Autor Wątek: problem z pompa wody  (Przeczytany 1311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakson

  • Gość
problem z pompa wody
« dnia: 30 Maj 2009, 18:08:34 »
witam,
mam problem rozrząd wymieniałem w grudniu, zakupiłem pompę wody jakąś JP-japan cars z racji że na części do rozrządu wydałem dużo kasy zostało mi tylko na taka i to był mój błąd bo mogłem w ogóle nie wymieniać pompy wody (mechanik powiedział że moja była zupełnie dobra)...;/ ta z JP zaczęła mi puszczać i teraz mam pytanie gdzie można kupić gambit abym mógł sobie wyciąć uszczelkę pod moją starą pompę wody...

ps. i byłby ktoś z Częstochowy kto by tanio wymienił samą pompę wody?? ewentualnie z Katowic??

Hants

  • Gość
problem z pompa wody
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2009, 06:09:28 »
Pompa ci puszcza, czy jej uszczelka na polaczeniu z blokiem? Oj... ktos czegos nie doczyscil, albo nie dokrecil...

Jako zamiennik uzylem tzw separatora od teczki biurowej. Bedac bardziej precyzyjny - kawalka koloru czerwonego, gdyz w polaczeniu z cieniutka (!!!!) warstwa niebieskiego silikonu - wyszedl mi bombowy fiolet :lol:

A juz na powaznie - to moze byc cieniutki kawalek tektury, delikatnie obsmaruj krawedz pompy silikonem - ale TYLKO tyle, zeby sie ta Twoja uszczelka przykleila - NIC WIECEJ. czynnosc powtorzyc z drugiej strony. Bardzo sie przyloz do czyszczenia bloku - niedbaly robi dwa razy, ale to juz wiesz.. :-)

pakson

  • Gość
problem z pompa wody
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2009, 19:34:22 »
puszcza na wirniku, mechanik powiedział żeby wsypać/wlać uszczelniacza jeśli to nie pomoże to wymiana...

Hants

  • Gość
problem z pompa wody
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2009, 10:04:11 »
To czemu pytales sie przede wszystkim o uszczelkę? ;-)

Osobiscie uwazam - to moja prywatna opinia, ale poparta juz jakims doswiadczeniem - ze te wszystkie doktorki to na dłuzsza metę sciema. Te produkty nie sa inteligentne i zasada ich dzialania to po prostu zapackanie kawalkami metalu miejsca wycieku. Czasem zadziala, czasem nie: tu np zadzialalo na jakies dwa lata, ale od przeznaczenia nie uciekniesz: po jakims czasie zatkaja cos jeszcze, gdzies sie odloza i..

http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=2686

Wg mnie powinienes wymienic pompę.


PS. Na marginesie dodam, ze jezdze juz na 3 pompie (zamienniku) z wytłoczonym "Made in Japan" i akurat problemu z uszczelnieniem na wałku nie mialem. Firma sie First Line nazywa, ale to pewnie tylko dystrybutor

pakson

  • Gość
problem z pompa wody
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2009, 16:21:33 »
"gdzie można kupić gambit abym mógł sobie wyciąć uszczelkę pod moją starą pompę wody..."
bo chciałem włożyć swoją starą pompę GMB mechanik stwierdził że jest w bardzo dobrej kondycji, ale zauważyłem że od niedzieli nic nie kapie nie leci... nie wiem o co chodzi...;/ ale na razie jest bez wycieku:)

PS. Jaki jest objaw nalania zbyt dużej ilości płynu, oprócz wywalenia nadmiaru korkiem zbiornika wyrównawczego??

Hants

  • Gość
problem z pompa wody
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2009, 20:16:12 »
Na pudelku od pompy mam napisane - przez kilka dni moze z niej troche ciec, az uszczelnienia sie ułozą..

pakson

  • Gość
problem z pompa wody
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2009, 21:32:13 »
Hants, dzięki:) ja niestety na pudełku od pompy nic nie miałem jedynie napis JC, może to przez to że miałem robiony remont głowicy wszystko musiało się od nowa dotrzeć, ułożyć itd... choć pompa nie była ściągana...ale na razie wycieków brak:) czyli jest chyba ok:)

walec

  • Gość
problem z pompa wody
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwiec 2009, 10:49:36 »
Cytat: "pakson"
Hants, dzięki:) ja niestety na pudełku od pompy nic nie miałem jedynie napis JC


Ja też Miałem taki napis Na pasku rozrządu który strzelił po niecałych 19tyś.km to jest chyba jakaś firma która produkuje buble. Moja rada Omijać tą markę szerokim kołem.

JC NIE NIE NIE <stop> <stop> <stop>