się to prezentuje.

Ewentualnie wszystkim znana Rynna czyli populary ala Mugen czy jakaś tam replika APEXi, one mają uniwersale średnice rury do podłączenia.

Z drugiej strony patrzysz co ci sie podoba i wtedy się pytasz sprzedającego jaką średnicę ma rura dolotowa.


Tu jakieś lipne zdjęcie z rynną ale mniej wiecej widać jak to wyglada:






Cendra

  • Gość
Sportowy wydech w Scoupe
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2009, 11:28:58 »
wiesz że ostatni tłumik idzie od połowy auta :?:
chcesz odciąć końcówkę i dospawać :?: bo sam mam tłumik w nie najlepszym stanie i chętnie znajdę jakieś wyjście z sytuacji...

bartezr

  • Gość
Sportowy wydech w Scoupe
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2009, 12:41:13 »
Tak. chcem seryjny tlumik koncowy zamienic na sportowy. a jesli chodzi o kata to obowiazkowo go oproznie.... a z czasem zamierzam wymienic kompletny układ wydechowy zaczynając od kolektora az po sam tłumik końcowy...

norton91

  • Gość
Sportowy wydech w Scoupe
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2009, 15:03:55 »
Ten dedykowany to moja aukcja 8-) On jest napewno dedykowany bo jak wjezdzałem na kanał to ogladałem cały od dołu. Ja planuje zrobic cały na 2,5 cala a wydech ma fabryczny wlot wiec trzeba by ciac a mi sie nie chce bawic w takie rzezby poza tym juz zamowiłem drugi tłumik ze srednica wlotu 63,5, wiec jak zainteresowany to priv :) Dla forumowiczów zrobi sie jakis rabat :mrgreen:

harabin

  • Gość
Sportowy wydech w Scoupe
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:27:52 »
Cytat: "norton91"
Ten dedykowany to moja aukcja 8-) On jest napewno dedykowany bo jak wjezdzałem na kanał to ogladałem cały od dołu. Ja planuje zrobic cały na 2,5 cala a wydech ma fabryczny wlot wiec trzeba by ciac a mi sie nie chce bawic w takie rzezby poza tym juz zamowiłem drugi tłumik ze srednica wlotu 63,5, wiec jak zainteresowany to priv :) Dla forumowiczów zrobi sie jakis rabat :mrgreen:


Qrde kojarzyłem sprzedającego i nie mogłem sobie przypomnieć skąd, na szczęście on sam się znalazł :D Wtvy6m przypadku słowo rzekomo należy pominąć :D