Autor Wątek: [Santa Fe CM] kod P0700  (Przeczytany 16523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe CM] kod P0700
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Październik 2017, 19:39:39 »
Cytuj
Co do ludzi co mi skrzynie robili to już chyba wyczerpała mi się cierpliwość najpierw samochód stał 3 miesiące później pół roku nie mogli dojść co jest nie tak i nie był to warsztat z łapanki tylko z 30 letnik doświadczeniem.
"
Sorki ale w czym mają to doświadczenie .... pół roku diagnozują co oni dotaczali frezowali koła i odlewali obudowę? Nawet bym z nimi nie rozmawiał podjechałem do kilku firm co to się specjalizują w ASB i pytam o wymianę oni walą cenę i mówią że to z wymianą filtra. Więc pytam czy wyjmują skrzynie odpowiedź była a po co ... W końcu trafiłem pani w okienku prosi o vin i mówi że musi najpierw sprawdzić model ASB żeby coś móc powiedzieć o usłudze . Nie było tanio ale profeska pełna. A wracając do sprawy jak można naprawiać bez pełnej diagnostyki przeca tam pół elektrowni siedzi. Z tego co wyczytałem są 3 czujniki obrotów które padają jak muchy wszędzie i nigdzie nie są drogie okolice 100-200 pln i jeszcze padające często wiązki przetarte izolacje popękane itp . Z tego co się orientuję to masz bardzo dobrą firmę w Krakowie pod Warszawką i Zakopiec Kumpel teraz specjalnie pojechał na urlop do Zakopca robi remont skrzyni biegów przy okazji.;)


Kwx

  • Gość
[Santa Fe CM] kod P0700
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Październik 2017, 22:35:30 »
Panowie proszę o sugestie.

Jestem po diagnostyce i tak mam takie błędy

C1513 - WYŁĄCZNIK ŚWIATEŁ HAMOWANIA
P0741 - SPRZĘGŁO PRZEKŁADNI HYDRODYNAMICZNEJ. KOMPONENT POZOSTAJE OTWARTY.

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe CM] kod P0700
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Październik 2017, 19:57:39 »
Włącznik stopu prosta sprawa wymień to pewnikiem z 15-20 pln. Jeśli chodzi o skrzynie nie jestem pewny ale chyba walnięty sterownik jak dobrze tłumaczę anglojęzyczne forum. To tylko sugestia konsultuj się z mechaniorem od ASB ale jakimś lepszym niż ten co ci składał.


Kwx

  • Gość
[Santa Fe CM] kod P0700
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Październik 2017, 11:36:54 »
Dzięki za informację. Mam zamówiony ten czujnik hamulca jutro będę wymieniał i dam znać. Proszę jeszcze o taką podpowiedz bo trochę poczytałem i mam obawy, że przy remoncie skrzyni "spece" nie zalali odpowiednim olejem albo nie takim jaki jest zalecany i wydaje mi się, że to może być też powód moich problemów dodam że jak samochód postoi tak przez weekend to po odpaleniu potrafi tak się zdławić przy hamowaniu że nawet zgaśnie :/ myślę żeby zamówić olej w serwisie i podjechać na wymianę dynamiczną co myślicie?