Forum > Lantra
sptrzęgło-docisk padło...
rufuz:
witam
Dziś ruszyłem gwałtowniej niż zwykle, tak ze prawie koła mi zmieliły. Po parunastu minutach jakiś płyn zaczął wyciekać chyba z wysprzeglika tzn z takiego jakby cylinderka przy skrzyni. Pedał zrobił sie bardzo miękki a po odpaleniu auta nie mogę wrzucić biegu. Słyszałem ze elantrą J2 nie można ruszać "mieląc" kołami.
Pozdrawiam i z góry dzięki za info
ociec:
Po prostu rozsypał się wysprzęglik. Teraz albo reperaturki albo nowy wysprzęglik i odpowietrzenie układu, przy okazji można wymienić cały płyn - dobrze go wymienić co dwa lata bo chłonie wilgoć i traci swoje właściwości. Usterka nie ma związku z gwałtownym ruszaniem, czy mieleniem kołami. To tak jak cieknące cylinderki hamulcowe - poprostu się zdarza :)
rufuz:
A ile kosztuje nowe takie ustrojstwo ?
ociec:
W serwisie oryginał 170 netto - zamienniki ok 120 brutto plus płyn hamulcowy - tylko trzeba później dobrze odpowietrzyć.
rufuz:
to w sumie z robocizna ile mniej wiecej może mechanik wziąć ?
Pozdrawiam
Nawigacja
[#] Następna strona