Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Elantra - kupno  (Przeczytany 9462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Sierpień 2013, 22:45:23 »
Elantra XD jest fajnym autem, przyjemnie się nią jeździ, mnie trochę denerwowały podświetlenia panelu klimatyzacji i niektórych przycisków które często przestawały działać, dopiero wymiana na Ledy pomogła. No i ten zegarek to porażka, sam się przestawiał i przestawał działać.

ed. rób spacje po znakach interpunkcyjnych, proszę! tekla

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Sierpień 2013, 01:38:20 »
Cytat: "gacus2004"
mnie trochę denerwowały podświetlenia panelu klimatyzacji i niektórych przycisków które często przestawały działać
u mnie, tfu, tfu, nic nie szwankuje (: Tylko zegarek nie reaguje na przyciski póki się nie nagrzeje, fakt.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień 2013, 08:25:37 »
U mnie dla odmiany zegarek działa tylko "na mokro". Chciałem wymienić, ale stwierdziłem, że nie ma sensu. Należy przeczyścić styki i pewnie będzie ok. Co do włączającej się klimy. ja mam elektroniczną i też sama się włącza jak nie chcę i to nie tylko przy przełączeniu na osuszanie szyby. I nie mam jej nastawionej na auto. Przestaje się sama załączać po uruchomieniu auta przy temperaturze zewnętrznej poniżej 10st.C. Zapewne też styki by trzeba przeczyścić. O dziwo wszystko świeci jednak dobrze jest sprawdzić czy działają: ściemnianie oświetlenia zegarów (u mnie nie działa) i ustawianie elektryczne świateł (u mnie działa tylko jedno). Poza tym komfort i wygoda, bo ogrzewanie i klima są bardzo wydajne.

EDIT: Skleroza mnie dopadła: sprawdzić jeszcze należy czy elektryczne szyby się dobrze opuszczają. U mnie działa prawa przednia tylko z panelu w prawych drzwiach. W lewych działało i nie działa.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień 2013, 09:04:22 »
U mnie jeszcze kontrolka AIR BAG lubi sobie świecić czasem.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Grudzień 2013, 16:09:53 »
U mnie działa prawie wszystko, podgrzewane fotele też. Nie działa.....zegarek.
Tzn ustawienie i nie ważne czy na ciepło czy na zimno.Można to przeżyć odpinając zasilanie o 11:11.Ale po takim zabiegu i tak się spieszy 10 minut na tydzień. W j1 działa bez zarzutu do dziś.Na razie jest zaklejony dla mojej zdrowotności, używam radiowego.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Grudzień 2013, 09:12:55 »
Awarie które mnie spotkały w elantrze to awaria sprężarki klimy 3 razy padała, ostatnio wymieniłem też czujnik położenia wału. Na chwile obecną nie działa cewka podgrzewacza wody. Zawieszenie trwałe 2 lata na naszych drogach i ani stuku puku nawet końcówek drążków nie wymieniałem ;) Jeśli chodzi o zegarek wystarczy go wyciągnąć i przelutować styki (zimne luty są) Problemem jest korozja i to mój egzemplarz również dotknęło bez spawania się nie obyło. :)

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Grudzień 2013, 18:27:39 »
Wyłapałem, że zegarek da się ustawić po dłuższym postoju. Należy przekręcić kluczyk, ale nie zapalać auta, ustawić zegarek a potem dopiero zapalić. Ostatnio wymienili mi łączniki stabilizatorów. Koszt 2 przednich to ok.80 zł, tylnego 35 zł. i po 50 zł za robotę. Razem niecałe 300 zł. i duża poprawa prowadzenia na zakrętach. Niestety po wymianie katalizatora wzrosło spalanie gazu z średnio 8,6 do 8,9. Ale może to efekt wiatru bocznego i przedniego w ostatnich dniach. A może to efekt nie działającego a podłączonego do instalacji tempomatu i gdzieś ciągnie lewe powietrze przez co zwiększa zużycie paliwa.