Autor Wątek: [Atos] Automatyczne sprzęgło  (Przeczytany 2032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aneta579

  • Gość
Automatyczne sprzęgło
« dnia: 29 Maj 2009, 18:40:42 »
Mam Atosa Venture z silnikiem 800 i żeby tego było mało to ten samochodzik ma automatyczne sprzęgło z którym ma ciągle problemy dlatego pojęłam decyzję o zamianie tego sprzęgła na zwykłe. Proszę napiszcie czy ktoś z was zrobił coś takiego i jeżeli tak to co należy wymienić i może ktoś wie kto mógłby to zrobić (najlepiej w okolicach Łodzi)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:53:09 przez Brt »

wlad

  • Gość
Automatyczne sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2009, 21:19:37 »
myślę,że nie uzyskasz odpowiedzi na to pytanie.po prostu atos z tym sprzęglem jest raczej unikalny na polskim rynku-na forum mam chyba tylko jeszcze ja taki model.ale z "normalnym",1-litrowym silnikiem.myślę,że zamiana raczej dla mechanika nie stwarzałaby zbytniego kłopotu-cały mechanizm sprzęgła aż do łapy jest identyczny jak w manualu,więc wymiana ograniczy się do mechanizmu wysprzęglania.a raczej na pewno są otwory technologiczne do zamocowania tego mechanizmu.inną sprawą jest sens tego rozwiązania-ja przykładowo za nic bym nie zmienił semiautomatu na zwykłe sprzęgło.jednak u mnie jest to egzemplarz nieawaryjny-tak naprawdę przynajmniej od 4 lat nic z tym nie bylo robione.mimo że auto jeżdzi tylko i wyłącznie po mieście,więc sprzęgło jest używane częściej niż w normalnym użytkowaniu.podejrzewam,że w twoim przypadku może być to nienaprawiana ukryta wada,która powoduje inne uszkodzenia.zaś mechanicy naprawiają objawy tego a nie przyczynę.

women

  • Gość
Automatyczne sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2009, 11:19:50 »
Kilka lat temu jeździłam Seicento Cytymatic z automatycznym sprzęgłem montowanym fabrycznie. Niestety także miałam permanentne problemy z tym sprzęgłem. Zimową porą przy niskich temperaturach z wielkim trudem mogłam zmieniać lewarkiem biegi. Montaż mechanicznego sprzęgła nie był skomplikowany. Jak dalej się sprawował, to nie wiem ponieważ niebawem sprzedałam samochód.

aneta579

  • Gość
Automatyczne sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2009, 19:25:14 »
Dzięki trochę mnie pocieszyliście bo ja naprawdę mam straszne problemy z tym sprzęgłem, zimą to albo szarpie albo nie można wrzucić biegów a do tego to piszczenie (jak przy nieprawidłowym biegu).
Ale jak myślicie włożenie części od silnika 1,0 nie będzie stwarzało problemów w późniejszym użytkowaniu, bo tak naprawdę to tego się mechanicy najbardziej boją. Bardzo lubię to autko i nie zamierzam go sprzedawać

pioter2647

  • Gość
Automatyczne sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2009, 01:47:38 »
przez automatyczne sprzęgło - rozumiem hydrauliczne - tak?
bo jeśli tak to ja sobie bardzo chwale i nie zamieniłbym zdecydowanie na sprzęgło na lince.
jest praktycznie bezawaryjne

wlad

  • Gość
Automatyczne sprzęgło
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2009, 07:00:17 »
Cytuj
przez automatyczne sprzęgło - rozumiem hydrauliczne - tak?

nie,w tym przypadku mówimy o sprzęgle sterowanym automatycznie poprzez szereg czujników.auto nie ma pedału sprzęgła.