Autor Wątek: [ix20] spalanie  (Przeczytany 164381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Sierpień 2012, 14:21:08 »
Cytat: "jack55"
Właśnie wróciłem z wakacji :-)
...Ten samochód jest wręcz stworzony do jazdy po autostradach...


Biorąc pod uwagę wyciszenie i pewność prowadzenia napewno, biorąc pod uwagę zużycie paliwa niekoniecznie  :mrgreen:

jack55

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Sierpień 2012, 20:08:32 »
Oj tam, oj tam co tam spalanie, ale zobaczyć w lusterku wstecznym minę kierowcy nowego VW Tiguana wyprzedzonego 160km/h na autostradzie A 1 przez mojego ix20 bezcenne :mrgreen:

Henryk58

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Sierpień 2012, 20:13:00 »
650 km z Katowic do Ustroni Morskich w tym 200 km autostradą A4 Katowice - Wrocław ze średnią prędkością 130km/h pozostala częśc drogi zgodnie z przepisami -średnie zużycie 7,1 l. Bardzo jestem zadowolony z cihej pracy silnika jego elastyczności oraz z 6-biegu bardzo przydatnego na długich trasach.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 148
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Sierpień 2012, 23:43:56 »
Niezbyt wiele kilometrów przybyło ale podam swoje statystyki .
Od kwietnia tankuję  „po nowemu” to znaczy po pierwszym odbiciu odczekuję kilkanaście sekund i dalej dolewam już wolnym strumieniem do trzeciego odbicia. Wpisałem też ile weszło po staremu. Modyfikacji uległa rubryka  „z komputera” teraz wpisuję ; możliwy zasięg na posiadanym paliwie, zasięg zaraz po zatankowaniu, średnie spalanie z tankowania, średnia szybkość (ta ostatnia jest z ostatniego tankowania a poprzednie od początku użytkowania). Gdzie wyszło mi 5,55 l./100 to głównie drogi lokalne przy spokojnej jeździe, a wyniki powyżej 8 l./100 to ekspresówki i kawałkiem autostrady często ponad dozwoloną prędkością.
 Po zsumowaniu wszystkiego od początku wyliczona przeze mnie średnia to 7,06 l./100km. i uważam że nie ma powodów do narzekań.

 A to znalazłem w gazecie odnośnie możliwości zatankowania do pełna (zrobione telefonem)

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Sierpień 2012, 14:57:20 »
Co do ilości paliwa jakie możemy wlać do ix20 to maksymalna ilość jaką udało mi się trzykrotnie wlać to 50, 52 oraz uwaga... 55 litrów!!!
W tym ostatnim przypadku wymusiła to sytuacja drogowa. Auto było tankowane na "potrójnej rezerwie" (tak na własne potrzeby ją nazwałem). Pierwsza to zapalenie rezerwy na tablicy, druga to kreski na komputerze zamiast przebiegu do tankowania, trzecia to miganie ostatniej kreski wskaźnika ilości paliwa. Od tego momentu jakieś 20-30km z duszą na ramieniu i telefonem do Assistance Hyundai...
Skoro musiałem tak zrobić to pokusiłem się o mały eksperyment - nie tankowałem z blokadą tylko ręcznie ze zmiejszonym strumieniem, przez co zapewne oszukałem elektronikę auta. Dodatkowo nie wsuwałem pistoletu do końca i nieco go odkręciłem. Paliwa nalałem pod korek. Trwało to 10-15 minut i zaowocowało późniejszym "mega zasięgiem"... Pierwsza kreska wskaźnika paliwa zgasła dopiero po... min. 200km przebiegu.
Powyższy przykład traktujcie Koledzy tylko jako próbę możliwości, swoisty eksperyment. Istnieje ryzyko uszkodzenia filtra oparów benzyny i jego kosztownej wymiany, jak mnie lojalnie w ASO uprzedzono. Zatem jak komuś zależy na przebiegu są możliwości..., ale sam nie zamierzam tego więcej powtarzać, choćby z powyższego powodu.
Może właśnie dlatego lub między innymi dlatego tankując normalnie z automatu nie jesteśmy w stanie przy wczesnej rezerwie nawet zbliżyć się do deklarowanych przez producenta 48 litrów.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Sierpień 2012, 15:18:10 »
Maksymalnie wlałem 52 litry na trasie 8,5 litra spalanie.
Na baku to 510km w mieście to 420km .
Normalnie w chodzi 48litrów czyli 390 km
Myślałem że mam spore zużycie paliwa znajomy ma Skode Romster wersja SCOUT ( pseudo terenowa) z 1.2 TSI DSG . To zużycie ma w misce w lato 10L na trasie 6,2L.
Ale szwagier ma nowego HYundaia i30 combi z 1.6 z 6 biegową manualną skrzynią to pali mu  w mieście 9,5 a na trasie 7,2L jeżdżąc sam i płacze  że tak dużo pali.

Sąsiad Kupił zonie Citroena c3 picaso w HDI, chwalili sie że tak mało pali w mieście 6L  na trasie 4,9L.
Obok jego sąsiad tylko uważał za auta cud to VW PASAT miał teraz 1.4TSI z racji że auto miało 2 lata i 140 tys.km , dał sie na mówić na Citroena Berlingo XTR 1.6 HDI 115KM z szklanym dachem ful wypas za 61500zł. I facet mówił mi że teraz nie chce VW , spalanie w mieście 6,4L na trasie z rodzinka do Włoch 4,8L i zasięg 1108km . Facet jeździ 99% sam , tak jak ja . Troche mnie nerwy zżerały bo sie naśmiewali zemnie że berlingo większe auto a tak mało pali.
Takie kupili z 2011
http://otomoto.pl/citroen-berlingo-xtr-nowa-gama-C25558190.html

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Sierpień 2012, 16:53:05 »
Cytat: "lukasz.zst"
Troche mnie nerwy zżerały bo sie naśmiewali zemnie że berlingo większe auto a tak mało pali.

Z tego co przeczytałem porównujesz diesla do benzyniaka, a to chyba nie najrozsądniesze zestawienie.

Reasumując, jesteś zadowolony czy nie ze spalania w Twoim aucie ?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Sierpień 2012, 19:29:59 »
Tak jestem , bo wiedziałem co biorę .
Myślałem  że będzie brał mniej o ten litr w lecie i zimie
Mnie zżerają teraz myśli może lepiej trzeba było poszukać automat disla

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Sierpień 2012, 17:13:23 »
Tak i po wakacjach  :-(  a co do spalanie ixika to  :-) trasa z miejsca zamieszkania do Bieszczad (prawie) 1200km spalanie komputer 5,3 tankowanie do 1 odbicia 5,5 zadnych autostrad drogi expresowe i wioski predkosc max do 120km/h .

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Wrzesień 2012, 08:34:40 »
Cytat: "endriu"
Tak i po wakacjach  :-(  a co do spalanie ixika to  :-) trasa z miejsca zamieszkania do Bieszczad (prawie) 1200km spalanie komputer 5,3 tankowanie do 1 odbicia 5,5 zadnych autostrad drogi expresowe i wioski predkosc max do 120km/h .


 :?:  :?:  :?:  czym Ty jeździsz ? dieslem ?- choć w podpisie widzę benzynę.
U mnie niestety masakra  :evil:   :evil:  Bardzo interesowało mnie jak pali moje autko gdy pomykam  tylko w mieście. Katastrofa - 10 litrów - noga naprawdę z puchu. Eko jazda przy mojej po prostu wysiada. Nie można jedzić bardziej delikatnie niż ja toi robię, hamowanie silnikiem itd Jestem totalnie załamany - doprawić mojemu hultajowi lufę i mam czołg - tyle samo pali.
Wskazania komputera były 8,7 litra, a faktyczne zużycie 10. We wcześniejszych porównaniach nie było aż tak tragicznie, ale tam pojawiała się jazda mieszana, tutaj 100% miasto. Aż boję się zimy - skoro latem pali 10 to zimą chyba z 20.
Już i żona zaczyna mi dokuczać gdy wku...iam się na spalanie - "sam chciałeś 1.6 - bo będzie...itd.
Już odechciało mi się testowania i tym podobnych dziwactw. Jeszcze nie, ale mam wrażenie, że niedługo zacznę żałować zakupu........ choć autko naprawdę mi się podoba. Liczę na to, że za jakieś 100k :mrgreen:  silnik się ułoży.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Wrzesień 2012, 11:22:52 »
dobrze widzisz benzyna 1.4 staram sie jezdzic eko hamuje silnikiem pewnie ze nie zawsze .Wczoraj trasa nad morze 5.7 troche w korkach ale jestem zadowolony mam przejechane 17000 km . W miescie latem mieszcze sie w 7  wiadomo zima wiecej nawet 9 . N a trasie max 120 powyzej to juz ssie ze zbiornika jak smok .
Zycze mniejszego spalania .
ps. w wrzesniu drugi przeglad ciekawe ile ze mnie zedrą.

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Wrzesień 2012, 22:58:57 »
Trasa nad Polskie morze ze zwiedzaniem Półwyspu Helskiego pokonana. Zrobione 1245 KM. Na liczniku 12855 KM. Spalanie: nad morze - trasa S7 i S6, wyszło przy średniej prędkości 90-100 KM/h z komputera 5,9 L.  Powrót, Średnia 6,1 L do prędkości MAX 120 KM/h. Powyżej 120 KM, utrzymując na A1 prędkość ok. 135-140 KM/h spalanie wynosiło z komputera 8,5 L. Jak widać samochód jest jak najbardziej ekonomiczny w trasie ale do 120 KM/h. Spalanie wtedy jest bardzo zadowalające. W sam raz na autostrady np. w kierunku Włoch czy Chorwacji, gdzie mamy ograniczenie Maksymalne: 130 w Czechach, 120 w Austrii, 130 w Chorwacji, 130 KM we Włoszech. Utrzymanie prędkości w takiej trasie ok. 120 KM/h przy 3 osobach i pełnym bagażniku z włączoną klimatyzacją w AUTO na 22,5 stopnie, daje nam spokojnie 6,0-6,3 L na 100 km/h. Auto super wygodne w trasie.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Wrzesień 2012, 18:17:58 »
Cytat: "endriu"
dobrze widzisz benzyna 1.4 ......

Zabierz z podpisu około 200 cm  :mrgreen: to już będzie lepiej wyglądało.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Wrzesień 2012, 16:34:37 »
Zabierz z podpisu około 200 cm  :mrgreen: to już będzie lepiej wyglądało.[/quote]
nie rozmumiem o co tobie chodzi ???

jack55

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Wrzesień 2012, 18:45:52 »
[ Dodano: 2012-09-04, 19:00 ]
Cytat: "jack55"
Cytat: "cepcio"
Trasa nad Polskie morze ze zwiedzaniem Półwyspu Helskiego pokonana. Zrobione 1245 KM. Na liczniku 12855 KM. Spalanie: nad morze - trasa S7 i S6, wyszło przy średniej prędkości 90-100 KM/h z komputera 5,9 L.  Powrót, Średnia 6,1 L do prędkości MAX 120 KM/h. Powyżej 120 KM, utrzymując na A1 prędkość ok. 135-140 KM/h spalanie wynosiło z komputera 8,5 L. Jak widać samochód jest jak najbardziej ekonomiczny w trasie ale do 120 KM/h. Spalanie wtedy jest bardzo zadowalające. W sam raz na autostrady np. w kierunku Włoch czy Chorwacji, gdzie mamy ograniczenie Maksymalne: 130 w Czechach, 120 w Austrii, 130 w Chorwacji, 130 KM we Włoszech. Utrzymanie prędkości w takiej trasie ok. 120 KM/h przy 3 osobach i pełnym bagażniku z włączoną klimatyzacją w AUTO na 22,5 stopnie, daje nam spokojnie 6,0-6,3 L na 100 km/h. Auto super wygodne w trasie.

Ja zbliżam się do 10tys.km i zgadzam się z Tobą całkowicie cepcio ;-)
Fakt silnik dosyć długo się układał ale powyżej 5tys.km spalanie spadło do akceptowalnych wartości :-)
Pozdrawiam ;-)

[ Dodano: 2012-09-04, 18:56 ]
Cytat: "endriu"
dobrze widzisz benzyna 1.4 staram sie jezdzic eko hamuje silnikiem pewnie ze nie zawsze .Wczoraj trasa nad morze 5.7 troche w korkach ale jestem zadowolony mam przejechane 17000 km . W miescie latem mieszcze sie w 7  wiadomo zima wiecej nawet 9 . N a trasie max 120 powyzej to juz ssie ze zbiornika jak smok .

Dlatego wziąłem silnik 1.6  125KM .Niestety jezdziłem 1.4 i ten silnik w tym aucie to porażka.Nie dość że osiągi marne to jeszcze wysokie spalanie.Hyundai swoje waży i nie wyobrażam sobie słabszego silnika od benzynowego 1.6 w tym aucie ;-)

Endriu zmień w podpisie w w swoim profilu na właściwy silnik 1.4 bo tak wychodzi kompletny miszmasz :-/